Jak można zmienić wariant pakietu medycznego LUX MED?

Jak można zmienić wariant pakietu medycznego LUX MED?

Pakiety LUX MED to wyjątkowo szerokie zestawienie abonamentów, które można optymalnie dostosować do danej sytuacji rodzinnej i finansowej. Operator zadbał m.in. o to, by zapewnić abonamenty medyczne dla seniorów, rodzin czy pojedynczych pacjentów. Równie dużo opcji LUX MED proponuje w kontekście ceny pakietów abonamentów medycznych. Z jednej strony sporo jest wariantów, które można mieć już w granicach 50-80 zł miesięcznie. Z drugiej – pakiety medyczne LUX MED to także opcje zdecydowanie droższe i znacznie bardziej rozbudowane pod względem oferty.

Stąd często pojawiają się pytania o to, jak można zmienić wariant LUX MED. Dzieje się tak najczęściej w kilku przypadkach.

Wariant 1. Pacjent posiada najniższy pakiet LUX MED. Jest zadowolony z formy opieki, którą otrzymuje od operatora, ale zauważa, że coraz częściej korzysta dodatkowo z opcji, których już jkego abonament nie obejmuje. Tak zapada decyzja o tym, by przejść z wariantu tańszego na droższy.

Wariant 2. Pacjent zawarł umowę na np. Pakiet Prestige. Niestety, jego sytuacja zawodowa się zmieniła i nie może pozwolić sobie już na tak rozbudowane zestawienie usług. Skłonny jest więc zastąpić droższy wariant nieco tańszym.

Wariant 3. Pacjent posiada pakiet, z którego generalnie jest zadowolony. Rozważa jednak poszerzenie – np. dodanie do abonamentu dodatkowych usług związanych chociażby ze stomatologią.

Jak można zmienić wariant pakietu  LUX MED?

Zmiana abonamentu LUX MED realizowana jest na kilka sposobów. Można to zrobić przez zgłoszenie się bezpośrednio do placówki. Można też wybrać jeden z wariantów dostępnych w internecie i na tej podstawie przejść drogę rejestracji internetowej lub skontaktować się z infolinią telefonicznie.

Zmiana pakietu LUX MED na wyższy poziom możliwa jest w każdym momencie. Formalnie dzieje się to od pierwszego dnia miesiąca. Zejście pakietu LUX MED na niższy poziom możliwe jest po upływie okresu karencyjnego – chyba, że w umowie istnieje inny zapis. W przypadku pakietów rodzinnych są one zmieniane analogicznie.

Aby zgłosić zmianę wariantu pakietu LUX MED należy wskazać osobę, w przypadku której następuje zmiana (imię, nazwisko, numer PESEL), wybrany pakiet oraz datę, od kiedy ma nastąpić nowy sposób rozliczania.  

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Internista Internista Dostępny w wybranych pakietach
Pediatra Pediatra Dostępny w wybranych pakietach
Ginekolog Ginekolog Dostępny w wybranych pakietach
Urolog Urolog Dostępny w wybranych pakietach
Dermatolog Dermatolog Dostępny w wybranych pakietach
Nefrolog Nefrolog Dostępny w wybranych pakietach
Laryngolog Laryngolog Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny ogłosił plany istotnych zmian w zakresie medycyny pracy, które mają zwiększyć zakres obowiązkowych badań wykonywanych przez pracowników. To krok w stronę szerszej profilaktyki zdrowotnej i poprawy wykrywalności chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość czy choroby sercowo-naczyniowe.
Pracownicy, którzy przebywają na zwolnieniu lekarskim, często zastanawiają się, czy dopuszczalne jest podejmowanie prostych prac, zwłaszcza jeśli nie są one związane z ich główną działalnością zarobkową. Przepisy dotyczące zwolnień lekarskich w Polsce określają dokładne zasady w tym zakresie, a ich naruszenie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Wyjaśniamy, na co trzeba zwrócić uwagę i jakie są regulacje prawne dotyczące pracy podczas L4.
Świadczenie rehabilitacyjne to wsparcie finansowe przyznawane osobom, które po wyczerpaniu okresu zasiłku chorobowego nadal są niezdolne do pracy, ale istnieje rokowanie na odzyskanie zdolności do jej wykonywania po odbyciu rehabilitacji lub dalszym leczeniu. Jest to mechanizm wsparcia dla pracowników, którzy, pomimo długotrwałej choroby, mają szanse powrotu do pełnej aktywności zawodowej.
Gdy pacjent podejmuje leczenie, oczekuje, że opieka medyczna, jakiej będzie poddany, spełni najwyższe standardy. Decyzje podejmowane przez lekarzy muszą być zgodne z aktualną wiedzą medyczną i obowiązującymi procedurami. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których pacjent odnosi wrażenie, że popełniono błąd medyczny. Co wówczas robić? Jakie kroki należy podjąć, aby dochodzić swoich praw? 
Czas trwania zwolnienia lekarskiego w Polsce jest ściśle określony przez obowiązujące przepisy prawne, które uwzględniają różne okoliczności zdrowotne pracowników. Zwolnienie lekarskie, popularnie nazywane L4, jest dokumentem potwierdzającym niezdolność do pracy z powodu choroby, wystawianym przez lekarza.
Jednorazowe odszkodowanie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przysługuje osobie, która doznała trwałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy lub choroby zawodowej.
e-Rejestracja ma w założeniach przyspieszyć system kolejkowania wizyt lekarskich oraz zapanować m.in. nad odwoływanymi wizytami, które - niestety - nadal pozostają sporym problemem służby zdrowia.
Odnowienie recepty to prosty sposób na to, by otrzymać dostęp do niezbędnych medykamentów w sposób stały, a często – bez czasochłonnej wizyty u lekarza. Na czym polega to rozwiązanie?