Standardowy pakiet medyczny LUX MED - na co można liczyć?

Standardowy pakiet medyczny LUX MED - na co można liczyć?

Standardowy pakiet medyczny LUX MED został opracowany w dużej mierze na bazie doświadczeń placówek medycznych. W efekcie idealnie wpisuje się w typowe standardowy potrzeby i oczekiwania pacjentów. Standardowy pakiet medyczny LUX MED przewidziany jest dla osób do 70 roku życia, które chcą mieć zapewnioną wysokiej jakości typową opiekę medyczną. Abonament LUX MED w wersji standardowej zapewnia dostęp do wizyt i konsultacji u wybranych lekarzy specjalistów, a także pakiety zabiegów ambulatoryjnych oraz profilaktykę i badania diagnostyczne i obrazowe. 

Można więc przyjąć, że w zakres standardowego pakietu LUX MED wchodzą: 

 • telefoniczna pomoc medyczna 
 • konsultacje online 
 • zróżnicowane konsultacje specjalistów podstawowej opieki medycznej 
 • konsultacje lekarzy dyżurnych 
 • podstawowe zabiegi pielęgniarskie 
 • zabiegi ambulatoryjne 
 • szczepienia 
 • badania laboratoryjne bez skierowania dla pacjenta 
 • diagnostyka obrazowa i laboratoryjna 
 • stomatologia wg sprecyzowanych zakresów. 

Jak można zapłacić za pakiet standardowy LUX MED?

Możliwe są różne dostępne warianty płatności. Pakiet standardowy luxmed kosztuje nieco ponad 120 zł miesięcznie, a jego cena jest na bieżąco uaktualniana. Sprawdź ofertę MedicCentre, aby poznać szczegóły oraz dopasować wariant pakietu medycznego do Twoich potrzeb. 

Luxmed umożliwia kilka wariantów płatności.  Opłatę w przypadku umowy zawieranej na okres 12 miesięcy można uiścić rocznie w ramach jednej raty, ale również półrocznie - na dwie raty - oraz kwartalnie i miesięcznie. 

Jakie konsultacje specjalistów ma pakiet standardowy LUX MED?

Standardowa usługa LUX MED zapewnia nielimitowany dostęp bez skierowania na konsultacje u lekarzy przewidziane w ambulatoryjnych placówkach medycznych, które zostały wskazane przez LUX MED. Możliwe jest to w sytuacjach chorobowych oraz w ramach pomocy w nagłych zachorowaniach w ramach poradnictwa ogólnomedycznego. 

Zakres konsultacji w ramach standardowego pakietu LUX MED obejmuje wszystko co jest niezbędne do zapewnienia pomocy pacjentowi. To:

 • wywiad lekarski
 • porada lekarza specjalisty
 • czynności podstawowe niezbędne do postawienia diagnozy
 • właściwa decyzja terapeutyczna
 • ogólne monitorowanie stanu leczenia. 

Standardowy pakiet LUX MED zapewnia konsultacje do specjalistów alergologii, chirurgii ogólnej, diabetologii, ginekologii, laryngologii, nefrologii, neurologii, okulistyki, pulmonologii, reumatologii i urologii. Zakres ten dotyczy pacjentów powyżej 18 roku życia. W przypadku pacjentów młodszych, prywatne wizyty lekarskie dotyczą konsultacji m.in. w zakresie ginekologii, laryngologii, neurologii, okulistyki. 

Jakie zabiegi pielęgniarskie ma pakiet standardowy LUX MED?

W ramach standardowego pakietu w LUX MED można liczyć na pomiary podstawowe oraz drobne zabiegi w tym również diagnostykę według kompetencji pielęgniarki. Zabiegi ambulatoryjna pielęgniarskie to między innymi:

 • iniekcja dożylna 
 • iniekcja podskórna domięśniowa
 • kroplówka w sytuacji doraźnej
 • podanie leku doustnego w sytuacji doraźnej
 • pomiary temperatury ciała
 • założenie zmiana i usunięcie opatrunku
 • pobranie krwi
 • mierzenie ciśnienia
 • pomiar wzrostu i wagi ciała. 

Jakie są zabiegi ambulatoryjne w LUX MED?

Standardowy pakiet LUX MED w tym zakresie przewiduje pomiary i diagnostykę nie wymagające hospitalizacji i reżimu sali operacyjnej. W ten sposób liczyć można na ogólne lekarskie zabiegi ambulatoryjne takie jak mierzenie ciśnienia, pomiary wzrostu wagi i ciała, usunięcia niechirurgiczne. 

Standardowy pakiet LUX MED - jak i inne - sprawdzisz i zamówisz w naszym serwisie internetowym. 

Najlepsze pakiety zdrowotne

Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Standard
49 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna

Przeczytaj też

Opieka zdrowotna to nie przestrzeń, na której można oszczędzać lub... tracić czas. Jakie są główne korzyści, które niosą za sobą prywatne pakiety lekarskie?
Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobre pakiety prywatnej opieki lekarskiej? Kluczowa jest to ocena stanu zdrowia, ale niemniej istotne okazują się detale, które wpływają na komfort pacjenta.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Pakiety medyczne dla singli, seniorów, par czy dużych rodzin - niezależnie od tego, jaki wariant wybrać, można zrealizować wszystkie formalności przez internet. Analizując oferty warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych propozycji. Pakiety są idealnie dostosowane do przeciętnych potrzeb każdej z tych grup odbiorców.
Prywatne pakiety medyczne w ciągu kilku ostatnich lat wyszły z cienia - upowszechniły się łącząc potrzeby singli i rodzin, osób młodych oraz seniorów. Jaki pakiet medyczny wybrać, aby idealnie odpowiadał potrzebom płatnika? Oto pięć porad, które warto wziąć pod uwagę analizując oferty z zakresu prywatnej medycyny.
Prywatne pakiety medyczne zapewniają szczególnie szeroki zakres usług lekarskich - to nie ulega wątpliwości. Są jednak specjalizacje, które nawet w ich przypadku to rzadkość. Wynika to wyraźnego deficytu wybranych ekspertów. Jakie są najrzadsze specjalizacje lekarskie w Polsce?
Internista jest specjalista, bez którego trudno wyobrazić sobie dobre prywatne pakiety medyczne. Wszechstronna wiedza, umiejętność wykorzystania wielu dziedzin medycyny oraz wyjątkowo uniwersalne doświadczenie sprawiają, że wizyta u internisty jest pierwszym krokiem jakichkolwiek działań w zakresie diagnostyki czy poprawy stanu zdrowia. 
Prywatne pakiety medyczne dla rodzin uwzględniać muszą potrzeby wszystkich jej członków: zarówno kilkuletnich dzieci jak i rodziców, którzy np. są już sporo po 40. Roku życia. Bywa też tak, że zakres obejmuje też pakiet wsparcia dla seniorów. W tym kontekście warto pamiętać, jak szerokie możliwości diagnostyczne ma lekarz rodzinny – specjalista medycyny rodzinnej.
Bóle kręgosłupa mogą być wywołane zarówno bieżącym problemem – np. przeciążeniem – jak efektem poważniejszych problemów o bardziej złożonej specyfice. Bardzo ważny w tym kontekście jest właściwy wybór lekarza. U jakiego specjalisty niezbędna jest wizyta jeśli kręgosłup sprawia spore problemy?
Ceny prywatnych pakietów medycznych to podstawowy z parametrów decydujących o ewentualnym wyborze przez potencjalnych pacjentów. Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, czy prywatny abonament medyczny się opłaca. Jak wygląda to w praktyce? Okazuje się, że w relatywnie niewielkiej cenie miesięcznego pakietu można mieć zaskakująco szeroki zakres usług lekarskich.
Szybkość reakcji na potencjalne problemy ze zdrowiem odgrywa w przypadku choroby czy mniejszych schorzeń niebagatelną rolę. Jaki jest obecnie czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Analizy pokazują, że zakres terminów jest wyjątkowo zróżnicowany. Bardzo duże znaczenie ogrywa w tym kontekście to, do jakiego specjalisty chce się udać pacjent. 
Prywatne pakiety medyczne dla firmy często analizowane są przez pryzmat oczekiwań właściciela lub członków zarządu. Tymczasem najważniejsze jest, by zakres działania pakietu wpisywał się w potrzeby pracowników. Jak działają pakiety medyczne dla firm i jak wybrać odpowiedni wariant? Oto pięć punktów, które trzeba wziąć pod uwagę analizując oferty operatorów zapewniających prywatna abonamenty firmowy.