Warto zauważyć, że leczenie onkologiczne możliwe jest również w ramach prywatnych szpitali. Zwraca na to uwagę sieć LUX MED.
Leczenie onkologiczne może odbywać się w bardzo dobrych warunkach zapewnianych przez sieć prywatnych szpitali LUX MED, a jednocześnie w oparciu o ubezpieczenie z Narodowego Funduszu Zdrowia. W ten sposób prywatne lecznice zapewniają diagnozę i leczenie w ramach umów z NFZ. Zaprzecza to dość powszechnej teorii, iż na korzystanie z możliwości tej sieci można pozwolić sobie wyłącznie w oparciu o rozwiązania komercyjne, które bywają trudne do zaakceptowania przez uboższych pacjentów.
Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na to, jakie pakiety ma LUX MED – dostępne są na stronie głównej oraz, częściowo, w zestawieniu poniżej.
Jak LUX MED wspomaga leczenie onkologiczne?
Leczenie onlogii w LUX MED prowadzone jest przez szpitale tej sieci oraz bardzo duże zestawienie poradni specjalistycznych. Współpraca z NFZ funkcjonuje w tym względzie już 2003 r., czyli odkąd zarządza on składkami, które ponoszone są w ramach ubezpieczeń zdrowotnych w ramach umów o pracę. W rezultacie – jak wskazuje w materiale LUX MED prezes zarządu LUX MED Onkologia Marcin Faflik – zapewnia z koszyka świadczeń gwarantowanych. To m.in. POZ, poradnie, leczenie szpitalne, opieka specjalistyczna, rehabilitacja lecznicza, świadczenia wysokospecjalistyczne czy programy lękowe. Dodatkowo część usług zapewniana jest na zasadach komercyjnych. Dotyczy to np. podawania nierefundowanych lekarstw cytostatycznych.
W ramach sieci LUX MED możliwa jest też realizacja badań klinicznych, które z perspektywy pacjenta są bezpłatne, a jednocześnie nie są finansowane w ramach NFZ.
Leczenie nowotworów bez limitów
Od 2015 r. leczenie nowotworów w LUX MED finansowane jest przez NFZ bezlimitowo. W praktyce oznacza to nieograniczone administracyjne możliwości sieci. LUX MED może bowiem leczyć tak wielu pacjentów i pacjentek, ile tylko może – fundusz pokrywa świadczenia każdego pacjenta. Przekłada się to na realne korzyści dla chorych. Efektem jest bowiem zdecydowanie szybsza terapia onkologiczna pacjentów, którym założono Kartę Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego. To tzw. Karta DiLO, czyli zestawienie poszczególnych prac diagnostycznych i leczenia w zakresie podejrzeń nowotworów złośliwych oraz ich stwierdzeń. Posiadając tę kartę można liczyć na to, że czas od zgłoszenia się do specjalisty po rozpoznanie musi odgórnie zakończyć się w ciągu siedmiu tygodni.
Najlepsze pakiety zdrowotne
Operator medyczny

Operator medyczny

Operator medyczny
