Koronawirus sprawia, że bezpośredni kontakt - również na linii lekarz-pacjent - warto ograniczyć do niezbędnego minimum, jeśli tylko stan zdrowia tej osoby na to pozwala. Stąd,zgodnie z zaleceniami przedstawionymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących ryzyka zakażenia koronawirusem, LUX-MED wprowadza możliwość zamiany usługi.
Zgodnie m.in. z sugestiami pacjentów, LUX-MED - w przypadku wybranych specjalizacji i za zgodą pacjentów - zastępuje usługę medyczną na poradę telemedyczną. Nie ma w jej przypadku potrzeby bezpośredniego kontaktu, co w czasach pandemii odgrywa szczególne znaczenie.
W przypadku wizyt, które zostały już zarejestrowane i umówione w danej placówce, operatorzy LUX-MED będą kontaktować się z pacjentami w celu zamiany wizyty lekarskiej na poradę telefoniczną, której udzieli specjalista. Co szczególnie ważne, lekarz skontaktuje się z pacjentem w tym samym czasie i terminie, w którym była umówiona konsultacja lekarska w trybie stacjonarnym.
Co może zrobić lekarz podczas porady telemedycznej?
Podczas epidemii należy bezwzględnie unikać kontaktu z dużymi skupiskami ludzi - zalecają lekarze, którzy wskazują na korzyści, jakie daje telemedycyna
Tego typu konsultacja ma niemniej szeroki zakres możliwości jak standardowa wizyta u lekarza. Podczas porady telemedycznej specjalista może np. wystawić e-Receptę jak i zwolnienie lekarskie przez internet. Zrobi to zgodnie z założeniami i wskazaniami medycznymi.
Zmiana konsultacji - ze stacjonarnej na telemedyczną - obejmuje lekarzy wszystkich przedstawionych poniżej specjalizacji. Konsultacji w ten sposób udzielają:
-
internista
-
lekarz rodzinny
-
androlog
-
dietetyk
-
gastroenterolog
-
hematolog
-
immunolog
-
kardiolog
-
lekarz medycyny sportowej
-
nefrolog
-
onkolog
-
psychiatra
-
pulmonolog
-
dermatolog
-
seksuolog
-
pediatra
-
alergolog
-
diabetolog
-
endokrynolog
-
geriatra
-
hepatolog
-
internista
-
lekarz chorób zakaźnych
-
neuropsycholog
-
lekarz rodzinny
-
pediatra
-
psycholog
-
reumatolog
-
neurolog
-
urolog
Zamiana stacjonarnej wizyty lekarskiej na teleporadę medyczną zapewnianą przez lekarzy pozwala oszczędzić czas i ryzyko związane epidemią koronawirusa. Zachęcamy pacjentów do tego, by - przed dokonaniem rezerwacji - w sytuacji, gdy lekarska wizyta stacjonarna nie jest potrzebna, zastąpić ją możliwościami, które dają konsultacje online.