Jak zrezygnować z pakietu LUX MED i jak można rozwiązać umowę?

Jak zrezygnować z pakietu LUX MED i jak można rozwiązać umowę?

Wysoka jakość usług i świadczeń medycznych zapewnianych przez tę markę sprawia, że klienci zamawiający prywatne pakiety medyczne najczęściej decydują się na nie na lata. Czy można – i jak – rozwiązać umowę i zrezygnować z LUX MED np. w sytuacji, gdy miesięczny koszt abonamentu okazuje się zbyt wysoki?

Rozwiązanie umowy LUX MED jest możliwe, choć oczywiście trzeba pamiętać, że może wiązać się z konsekwencjami. Prywatne pakiety medyczne z założenia zapewniają wysoki poziom świadczeń – od diagnostyki przez konsultacje czy profilaktykę. Wybierając jeden z wariantów abonamentów medycznych można więc liczyć na w pełni satysfakcjonujące wsparcie w zakresie ochrony zdrowia.

Związane jest to z wynagrodzeniem – kwotami abonamentów opłacanych przez osoby wybierające prywatne pakiety medyczne dla singli, par czy seniorów. Wysoką jakość usług można zapewnić wyłącznie wtedy, gdy operator ma pewność stałych przychodów. Z założenia należy wykluczyć więc sytuacje, w których dochodzi np. do zamówienia pakietu medycznego np. na jeden miesiąc – z góry zakładając, że po jego upływie oraz zaliczeniu umówionej wizyty lekarskiej dojdzie do rozwiązania umowy. Przekładałoby się to na niestabilność systemu, w którym operatorzy oferujący prywatne pakiety medyczne są w stanie zaoferować więcej opierając się na stałości opłat. Stąd m.in. zastrzeżenie ze strony MedicCentre.pl, w którym operator podkreśla, iż przedwczesna rezygnacja z wybranego abonamentu i zgłoszenie rezygnacji jest równoznaczne z opłaceniem kary umownej opisanej w dokumentach z klientem.

Nie jest to rozwiązanie negatywne – ma na celu uświadomienie klientów, iż prywatna opieka medyczna klasy premium w naturalny sposób powinna być powiązana z lojalnością. Tylko w ten sposób można bowiem zapewnić to, czego oczekuje pacjent: ochrony lekarskiej na najwyższym poziomie.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że ceny abonamentów medycznych - w tym np. LUX MED - są bardzo atrakcyjne względem kosztu pojedynczej wizyty lekarskiej u specjalisty. Ta może jednorazowo oznaczać wydatek na poziomie 250-300 zł, a więc w granicach najdroższego miesięcznego pakietu medycznego. Stąd m.in. zdarzające się próby zapewnienia sobie pakietu obowiązującego wyłącznie w jednym miesiącu.

Na czym polega kara umowna przy odstąpieniu od umowy?

Kara umowna to forma zastrzeżenia, w którym sformułowane są konsekwencje i naprawienie szkody wynikającej z niewykonalnia lub tzw. Wykonania nienależytego zobowiązania. Następuje to poprzez zapłatę precyzyjnie określonej kwoty. To format, który należy do bardzo często spoykanych postanowień umownych między stronami.

 

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Internista Internista Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny ogłosił plany istotnych zmian w zakresie medycyny pracy, które mają zwiększyć zakres obowiązkowych badań wykonywanych przez pracowników. To krok w stronę szerszej profilaktyki zdrowotnej i poprawy wykrywalności chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość czy choroby sercowo-naczyniowe.
Pracownicy, którzy przebywają na zwolnieniu lekarskim, często zastanawiają się, czy dopuszczalne jest podejmowanie prostych prac, zwłaszcza jeśli nie są one związane z ich główną działalnością zarobkową. Przepisy dotyczące zwolnień lekarskich w Polsce określają dokładne zasady w tym zakresie, a ich naruszenie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Wyjaśniamy, na co trzeba zwrócić uwagę i jakie są regulacje prawne dotyczące pracy podczas L4.
Świadczenie rehabilitacyjne to wsparcie finansowe przyznawane osobom, które po wyczerpaniu okresu zasiłku chorobowego nadal są niezdolne do pracy, ale istnieje rokowanie na odzyskanie zdolności do jej wykonywania po odbyciu rehabilitacji lub dalszym leczeniu. Jest to mechanizm wsparcia dla pracowników, którzy, pomimo długotrwałej choroby, mają szanse powrotu do pełnej aktywności zawodowej.
Gdy pacjent podejmuje leczenie, oczekuje, że opieka medyczna, jakiej będzie poddany, spełni najwyższe standardy. Decyzje podejmowane przez lekarzy muszą być zgodne z aktualną wiedzą medyczną i obowiązującymi procedurami. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których pacjent odnosi wrażenie, że popełniono błąd medyczny. Co wówczas robić? Jakie kroki należy podjąć, aby dochodzić swoich praw? 
Czas trwania zwolnienia lekarskiego w Polsce jest ściśle określony przez obowiązujące przepisy prawne, które uwzględniają różne okoliczności zdrowotne pracowników. Zwolnienie lekarskie, popularnie nazywane L4, jest dokumentem potwierdzającym niezdolność do pracy z powodu choroby, wystawianym przez lekarza.
Jednorazowe odszkodowanie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przysługuje osobie, która doznała trwałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy lub choroby zawodowej.
e-Rejestracja ma w założeniach przyspieszyć system kolejkowania wizyt lekarskich oraz zapanować m.in. nad odwoływanymi wizytami, które - niestety - nadal pozostają sporym problemem służby zdrowia.
Odnowienie recepty to prosty sposób na to, by otrzymać dostęp do niezbędnych medykamentów w sposób stały, a często – bez czasochłonnej wizyty u lekarza. Na czym polega to rozwiązanie?