Nowy sposób świadczenia opieki medycznej w Grupie LUX MED

Nowy sposób świadczenia opieki medycznej w Grupie LUX MED

Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich. W LUX MED zostały one dostosowane do aktualnych potrzeb pacjentów - obejmuje to m.in. telemedycynę.

Aktualne formuły spotkania z lekarzem i udzielenie porady obejmują trzy rozwiązania:

Porada telemedyczna

To rekomendowana przez LUX MED forma pierwszego kontaktu - szczególnie w sytuacji, gdy placówki objęte są rygorami związanymi z ograniczeniem skutków pandemii koronawirusa. Rezerwacja porady telemedycznej odbywa się na dwa sposoby:

  • umówienie tele porady przez Portal Pacjenta (portalpacjenta.luxmed.pl)
  • umówienie konsultacji przez infolinię LUX MED (22 33 22 888)

Umawiając się na telewizytę można wskazać konkretnego specjalistę, z którego porady oraz wiedzy i doświadczenia chce skorzystać pacjent. Do dyspozycji pozostają wszyscy lekarze danej specjalizacji w Polsce.

Jak wygląda porada telemedyczna? We wskazanym przez pacjenta terminie, lekarz - podczas porady - kontaktuje się przez telefon. Udziela w ten sposób kompleksowej porady medycznej. Teleporada obejmuje również - jeśli to niezbędne - wystawienie e-Recepty oraz zwolnienia lekarskiego; lekarz może również wystawić skierowanie na konkretne badanie, jeśli wywiad z pacjentem wykazał problemy.

W ten sposób możliwe są prywatne konsultacje lekarskie z szerokim zakresem specjalistów. Teleporadę można zarezerwować w przypadku aż 37 specjalizacji - internisty, pediatry, alergologa, chirurga ogólnego, dermatologa, diabetologa, dietetyka, endokrynologa, fizjoterapeuty, gastroenterologa, geriatry, ginekologa, ginekologa-endokrynologa, hematologa, hepatologa, immunologakardiologa, laryngologa, lekarza chorób zakaźnych, lekarza medycyny sportowej, lekarza rodzinnego, logopedy, nefrologa, neurologa, neuropsychologa, okulisty, onkologa, ortopedy, pielęgniarki położnej, psychiatry, psychologa, pulmonologa, reumatologa, seksuologa, stomatologa, urologa.

Teleporady to bardzo popularne obecnie rozwiązanie. Według danych LUX MED, do dyspozycji pacjentów pozostaje obecnie kilkuset lekarzy, którzy każdego dnia przeprowadzają ponad 2 tys. czatów realizowanych przez internet oraz ok. 12 tys. porad telemedycznych.

Konsultacja lekarska online przez internet

Tego typu wirtualne spotkanie z lekarzem-specjalistą w ramach prywatnych pakietów medycznych realizowane jest przez Portal Pacjenta. W zależności od tego, którą opcję preferuje pacjent może być ona przeprowadzona jako:

  • czat tekstowy

  • połączenie głosowe

  • transmisja wideo.

Wizyta w placówce LUX MED

Prywatne pakiety medyczne zapewniają szybkie konsultacje lekarskie w sieci placówek LUX MED. Można ją zarezerwować przez Portal Pacjenta portalpacjenta.luxmed.pl lub infolinię LUX MED - 22 33 22 888. W związku z epidemią koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów, przed wejściem do placówki LUX MED są oni poddawani wstępnemu wywiadowi medycznemu. Pozwala on na ustalenie osób z grupy ryzyka - zostają one przekierowane na inną ścieżkę medyczną.

Kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo pacjentów i ośrodka, pracownicy LUX MED są wyposażeni we wszystkie niezbędne środki ochrony osobistej. Stosują również wszystkie procedury profilaktyczne w trakcie konsultacji z pacjentami.

Aktualnie podstawową formą kontaktu zalecaną przez LUX MED są porady telemedyczne. Dopiero w drugim kroku - jeśli jest to niezbędne - rozważyć należy wizytę osobistą w jednej z placówce LUX MED.


FOT: NCI/ Unsplash

 

Najlepsze pakiety zdrowotne

Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Standard
49 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna
Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Optymalny
79 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna
Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Złoty + Pakiet Stomatologiczny
99 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna

Przeczytaj też

Opieka zdrowotna to nie przestrzeń, na której można oszczędzać lub... tracić czas. Jakie są główne korzyści, które niosą za sobą prywatne pakiety lekarskie?
Zarezerwowanie terminu wizyty lekarskiej przez internet to szereg korzyści. Jak działa takie rozwiązanie i jak sieć wykorzystywana jest w prywatnej medycynie?
Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobre pakiety prywatnej opieki lekarskiej? Kluczowa jest to ocena stanu zdrowia, ale niemniej istotne okazują się detale, które wpływają na komfort pacjenta.
Aktywacja konta w portalu LUX MED umożliwia uruchomienie platformy e-rezerwacji. W ten sposób, przez internet można szybko, łatwo i bardzo intuicyjnie sprawdzić, jakie terminy są dostępne.
Koronawirus sprawia, że bezpośredni kontakt - również na linii lekarz-pacjent - warto ograniczyć do niezbędnego minimum, jeśli tylko stan zdrowia tej osoby na to pozwala.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Zamówienie konsultacji lekarskiej w zaciszu mieszkania to wyraźne korzyści dla pacjenta - często wizyty domowe postrzegane są przez pryzmat większego komfortu, bezpieczeństwa czy ograniczenia kontaktu.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Wizyta lekarska przez internet jeszcze całkiem niedawno wydawała się wizją odległej przyszłości. Pandemia koronawirusa oraz upowszechnienie internetu sprawiły, że jej znaczenie oraz dostępność takiego rozwiązania zdecydowanie przyspieszyły.
Choć na koronawirusa patrzy się głównie przez pryzmat bieżącego stanu choroby oraz możliwie szybkiej perspektywy jego wyleczenia, niemniej ważne są powikłania po jego przebyciu. Skutki koronawirusa są szczególnie istotne w przypadku osób, które nawet nie odnotowały tego, że przeszły chorobę. 
Pakiety medyczne dla singli, seniorów, par czy dużych rodzin - niezależnie od tego, jaki wariant wybrać, można zrealizować wszystkie formalności przez internet. Analizując oferty warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych propozycji. Pakiety są idealnie dostosowane do przeciętnych potrzeb każdej z tych grup odbiorców.
Prywatne pakiety medyczne w ciągu kilku ostatnich lat wyszły z cienia - upowszechniły się łącząc potrzeby singli i rodzin, osób młodych oraz seniorów. Jaki pakiet medyczny wybrać, aby idealnie odpowiadał potrzebom płatnika? Oto pięć porad, które warto wziąć pod uwagę analizując oferty z zakresu prywatnej medycyny.