Rezerwacja wizyty przez internet, czyli technologia w leczeniu

Rezerwacja wizyty przez internet, czyli technologia w leczeniu

Konsultacje online, rezerwacja wizyty lekarskiej przez internet, e-recepta czy ustalanie terminów z wykorzystaniem aplikacji mobilnej - to tylko część korzyści, jakie zapewnia prywatna opieka lekarska w Grupie LUX MED. Wykorzystanie technologii - szczególnie możliwości, jakie daje internet - pozwala na wyjątkowo szybką reakcję na problemy pacjentów ze zdrowiem. 

Rezerwacja prywatnej wizyty lekarskiej przez internet to już codzienność; również sama opieka lekarska ze strony specjalistów coraz częściej wykorzystuje sieć m.in. do przyspieszenia procesów diagnostyki, profilaktyki czy kontroli leczenia. Choć oczywiście niezmiennie ważna jest sama obecność pacjenta, kliniki czy operatorzy medyczni oferujący prywatne wizyty lekarskie coraz bardziej dbają o wykorzystanie potencjału internetu w innych aspektach. Jak sieć może wpływać na codzienność pacjenta potrzebującego szybkiej pomocy lekarskiej? 

Rejestracja w trybie online: kilka klików i wizyta jest pewna

rezerwacja wizyty lekarskiej przez internet

Choć oczywiście Grupa LUX MED zapewnia możliwość rejestracji wizyty lekarskiej osobiście lub przez telefon, powszechność internetu pozwala znacznie przyspieszyć ten proces. Używając sieci pacjent może samodzielnie wskazać - zarówno z komputera stacjonarnego jak i urządzeń mobilnych - do jakiego specjalisty chce zarezerwować termin. System na bieżąco weryfikuje możliwości i wolne terminy u lekarza. Posługuje się zbiorem danych zarówno z rezerwacji internetowych jak i tych złożonych osobiście czy przez telefon. Pacjent logując się przez internet ma więc możliwość rezerwacji wizyty lekarskiej w określonych przedziałach czasowych; może też wybrać konkretnego lekarza. W efekcie wszystko wpływa na znaczące przyspieszenie rezerwacji i uporządkowanie danych zbieranych z różnych źródeł. Pacjent ma też możliwośc swobodnej kontroli tego, na którą godzinę zamówi np. wizytę prywatną u lekarza internisty

Konsultacje lekarskie przez internet, czyli wirtualnie ale realnie

Prywatna wizyta lekarska nie musi oznaczać podróży do jednego z 800 przedstawicielstw sieci LUX MED - choć oczywiście tak szerokie zestawienie miejsc, gdzie Grupa zapewnia leczenie to niewątpliwy atut na rynku. Internet sprawia, że pacjent - jeśli tylko wyraża taką chęć, a jego stan zdrowia oczywiście na to pozwala - może liczyć na konsultacje lekarskie online. Niczym nie różnią się one od standardowych - za wyjątkiem ograniczenia w kontekście diagnostyki bezpośredniej. Niemniej jednak wywiad z pacjentem czy ogólna analiza stanu zdrowia - np. po wcześniejszej wizycie - może być wykonana przez internet. Korzyści? Oszczędzony czas - np. na dojazd do placówki - i ograniczenie ryzyka związanego z powikłaniami. Pacjent, który ma za sobą niewielkie problemy ze zdrowiem i musi uzgodnić kolejny etap leczenia może zamówić prywatne konsultacje lekarskie online - wygodnie, szybko i w pełni profesjonalnie. 

e-Recepta - wyraźne korzyści dla pacjenta 

erecepta prywane usługi medyczne

Wykorzystując internet pacjent wybierający prywatne wizyty lekarskie może więc dokonać rezerwacji terminu, konsultować leczenie online, a także korzystać z możliwości, jakie daje e-Recepta. To rozwiązanie, które ma usprawnić system dystrybucji lekarstw, a zarazem usprawnić codzienność pacjentów. Internetowa recepta lekarska to m.in. możliwość zakupu leków w dowolnej aptece, zawsze doskonała czytelność zapisów na dokumencie, brak ryzyka zagubienia czy lepsza kontrola nad szczegółowymi danymi - np. sugestiami dawkowania. 

Działanie e-Recepty jest bowiem wyjątkowo proste. Lekarz podczas wizyty wystawia ją tak, by pacjent otrzymał potwierdzenie. Może to być:

  • wydruk tradycyjny
  • SMS z czterocyfrowym kodem
  • e-mail z informacją w formacie PDF

W aptece wystarczy podać właśnie jeden z tych typów potwierdzeń, by otrzymać leki przepisane podczas konsultacji. 

Przeczytaj też

Aktywacja konta w portalu LUX MED umożliwia uruchomienie platformy e-rezerwacji. W ten sposób, przez internet można szybko, łatwo i bardzo intuicyjnie sprawdzić, jakie terminy są dostępne.
Koronawirus sprawia, że bezpośredni kontakt - również na linii lekarz-pacjent - warto ograniczyć do niezbędnego minimum, jeśli tylko stan zdrowia tej osoby na to pozwala.
Wizyta lekarska przez internet jeszcze całkiem niedawno wydawała się wizją odległej przyszłości. Pandemia koronawirusa oraz upowszechnienie internetu sprawiły, że jej znaczenie oraz dostępność takiego rozwiązania zdecydowanie przyspieszyły.
Teleporady – dostępne również w ramach prywatnych pakietów medycznych LUX MED – to sposób na przyspieszenie procedur medycznych głównie w przypadku prostych schorzeń.
Sieć szpitali w Polsce to setki placówek, które zapewniają bardzo zróżnicowane usługi i pomoc medyczną. Wiele osób zastanawia się – np. wobec swoich problemów zdrowotnych - jaki szpital wybrać pod kątem konkretnej specjalizacji.
Teleporada stała się niekwestionowanym hitem nowoczesnej formy opieki zdrowotnej. Możliwość szybkiej konsultacji telefonicznej w wielu przypadkach okazuje się być równie skuteczna jak tradycyjna wizyta. Tymczasem pozwala zaoszczędzić czas pacjenta i optymalnie wykorzystać dyspozycyjność lekarza.
Logowanie do LUXMED pozwala na internetowy dostęp do wielu wygodnych funkcjonalności. Jak działa i na co można liczyć wykorzystując Portal Pacjenta LUXMED na komputerze lub w aplikacji?
Pulmonolog to lekarz, z którego pomocy korzystamy – na szczęście - relatywnie rzadko. Jednocześnie jednak, jego wiedza i doświadczenie bywają dosłownie na wagę życia.
Infolinia LUX MED umożliwia zarówno uzyskanie informacji o pakietach medycznych jak i wizyt lekarskich oraz konsultacji. Jak mówić się w LUX MED przez telefon? Oto, co warto wiedzieć o procedurze.
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.