Teleporada krok po kroku. Jak wygląda zdalna wizyta u lekarza?

Teleporada krok po kroku. Jak wygląda zdalna wizyta u lekarza?

Przeziębienia, rutynowe schorzenia – w tych przypadkach nie ma potrzeby konsultacji lekarskiej w gabinecie. Wszystkie ustalenia załatwić można bowiem podczas zdalnego połączenia z lekarzem przez telefon lub internet.

Jak wygląda teleporada, czyli zdalna konsultacja lekarska? Pierwszym etapem jest umówienie się na e-wizytę. Można to zrobić w ramach usług Narodowego Funduszu Zdrowia, ale również w ramach abonamentów medycznych. Dysponując prywatnym pakietem medycznym można szybko i sprawnie zaaranżować e-konsultację. Dotyczy to zarówno np. pomocy lekarza rodzinnego jak i węższych specjalistów.

Kluczową częścią zdalnej wizyty lekarskiej jest wywiad z pacjentem. Przeprowadzający go lekarz powinien zebrać wszystkie najważniejsze  informacje, dzięki którym może prawidłowo przeprowadzić pełną diagnostykę. Będzie podczas teleporady pytał m.in. o takie sfery jak:

  • ogólny stan zdrowia,
  • dolegliwości i inne objawy, które spowodowały, że pacjent potrzebuje pomocy,
  • lekarstwa przyjmowane na stałe oraz okazjonalnie – w związku ze schorzeniem,
  • zrealizowane już badania i ich wyniki.

Dysponując kompletem takich informacji lekarz-specjalista zadecyduje o dalszym sposobie leczenia. Stawia diagnozę i wskazuje, czy potrzebne jest zwolnienie lekarskie. Może również zadysponować, by pacjent – np. przy podejrzeniu poważniejszego schorzenia – wybrał się do placówki na badanie bezpośrednie, a nie teleporadę.

Do jakich lekarzy można udać się na e-wizyty

Teleporady i wizyty elektroniczne to dziś praktycznie codzienność – standard, który realizuje większość lekarzy. Najczęściej umawiane są e-konsultacje z takimi specjalistami jak:

  • internista,
  • pediatra,
  • ortopeda.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Internista Internista Dostępny w wybranych pakietach
Pediatra Pediatra Dostępny w wybranych pakietach
Ginekolog Ginekolog Dostępny w wybranych pakietach
Urolog Urolog Dostępny w wybranych pakietach
Dermatolog Dermatolog Dostępny w wybranych pakietach
Okulista Okulista Dostępny w wybranych pakietach
Ortopeda Ortopeda Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Zarezerwowanie terminu wizyty lekarskiej przez internet to szereg korzyści. Jak działa takie rozwiązanie i jak sieć wykorzystywana jest w prywatnej medycynie?
Aktywacja konta w portalu LUX MED umożliwia uruchomienie platformy e-rezerwacji. W ten sposób, przez internet można szybko, łatwo i bardzo intuicyjnie sprawdzić, jakie terminy są dostępne.
Koronawirus sprawia, że bezpośredni kontakt - również na linii lekarz-pacjent - warto ograniczyć do niezbędnego minimum, jeśli tylko stan zdrowia tej osoby na to pozwala.
Wizyta lekarska przez internet jeszcze całkiem niedawno wydawała się wizją odległej przyszłości. Pandemia koronawirusa oraz upowszechnienie internetu sprawiły, że jej znaczenie oraz dostępność takiego rozwiązania zdecydowanie przyspieszyły.
Sieć szpitali w Polsce to setki placówek, które zapewniają bardzo zróżnicowane usługi i pomoc medyczną. Wiele osób zastanawia się – np. wobec swoich problemów zdrowotnych - jaki szpital wybrać pod kątem konkretnej specjalizacji.
Teleporada stała się niekwestionowanym hitem nowoczesnej formy opieki zdrowotnej. Możliwość szybkiej konsultacji telefonicznej w wielu przypadkach okazuje się być równie skuteczna jak tradycyjna wizyta. Tymczasem pozwala zaoszczędzić czas pacjenta i optymalnie wykorzystać dyspozycyjność lekarza.
Logowanie do LUXMED pozwala na internetowy dostęp do wielu wygodnych funkcjonalności. Jak działa i na co można liczyć wykorzystując Portal Pacjenta LUXMED na komputerze lub w aplikacji?
Pulmonolog to lekarz, z którego pomocy korzystamy – na szczęście - relatywnie rzadko. Jednocześnie jednak, jego wiedza i doświadczenie bywają dosłownie na wagę życia.
Infolinia LUX MED umożliwia zarówno uzyskanie informacji o pakietach medycznych jak i wizyt lekarskich oraz konsultacji. Jak mówić się w LUX MED przez telefon? Oto, co warto wiedzieć o procedurze.
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.