Epidemia a ciąża - nowe wdrożenia w sieci LUX MED

Epidemia a ciąża - nowe wdrożenia w sieci LUX MED

Jak prowadzić ciążę w podczas pandemii i ograniczeń, które generuje koronawirus? Epidemia sprawiła, że placówki grupy LUX MED uruchomiły specjalne rozwiązania dla kobiet spodziewających się dziecka. Dotyczą one przede wszystkim nowych zasad opieki w stanie zagrożenia epidemicznego.

Bezpieczna ciąża i opieka ginekologiczna w LUX MED jest w pełni dostosowana do założeń, jakie wdraża Ministerstwo Zdrowia w związku z zagrożeniem epidemicznym. Placówki LUX MED zapewniają m.in.:

  • wybrane placówki zapewniające wizyty lekarskie kobiet w ciąży podczas epidemii

  • obowiązkowe badania USG wykonywane zgodnie z planem

  • planowe oraz bezpieczne badania w laboratorium w określonych placówkach

  • konsultacje z ginekologiem w placówce LUX MED

  • porady telemedyczne - rozwiązanie szczególnie wdrażane przez LUX MED wobec ograniczeń

Dodatkowo pacjentki w ciąży mogą liczyć na szybki kontakt z LUX MED pod infolinią 22 338 16 14.

Rozwiązania dla kobiet w ciąży w LUX MED

ciąża

Pacjentki ciężarne mogą skorzystać z bezpiecznych form konsultacji lekarskich poprzez kilka formatów.

Porady telemedyczne

Porady realizowane są w szczególnie bezpieczny sposób bez wychodzenia z domu. W ten sposób pacjentki mogą sięgnąć po opinię i pomoc ginekologa oraz położnej. Rezerwacja porady telemedycznej jest możliwa przez:

  • Infolinię LUX MED: 22 33 22 888,
  • Portal Pacjenta (rezerwacja.luxmed.pl)
  • Infolinię dla Pacjentek w ciąży 22 338 16 14.

Pacjentka może wybrać lekarza nie tylko ze swojego miasta – dostępni są wszyscy lekarze LUX MED w Polsce. Lekarz lub położna wybrani przez Pacjentkę lekarz lub położna skontaktują się telefonicznie w terminie wskazanym przez osobę składającą zapytanie i udzielą porady. W razie potrzeby Pacjentka może otrzymać:

  • e-Receptę,
  • e-Zwolnienie,
  • skierowanie na badanie,
  • skierowanie na wizytę kontrolną,
  • zlecenie wizyty u lekarza innej specjalizacji w trybie porady telemedycznej.

Konsultacje online

Wykonywane są przez Portal Pacjenta, który dostępny jest przez www oraz aplikację mobilną. Pacjentka rozmawia z lekarzem lub położną poprzez czat, połączenie głosowe lub wideo.

Zapytaj lekarza

Rozwiązanie, które dotyczy kontynuacji leczenia – Pacjentka może, poprzez Portal Pacjenta, zadać pytanie lekarzowi, u którego odbyła wizytę w trybie porady telemedycznej lub wizyty stacjonarnej. Odpowiedź lekarza trafia na Portal Pacjenta. Wiadomość o tym Pacjentka otrzymuje poprzez SMS.

Wizyta w placówce

luxmed ciąża

Pacjentki mogą umówić dowolną konsultację ginekologa, ginekologa-endokrynologa, ginekologa-onkologa bez wcześniejszej konieczności konsultacji w ramach porady telemedycznej. Pacjentki w ciąży mogą umawiać konsultacje ginekologa lub położnej bez konieczności posiadania skierowania na wizytę stacjonarną. Zapisu na konsultację ginekologa lub położnej można dokonać poprzez:

  • Portal Pacjenta (rezerwacja.luxmed.pl)
  • Infolinię LUX MED: 22 33 22 888.
  • Dedykowaną Infolinię dla kobiet w ciąży 22 338 16 14.

Na 24 godziny przed umówioną wizytą Telerecepcja placówki kontaktuje się z Pacjentką, przeprowadzając triaż epidemiologiczny. W trakcie rozmowy udzielane są również informacje dotyczące przygotowania do konsultacji, konieczności zabrania wymaganych dokumentów.  Ze względów bezpieczeństwa, przed wejściem do placówki, Pacjentki są poddawane ponownemu triażowi epidemiologicznemu związanemu z ryzykiem zakażenia koronawirusem i przekierowanie ich na właściwą ścieżkę medyczną. Pracownicy w naszych placówkach są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej i otrzymali szczegółowe instrukcje postępowania.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, przypominamy o obowiązku noszenia maseczki.

Badania i konsultacje

Badania wynikające z Karty Ciąży realizowane są bez konieczności posiadania skierowania. Na badanie wynikające z Karty Ciąży Pacjentka może umówić się poprzez:

  • Portal Pacjenta: np. badania laboratoryjne poprzez usługę „pobranie krwi i innych materiałów – karta ciąży”.
  • Infolinię LUX MED: 22 33 22 888.
  • Dedykowaną infolinię dla kobiet w ciąży 22 338 16 14.

Dodatkowe badania poza Kartą Ciąży będą realizowane zgodnie ze wskazaniami – ze skierowaniem lekarza. Dla zabezpieczenia odpowiednich odległości pomiędzy Pacjentami przebywającymi w Centrum Medycznym, zachęcamy Pacjentki do umawiania się na pobrania krwi, wymazy i inne badania na konkretny termin, zgodnie z dostępnością terminów prezentowanych na Portalu Pacjenta lub dostępnych przy umawianiu z poziomu Call Center.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Ginekolog Ginekolog Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Wizyta u ginekologa nie musi być – a bywa – źródłem stresu. Wiedząc, jak wygląda konsultacja ginekologiczna można się do niej odpowiednio przygotować. To szczególnie ważne, jeśli pacjentką jest nastolatka, dla której to pierwsza wizyta u ginekologa.
Informacja o tym, że kobieta jest w ciąży bywa zarówno spodziewana jak i spada niczym symboliczny grom z nieba. Łatwo wtedy zapomnieć o procedurach, wśród których na pierwszy plan wychodzi karta ciąży. Co warto o niej wiedzieć? Szczególnie istotne jest m.in. to, kiedy lekarz zakłada kartę ciąży.  
Pierwsze dziecko zawsze jest niemałym wyzwaniem – swoistą rewolucją dla rodziców nie mających wcześniejszego doświadczenia w tej roli. Na co zwrócić uwagę będąc młodą mamą? Oto najważniejsze elementy, które są szczególnie ważne tuż po porodzie.
Zdrowie malucha w dużej mierze uzależnione jest od tego, jak jego rodzice zadbają o zdrowie w pierwszym roku jego życia. Ważna jest tu nie tylko profilaktyka, ale również diagnostyka. Na co zwrócić uwagę?
Ciąża to – patrząc z perspektywy kobiety – radość, satysfakcja, ale też niemałe, zdrowotne wyzwanie. Dotyczy to nie tylko sfery ciała, ale i ducha. Stąd coraz większa popularność specjalnych pakietów medycznych, które uwzględniają wszystko co niezbędne do tego, by przez wyjątkowych 9 miesięcy przejść pod doskonałą kontrolą i z pakietem szczegółowych badań. 
Poród dziecka czy też zaplanowany – ze względów medycznych – zabieg cesarskiego cięcia to często niemałe wyzwanie dla kobiety i jej rodziny. Stąd decyzja, by zapewnić sobie jak najlepsze warunki wykorzystując prywatną medycynę. Na co zwrócić uwagę wybierając szpital na prywatny poród dziecka?