Oddziały Pomocy Doraźnej to nowość LUX MED. Jak i gdzie działają te placówki?

Oddziały Pomocy Doraźnej to nowość LUX MED. Jak i gdzie działają te placówki?

Oddziały Pomocy Doraźnej działają od wiosny 2022 r. W ich ramach LUX MED oferuje pomoc medyczną przez 24 godziny na dobę. Można z nich skorzystać w sytuacji, gdy dochodzi do nagłego pogorszenia stanu zdrowia.

LUX MED zdecydował się na ich powstanie w związku z rynkowym zapotrzebowaniem na tego typu placówki. Wynika to z faktu, że rośnie grupa pacjentów, którzy nie są w pełni usatysfakcjonowani ze standardowej formuły opieki zdrowotnej.

Pierwszy oddział LUX MED powstał w Warszawie – w szpitalu onkologicznym. Drugi zlokalizowano w Trójmieście. Tam, w Gdańsku działa w ramach Swiss Med Grupa LUX MED. Zapewniają one pomoc medyczną dla tych pacjentów, którzy uskarżają się na nagłe pogorszenie stanu zdrowia. LUX MED zapewnia kompleksową pomoc w zakresie nie tylko medycyny ratunkowej, ale również farmakologii czy tych konsultacji medycznych, które uznawane są za pilne.

Szpitalne ubezpieczenie zdrowotne a oddziały pomocy doraźnej

Uruchomienie OPD powiązane jest z nową propozycją LUX MED – to szpitalne ubezpieczenia zdrowotne. W rozmowie z Newserią prezes zarządu szpitala Swiss Med Roman Walasiński mówił:

Szpital jest znakomicie wyposażony pod względem diagnostyki laboratoryjnej, obrazowej i posiada kompetentnych i profesjonalnych lekarzy. Wzorujemy się Abna oddziałach pomocy publicznych szpitali w zakresie techniki, ale są również przygotowywane kanony sztuki medycznej powiązane z udzialaniem pomocy doraźnej. To cały arsenał związany z diagnostyką obrazową i laboratorium, a więc w zasadzie szybko i profesjonalnie jesteśmy w stanie udzielić pierwszej, często najważniejszej porady wykluczającej różnego rodzaju schorzenia bądź sytuacje zdrowotne, które wymagają natychmiastowej interwencji. Zarówno chirurgicznej jak i lekarzy internistów.

Jak działają Oddziały Pomocy Doraźnej LUX MED?

Przykładem jest Gdańsk. Tam w szpitalu do dyspozycji pacjentów oddano cztery łóżka obserwacyjne oraz jedno dla pacjenta wymagającego izolacji. W dalszej przyszłości zakres będzie poszerzony o dziesięć kolejnych. Jednocześnie poszerzono grupę personelu tak, by pracowała ona w ramach 24 godz./ doba przez siedem dni w tygodniu. Jak zauważa LUX MED, pacjenci często są świadomi tego, że do poprawy stanu zdrowia może im wystarczyć zaledwie krótka konsultacja, która będzie udzielona właśnie w doraźny, nocny sposób. W wielu przypadkach już to likwiduje dolegliwość – najczęściej dzieje się to po przyjęciu odpowiednich leków czy kroplówek.

W założeniach Oddziały Pomocy Doraźnej LUX MED będą istniały w szpitalach we wszystkich największych miastach Polski. W ten sposób pakiety medyczne w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie czy na Górnym Śląsku powiększą się o nowe możliwości.

Oczywiście świadczenia w ramach OPD mają uzupełnić, a nie zastąpić odrębną kwestię – zabezpieczenie maksymalnie kompleksowej i skoordynowanej opieki dla pacjentów, gdy wymagają oni dalszego leczenia w ośrodkach wielospecjalistycznych.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Internista Internista Dostępny w wybranych pakietach
Lekarz medycyny rodzinnej Lekarz medycyny rodzinnej Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

e-Recepty wprowadziły nieco zamieszania w realia polskiej medycyny. Jak działa system, dzięki któremu wykluczono z obiegu papierowe recepty? Od stycznia 2020 r. jest obowiązkowy, ale sporo osób nadal zastanawia się, co zrobić, by otrzymać elektroniczny odpowiednik.
Prywatne pakiety medyczne często mylone są z równie prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Jakie są właściwości drugiego z tych rozwiązań? To szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku osób, które są skłonne pakietować obie opcje i połączyć dwa mechanizmy. 
Prywatna opieka medyczna budzi nieco wątpliwości w kontekście tego, czy abonament można wliczyć w koszty działalności gospodarczej lub wydatki firmowe?
Pakiety medyczne cieszące się rosnącą popularnością wzbudzają również wątpliwości w kontekście opodatkowania. Jak - i kiedy - należy opodatkować przychód z opieki zdrowotnej?
JDG, czyli jednoosobowa działalność gospodarcza to wyjątkowo często spotykana forma prowadzenia mikro-firmy w Polsce. Jaki pakiet medyczny wybrać w sytuacji, gdy ktoś prowadzi JDG lub po prostu działa biznesowo w niewielkiej skali?
Badania medycyny pracy to jeden z tych elementów, które bezwzględnie powinny zostać przeprowadzone, by potwierdzić, iż dany pracownik może realizować zadania na konkretnym stanowisku. Co wchodzi w skład badań, które coraz częściej dostępne są w ramach pakietów firmowych?
Pakiety medyczne LUX MED stanowić mogą bardzo dobre uzupełnienie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, która może być świadczona również w ramach tej sieci placówek. Na czym polega pomoc lekarza rodzinnego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia?
Zmiana wariantu pakietu LUX MED krok po kroku. Jak zastąpić wariant abonamentu medycznego? Zmiana pakietu możliwa jest w dwóch kierunkach – zarówno z tańszego na wyższy jak i z droższego na niższy. Co warto wiedzieć planując zmianę w zakresie działania LUX MED?
Zwolnienie z pracy, czyli powszechnie znane L4 można otrzymać nie tylko bezpośrednio u lekarza, ale również przez internet. Jak dostać zwolnienie online? Oto wszystko, co warto wiedzieć o tym, jak działa L4 online.
Prywatny pakiet medyczny LUX MED to abonament, po który Polacy sięgają coraz chętniej. Wynika to z dużych możliwości, jakie zapewnia oferta LUX MED – największego operatora prywatnej medycyny w Polsce.
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli popularny EKUZ to jedno z tych rozwiązań i dokumentów, które bezwzględnie trzeba mieć planując pobyt za granicą.
Zapisanie się do lekarza rodzinnego to podstawowy krok każdej osoby objętej ubezpieczeniem. Jak można złożyć deklarację i na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto pamiętać, że zapisy do lekarza rodzinnego nie ograniczają się wyłącznie do bezpośredniej wizyty w danej placówce.
POZ, czyli Podstawowa Opieka Zdrowotna to forma pierwszego, fundamentalnego świadczenia na rzecz pacjentów w ramach usług zapewnianych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak działa POZ i na co można liczyć w przypadku pomocy lekarskiej oraz ze strony pielęgniarki?
Diagnostyka LUX MED to bardzo szeroki zakres badań i analiz obrazujących stan zdrowia pacjenta. Na podstawie wyników badań krwi – i innych – lekarz może ocenić potencjalne i aktualne problemy lub nakreślić optymalną drogę leczenia. Jak sprawdzić wyniki badań w LUX MED?