Nowy sposób świadczenia opieki medycznej w Grupie LUX MED

Nowy sposób świadczenia opieki medycznej w Grupie LUX MED

Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich. W LUX MED zostały one dostosowane do aktualnych potrzeb pacjentów - obejmuje to m.in. telemedycynę.

Aktualne formuły spotkania z lekarzem i udzielenie porady obejmują trzy rozwiązania:

Porada telemedyczna

To rekomendowana przez LUX MED forma pierwszego kontaktu - szczególnie w sytuacji, gdy placówki objęte są rygorami związanymi z ograniczeniem skutków pandemii koronawirusa. Rezerwacja porady telemedycznej odbywa się na dwa sposoby:

  • umówienie tele porady przez Portal Pacjenta (portalpacjenta.luxmed.pl)
  • umówienie konsultacji przez infolinię LUX MED (22 33 22 888)

Umawiając się na telewizytę można wskazać konkretnego specjalistę, z którego porady oraz wiedzy i doświadczenia chce skorzystać pacjent. Do dyspozycji pozostają wszyscy lekarze danej specjalizacji w Polsce.

Jak wygląda porada telemedyczna? We wskazanym przez pacjenta terminie, lekarz - podczas porady - kontaktuje się przez telefon. Udziela w ten sposób kompleksowej porady medycznej. Teleporada obejmuje również - jeśli to niezbędne - wystawienie e-Recepty oraz zwolnienia lekarskiego; lekarz może również wystawić skierowanie na konkretne badanie, jeśli wywiad z pacjentem wykazał problemy.

W ten sposób możliwe są prywatne konsultacje lekarskie z szerokim zakresem specjalistów. Teleporadę można zarezerwować w przypadku aż 37 specjalizacji - internisty, pediatry, alergologa, chirurga ogólnego, dermatologa, diabetologa, dietetyka, endokrynologa, fizjoterapeuty, gastroenterologa, geriatry, ginekologa, ginekologa-endokrynologa, hematologa, hepatologa, immunologakardiologa, laryngologa, lekarza chorób zakaźnych, lekarza medycyny sportowej, lekarza rodzinnego, logopedy, nefrologa, neurologa, neuropsychologa, okulisty, onkologa, ortopedy, pielęgniarki położnej, psychiatry, psychologa, pulmonologa, reumatologa, seksuologa, stomatologa, urologa.

Teleporady to bardzo popularne obecnie rozwiązanie. Według danych LUX MED, do dyspozycji pacjentów pozostaje obecnie kilkuset lekarzy, którzy każdego dnia przeprowadzają ponad 2 tys. czatów realizowanych przez internet oraz ok. 12 tys. porad telemedycznych.

Konsultacja lekarska online przez internet

Tego typu wirtualne spotkanie z lekarzem-specjalistą w ramach prywatnych pakietów medycznych realizowane jest przez Portal Pacjenta. W zależności od tego, którą opcję preferuje pacjent może być ona przeprowadzona jako:

  • czat tekstowy

  • połączenie głosowe

  • transmisja wideo.

Wizyta w placówce LUX MED

Prywatne pakiety medyczne zapewniają szybkie konsultacje lekarskie w sieci placówek LUX MED. Można ją zarezerwować przez Portal Pacjenta portalpacjenta.luxmed.pl lub infolinię LUX MED - 22 33 22 888. W związku z epidemią koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów, przed wejściem do placówki LUX MED są oni poddawani wstępnemu wywiadowi medycznemu. Pozwala on na ustalenie osób z grupy ryzyka - zostają one przekierowane na inną ścieżkę medyczną.

Kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo pacjentów i ośrodka, pracownicy LUX MED są wyposażeni we wszystkie niezbędne środki ochrony osobistej. Stosują również wszystkie procedury profilaktyczne w trakcie konsultacji z pacjentami.

Aktualnie podstawową formą kontaktu zalecaną przez LUX MED są porady telemedyczne. Dopiero w drugim kroku - jeśli jest to niezbędne - rozważyć należy wizytę osobistą w jednej z placówce LUX MED.


FOT: NCI/ Unsplash

 

Najlepsze pakiety zdrowotne

Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Standard
49 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna
Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Optymalny
79 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna
Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Złoty
99 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna

Przeczytaj też

Opieka zdrowotna to nie przestrzeń, na której można oszczędzać lub... tracić czas. Jakie są główne korzyści, które niosą za sobą prywatne pakiety lekarskie?
Zarezerwowanie terminu wizyty lekarskiej przez internet to szereg korzyści. Jak działa takie rozwiązanie i jak sieć wykorzystywana jest w prywatnej medycynie?
Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobre pakiety prywatnej opieki lekarskiej? Kluczowa jest to ocena stanu zdrowia, ale niemniej istotne okazują się detale, które wpływają na komfort pacjenta.
Aktywacja konta w portalu LUX MED umożliwia uruchomienie platformy e-rezerwacji. W ten sposób, przez internet można szybko, łatwo i bardzo intuicyjnie sprawdzić, jakie terminy są dostępne.
Koronawirus sprawia, że bezpośredni kontakt - również na linii lekarz-pacjent - warto ograniczyć do niezbędnego minimum, jeśli tylko stan zdrowia tej osoby na to pozwala.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Zamówienie konsultacji lekarskiej w zaciszu mieszkania to wyraźne korzyści dla pacjenta - często wizyty domowe postrzegane są przez pryzmat większego komfortu, bezpieczeństwa czy ograniczenia kontaktu.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Wizyta lekarska przez internet jeszcze całkiem niedawno wydawała się wizją odległej przyszłości. Pandemia koronawirusa oraz upowszechnienie internetu sprawiły, że jej znaczenie oraz dostępność takiego rozwiązania zdecydowanie przyspieszyły.
Choć na koronawirusa patrzy się głównie przez pryzmat bieżącego stanu choroby oraz możliwie szybkiej perspektywy jego wyleczenia, niemniej ważne są powikłania po jego przebyciu. Skutki koronawirusa są szczególnie istotne w przypadku osób, które nawet nie odnotowały tego, że przeszły chorobę. 
Pakiety medyczne dla singli, seniorów, par czy dużych rodzin - niezależnie od tego, jaki wariant wybrać, można zrealizować wszystkie formalności przez internet. Analizując oferty warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych propozycji. Pakiety są idealnie dostosowane do przeciętnych potrzeb każdej z tych grup odbiorców.
Prywatne pakiety medyczne w ciągu kilku ostatnich lat wyszły z cienia - upowszechniły się łącząc potrzeby singli i rodzin, osób młodych oraz seniorów. Jaki pakiet medyczny wybrać, aby idealnie odpowiadał potrzebom płatnika? Oto pięć porad, które warto wziąć pod uwagę analizując oferty z zakresu prywatnej medycyny.
Prywatne pakiety medyczne zapewniają szczególnie szeroki zakres usług lekarskich - to nie ulega wątpliwości. Są jednak specjalizacje, które nawet w ich przypadku to rzadkość. Wynika to wyraźnego deficytu wybranych ekspertów. Jakie są najrzadsze specjalizacje lekarskie w Polsce?
Internista jest specjalista, bez którego trudno wyobrazić sobie dobre prywatne pakiety medyczne. Wszechstronna wiedza, umiejętność wykorzystania wielu dziedzin medycyny oraz wyjątkowo uniwersalne doświadczenie sprawiają, że wizyta u internisty jest pierwszym krokiem jakichkolwiek działań w zakresie diagnostyki czy poprawy stanu zdrowia. 
Prywatne pakiety medyczne dla rodzin uwzględniać muszą potrzeby wszystkich jej członków: zarówno kilkuletnich dzieci jak i rodziców, którzy np. są już sporo po 40. Roku życia. Bywa też tak, że zakres obejmuje też pakiet wsparcia dla seniorów. W tym kontekście warto pamiętać, jak szerokie możliwości diagnostyczne ma lekarz rodzinny – specjalista medycyny rodzinnej.
Pakiety medyczne LUX MED to szczególnie duża rozpiętość ofert dla różnych grup odbiorców. Bardzo często - jak pokazują doświadczenia Medicccente, operatora LUX MED - wybierany jest pakiet standardowy. Jaka opieka medyczna możliwa jest w ramach tego abonamentu? 
Bóle kręgosłupa mogą być wywołane zarówno bieżącym problemem – np. przeciążeniem – jak efektem poważniejszych problemów o bardziej złożonej specyfice. Bardzo ważny w tym kontekście jest właściwy wybór lekarza. U jakiego specjalisty niezbędna jest wizyta jeśli kręgosłup sprawia spore problemy?
Ceny prywatnych pakietów medycznych to podstawowy z parametrów decydujących o ewentualnym wyborze przez potencjalnych pacjentów. Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, czy prywatny abonament medyczny się opłaca. Jak wygląda to w praktyce? Okazuje się, że w relatywnie niewielkiej cenie miesięcznego pakietu można mieć zaskakująco szeroki zakres usług lekarskich.
Szybkość reakcji na potencjalne problemy ze zdrowiem odgrywa w przypadku choroby czy mniejszych schorzeń niebagatelną rolę. Jaki jest obecnie czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Analizy pokazują, że zakres terminów jest wyjątkowo zróżnicowany. Bardzo duże znaczenie ogrywa w tym kontekście to, do jakiego specjalisty chce się udać pacjent. 
Prywatne pakiety medyczne dla firmy często analizowane są przez pryzmat oczekiwań właściciela lub członków zarządu. Tymczasem najważniejsze jest, by zakres działania pakietu wpisywał się w potrzeby pracowników. Jak działają pakiety medyczne dla firm i jak wybrać odpowiedni wariant? Oto pięć punktów, które trzeba wziąć pod uwagę analizując oferty operatorów zapewniających prywatna abonamenty firmowy.
Cena wizyty u lekarza rośnie z miesiąca na miesiąc. Ile trzeba obecnie zapłacić za konsultacje medyczne? Sporo i właśnie dlatego coraz większe jest też zainteresowanie możliwościami jakie dają prywatne pakiety medyczne.
Koszt prywatnej wizyty u lekarza może negatywnie zaskoczyć. Ile trzeba obecnie wydać na to, by szybko trafić w ręce specjalisty? Uzależnione jest to oczywiście od danej specjalizacji. Jeśli jednak spojrzeć na informacje Głównego Urzędu Statystycznego, uwagę musi niewątpliwie zwrócić to, jak bardzo zmieniły się ceny usług medycznych. 
Omikron to wariant koronawirusa budzący szczególne obawy. Rozprzestrzenia się zdecydowanie szybciej niż poprzednie mutacje, co już na przełomie roku 2021 i 2022 zmusiło niektóre rządy do wprowadzenia lockdownów. Co ważne, należy pamiętać, że kolejne warianty koronawirusa dają nieco inne symptomy. O ile w przypadku wcześniejszych odnotowywane były najczęściej utrata węchu, smaku i gorączka połączona z kaszlem, Omikron charakteryzuje się nieco innym zestawieniem. Jak rozpoznać koronawirus Omikron i jakie są najważniejsze objawy zakażenia?
Prywatna opieka medyczna to niewątpliwie idealne rozwiązanie dla osób, które - nawet niewielkim kosztem - z własnych środków finansować chcą wysokiej jakości usługi lekarskie. Na czym polega model, w którym świadczenia zapewniane są nie przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale w ramach w pełni prywatnego abonamentu?