Prywatny poród dziecka – jak wybrać dobry szpital?

Prywatny poród dziecka – jak wybrać dobry szpital?

Tego typu rozwiązanie jest oczywiście kosztowne i wiąże się z niemałym wydatkiem, ale dla wielu kobiet i ich partnerów komfort, spokój oraz najwyższa jakość usług stają sie w tej sytuacji wręcz bezcenne. Stąd duże zainteresowanie tym co oferują prywatne szpitale porodowe oferujące indywidualne podejście, nowoczesne metody oraz wysoki standard opieki.

Wynika to faktu zaawansowania i mnogości rozwiązań - technologie i innowacyjne metody zmieniają postrzeganie oraz przebieg porodu w Polsce, zwłaszcza w prywatnych lecznicach.

Nowoczesny, komfortowy poród – co zapewniają prywatne szpitale?

Wśród rozwiązań proponowanych przez prywatne szpitale zapewniające kompleksową pomoc podczas porodu widać warianty zarówno stricte medyczne jak i ogólne, wpływające na samo postrzeganie narodzin dziecka.

Przykładem pierwszego mogą być zaawansowane systemy analityki stanu zdrowia – matki i dziecka. To np. monitorowanie tętna płodu w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązanie zapewnia  bieżący wgląd w stan zdrowia dziecka w trakcie porodu. Pozwala to na szybką interwencję w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości.

Duże znaczenie odgrywają – chociażby w kontekście psychicznym – warunki, w jakich przebywa matka przed- i po akcji. Niektóre prywatne szpitale w Polsce wyposażane są w specjalne wanny porodowe. Balneoterapia może pomóc w łagodzeniu bólu, relaksie oraz przyspieszeniu rozwierania szyjki macicy.

Często połączone jest to z dodatkowym wsparciem ze strony douli – to osoba, która pomaga rodzącej zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie w trakcie samych narodzin dziecka.

Prywatne lecznice kładą duży nacisk na to, o czym w ostatnich latach jest bardzi głośno – to ogólnie rozumiane metody łagodzenia bólu. W rezultacie, oprócz tradycyjnych metod, takich jak znieczulenie zewnątrzoponowe, prywatne placówki często proponują aromaterapię, akupunkturę czy techniki masażu w celu łagodzenia bólu. Duże znaczenie ma tu indywidualizacja podejścia do pacjentek – każda z nich ma własne odczucia i drogi do uśmierzenia bólu związanego z narodzinami.

Ciekawym rozwiązaniem ze strony prywatnych szpitali w zakresie narodzin dziecka są cykle szkoleń i warsztatów dla młodych – często początkujących – rodziców. Oczywiście młodzi rodzice skupieni są na codzienności, niemniej jednak tego typu edukacja zapewniana przez prywatne kliniki porodowe bywa bardzo pomocna np. w zakresie porodu, karmienia piersią i opieki nad noworodkiem. Można z tej wiedzy korzystać także w kontekście samego procesu opieki poporodowej – standardem edukacyjnym w tym względzie bywają indywidualne konsultacje z laktacyjnymi, wsparcie psychologiczne czy  fizjoterapia przyspieszający proces powrotu kobiety do pełnej sprawności.

Jak wybrać dobry szpital do porodu?

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego szpitala porodowego to decyzja bardzo indywidualna. Ważne jest, abyś czuła się w nim dobrze i bezpiecznie. Ważne jest poczucie komfortu – nie dotyczy to tylko cielesnego, ale też psychicznego. Stąd ważne jest, by mieć pełną wiedzę o tym, jak będzie wyglądał poród, na czym polega i jak będzie wyglądała obsługa personelu, warto pytać i weryfikować informacje placówki.

Dobrze jest również pomyśleć o przyszłości – pierwszych miesiącach po powrocie do domu. Korzystnym rozwiązaniem bywają prywatne pakiety medyczne dla matek – ich skład można sprawdzić poprzez platformę Mediccentre.pl.

 

/ FOT. user18526052 Freepik

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Pediatra Pediatra Dostępny w wybranych pakietach
Ginekolog Ginekolog Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Jak prowadzić ciążę w podczas pandemii i ograniczeń, które generuje koronawirus? Epidemia sprawiła, że placówki grupy LUX MED uruchomiły specjalne rozwiązania dla kobiet spodziewających się dziecka.
Wizyta u ginekologa nie musi być – a bywa – źródłem stresu. Wiedząc, jak wygląda konsultacja ginekologiczna można się do niej odpowiednio przygotować. To szczególnie ważne, jeśli pacjentką jest nastolatka, dla której to pierwsza wizyta u ginekologa.
Informacja o tym, że kobieta jest w ciąży bywa zarówno spodziewana jak i spada niczym symboliczny grom z nieba. Łatwo wtedy zapomnieć o procedurach, wśród których na pierwszy plan wychodzi karta ciąży. Co warto o niej wiedzieć? Szczególnie istotne jest m.in. to, kiedy lekarz zakłada kartę ciąży.  
Pierwsze dziecko zawsze jest niemałym wyzwaniem – swoistą rewolucją dla rodziców nie mających wcześniejszego doświadczenia w tej roli. Na co zwrócić uwagę będąc młodą mamą? Oto najważniejsze elementy, które są szczególnie ważne tuż po porodzie.
Zdrowie malucha w dużej mierze uzależnione jest od tego, jak jego rodzice zadbają o zdrowie w pierwszym roku jego życia. Ważna jest tu nie tylko profilaktyka, ale również diagnostyka. Na co zwrócić uwagę?
Ciąża to – patrząc z perspektywy kobiety – radość, satysfakcja, ale też niemałe, zdrowotne wyzwanie. Dotyczy to nie tylko sfery ciała, ale i ducha. Stąd coraz większa popularność specjalnych pakietów medycznych, które uwzględniają wszystko co niezbędne do tego, by przez wyjątkowych 9 miesięcy przejść pod doskonałą kontrolą i z pakietem szczegółowych badań.