Jak sprawdzić zawartość pakietu medycznego LUX MED?

Jak sprawdzić zawartość pakietu medycznego LUX MED?

W sytuacji, gdy pakiety medyczne LUX MED to bardzo duże zestawienie opcji, wariantów i rozwiązań często indywidualizowanych – pod kątem np. danego schorzenia – sprawdzenie tego, co zawiera dana opcja jest nadzwyczaj ważne.

Posiadanie pakietu medycznego LUX MED daje dostęp do szerokiego zakresu usług medycznych. Jednak czasem może być niejasne, jakie dokładnie świadczenia obejmuje Twój pakiet. Oto kilka sposobów, jak możesz zweryfikować jego zawartość.

Logowanie do Portalu Pacjenta LUX MED

Aby sprawdzić posiadane pakiety medyczne wejdź na stronę LUX MED i zaloguj się do swojego konta na Portalu Pacjenta. W swoim profilu znajdziesz sekcję „Moje Ubezpieczenie” lub „Mój Pakiet”. W tej sekcji znajdziesz szczegółowe informacje na temat zakresu świadczeń, do których masz dostęp, w tym listę dostępnych badań, zabiegów, konsultacji itp.

Aplikacja mobilna LUX MED

Bardzo wygodna i intuicyjna jest aplikacja do obsługi LUX MED. Jak można ją wykorzystać? Po pobraniu na swoje urządzenie mobilne należy się zalogować korzystając ze swoich danych dostępowych.

W aplikacji, podobnie jak na portalu, będziesz miał dostęp do informacji o swoim pakiecie.

Informacja telefoniczna

Zamówienie pakietu LUX MED telefonicznie możliwe jest poprzez kontakt z infolinią NR MEDICCENTRE. Aby sprawdzić, co zawiera zakupiony już pakiet – np. wtedy, gdy po kilku miesiącach chcesz go zweryfikować - możesz zadzwonić na infolinię LUX MED pod numer NUMER INFOLINI LUXMED. Po podaniu swoich danych osobowych i numeru pakietu, konsultant powinien być w stanie udzielić Ci informacji o zawartości Twojego pakietu.

Wizyta osobista w placówce

Oczywiście jest też jeszcze jednak opcja – skorzystanie z bezpośredniego kontaktu w LUX MED. Tam pracownicy recepcji mogą pomóc Ci w uzyskaniu informacji o Twoim pakiecie.

Informacja od pracodawcy

Często bywa tak, że klienci posiadają prywatne firmowe pakiety medyczne (LINK). To także opcja do uzyskania niezbędnych informacji. Jeśli Twój pakiet medyczny jest benefit-em pracowniczym, dział HR w Twojej firmie powinien mieć szczegółowe informacje na temat zakresu pakietu.

Na co zwrócić uwagę?

Ważne jest, by zwrócić uwagę na kilka kwestii organizacyjnych. Przede wszystkim:

  • Sprawdź aktualność danych. Upewnij się, że Twoje dane kontaktowe w systemie LUX MED są prawidłowe.
  • Przeanalizuj umowę. Przeczytaj ją – lub np. dany regulamin – tak, aby zrozumieć ograniczenia i warunki korzystania ze świadczeń.
  • Sprawdź, do kiedy masz ważny pakiet - regularnie sprawdzaj, czy nie wygasł lub nie wymaga odnowienia.

Jak widać sprawdzenie zawartości pakietu medycznego LUX MED jest stosunkowo proste i można to zrobić na kilka sposobów: online przez portal lub aplikację, telefonicznie, osobiście w placówce, czy przez konsultację w pracy. Z kolei same pakiety medyczne LUX MED możesz szybko i sprawnie zamówić kontaktując się z Mediccentre.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Internista Internista Dostępny w wybranych pakietach
Pediatra Pediatra Dostępny w wybranych pakietach
Ginekolog Ginekolog Dostępny w wybranych pakietach
Urolog Urolog Dostępny w wybranych pakietach
Dermatolog Dermatolog Dostępny w wybranych pakietach
Okulista Okulista Dostępny w wybranych pakietach
Pulmonolog Pulmonolog Dostępny w wybranych pakietach
Nefrolog Nefrolog Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny ogłosił plany istotnych zmian w zakresie medycyny pracy, które mają zwiększyć zakres obowiązkowych badań wykonywanych przez pracowników. To krok w stronę szerszej profilaktyki zdrowotnej i poprawy wykrywalności chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość czy choroby sercowo-naczyniowe.
Pracownicy, którzy przebywają na zwolnieniu lekarskim, często zastanawiają się, czy dopuszczalne jest podejmowanie prostych prac, zwłaszcza jeśli nie są one związane z ich główną działalnością zarobkową. Przepisy dotyczące zwolnień lekarskich w Polsce określają dokładne zasady w tym zakresie, a ich naruszenie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Wyjaśniamy, na co trzeba zwrócić uwagę i jakie są regulacje prawne dotyczące pracy podczas L4.
Świadczenie rehabilitacyjne to wsparcie finansowe przyznawane osobom, które po wyczerpaniu okresu zasiłku chorobowego nadal są niezdolne do pracy, ale istnieje rokowanie na odzyskanie zdolności do jej wykonywania po odbyciu rehabilitacji lub dalszym leczeniu. Jest to mechanizm wsparcia dla pracowników, którzy, pomimo długotrwałej choroby, mają szanse powrotu do pełnej aktywności zawodowej.
Gdy pacjent podejmuje leczenie, oczekuje, że opieka medyczna, jakiej będzie poddany, spełni najwyższe standardy. Decyzje podejmowane przez lekarzy muszą być zgodne z aktualną wiedzą medyczną i obowiązującymi procedurami. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których pacjent odnosi wrażenie, że popełniono błąd medyczny. Co wówczas robić? Jakie kroki należy podjąć, aby dochodzić swoich praw? 
Czas trwania zwolnienia lekarskiego w Polsce jest ściśle określony przez obowiązujące przepisy prawne, które uwzględniają różne okoliczności zdrowotne pracowników. Zwolnienie lekarskie, popularnie nazywane L4, jest dokumentem potwierdzającym niezdolność do pracy z powodu choroby, wystawianym przez lekarza.
Jednorazowe odszkodowanie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przysługuje osobie, która doznała trwałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy lub choroby zawodowej.
e-Rejestracja ma w założeniach przyspieszyć system kolejkowania wizyt lekarskich oraz zapanować m.in. nad odwoływanymi wizytami, które - niestety - nadal pozostają sporym problemem służby zdrowia.
Odnowienie recepty to prosty sposób na to, by otrzymać dostęp do niezbędnych medykamentów w sposób stały, a często – bez czasochłonnej wizyty u lekarza. Na czym polega to rozwiązanie?