Pakiet dla seniora - jaki zakres usług wybrać?

Pakiet dla seniora - jaki zakres usług wybrać?

Dobry pakiet medyczny dla seniora nie może ograniczać się wyłącznie do samych konsultacji. W przypadku osób starszych szczególnie ważne jest rozszerzenie zakresu prywatnej opieki medycznej - przekłada się to nie tylko na lepsze efekty zdrowotne, ale i oszczędności. 

Pozwala też uniknąć częstego błędu osób wybierających abonamenty medyczne dla osób starszych - babci, rodziców, bliskiej rodziny z wcześniejszego pokolenia. Ich sytuacja często jest trudna: zdrowie i życie zawodowe poświęcili np. dzieciom lub wnukom, a obecnie borykają się z typowymi problemami państwowej służby zdrowia. Stąd osoby młodsze - często w lepszej sytuacji ekonomicznej - zapewniają bliskim prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Analizując zakres usług lekarskich w ramach abonamentów warto spojrzeć na niego z perspektywy właśnie np. 70-latka - potrzeby seniorów są diametralnie inne od np. tego, co zawierają pakiety medyczne dla młodych singli. Łatwo tu więc o błąd przy wyborze. Na co zwrócić uwagę wybierając dobry, prywatny pakiet dla seniora?

Konsultacje to fundament, ale nie jedyny

senior problemy ze zdrowiem

Prywatne wizyty u lekarza - bez stałego abonamentu, zamawiane w razie problemów ze zdrowiem - to wydatki, które pozwala ograniczyć właśnie ciągła opieka medyczna świadczona przez Grupę LUX MED. W dużej mierze pozwala na to brak limitów w zakresie kontaktu z lekarzami. Np. medyczny pakiet rozszerzony dla seniorów obejmuje nieograniczone konsultacje internisty czy lekarza rodzinnego - w praktyce zapewnia więc ogólną, stałą podstawową ochronę zdrowia dla osoby starszej. Do dyspozycji jest również aż 19 specjalistów - kluczowych z punktu widzenia seniorów. 

Ten sam pakiet rozszerzony to również nielimitowane tele porady - zarówno z internistą jak i pediatrą. Seniorzy mogą więc uzyskać szybkie informacje bezpośrednio przez telefon - co ważne w przypadku osób o ograniczonej mobilności. Również nieograniczone są e-konsultacje; w sytuacji gdy osoby starsze coraz lepiej czują się w środowisku internetowym, sieć okazuje się świetnym kanałem komunikacji z prywatnym lekarzem. 

Biorąc pod uwagę fakt, że nieograniczone w pakiecie seniorskim okazują się również zabiegi pielęgniarskie czy przeglądy profilaktyczne to bardzo szeroki zakres ochrony, który spełni potrzeby osób w wieku emerytalnym. 

Jakie badania są kluczowe w pakiecie dla seniora?

Choć oczywiście prywatne konsultacje lekarskie są kluczowe dla szybkiej oceny zdrowia i ewentualnego leczenia osoby starszej, niemniej ważne okazują się zabiegi czy diagnostyka. I tu szczególnie warto wybrać rozszerzony pakiet medyczny dla osoby starszej: zapewni on bowiem kompleksową ochronę jej zdrowia. Jeśli spojrzeć na warunki, jakie zapewnia w tym zakresie LUX MED, zestawienie zabiegów ambulatoryjnych to aż 45 jednostek - wyjątkowo sporo w kontekście całego roku. W połączeniu z 458 badaniami laboratoryjnymi oraz USG i RTG - w ramach diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej - daje pewność, że senior lub seniorka mogą liczyć zarówno na szybką wizytę lekarską jak i duży zakres usług. Wszystko to w ramach stałego abonamentu. 

Pakiety medyczne dla seniorów to nie tylko badania

dentysta badanie seniora

Analizując zakres usług, jakie mają poszczególne prywatne pakiety dla osób starszych uwaga naturalnie koncentruje się na fundamentach - konsultacjach oraz zabiegach. Tymczasem operatorzy usług medycznych coraz chętniej poszerzają zakres usług o nowe możliwości. W ten sposób zapewniają rozwiązania szczególnie doceniane z punktu widzenia osób starszych - to m.in.:

  • fizjoterapia

  • stomatologia

  • rabaty na bardziej zaawansowane usługi medyczne. 

Różnorodność wariantów sprawia, że w ten sposób łatwo dopasować można konkretny zakres usług do określonego budżetu.

Ceny pakietów lekarskich dla seniorów

Wspomniane zróżnicowanie cen daje duże możliwości wyboru. Pakiety medyczne klasy premium - np. w Grupie LUX MED to poniżej 600 zł miesięcznie - to abonamenty, które zawierają najszersze zestawienie usług na rynku. W praktyce to zestawienie, które obejmuje wszystkie możliwe usługi niezbędne do tego, by zapewnić wysokiej jakości opiekę medyczną, profilaktykę i diagnostykę. Oprócz dostępu do 37 specjalistów czy ponad 800 badań laboratoryjnych - wraz z niespełna 100 zabiegami - pozwala też m.in. na:

  • najszerszy wariant stomatologii - ważnego, a niedocenianego elementu ofert dla seniora
  • nielimitowaną fizjoterapię kluczową dla codziennej mobilności
  • dodatkowe bardziej specjalistyczne usługi medyczne sprofilowane pod kątem seniorów.

Najbardziej rozbudowany pakiet dla seniora to także ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą oraz własny opiekun pacjenta. Mniej rozbudowane abonamenty medyczne dla osób starszych są zredukowane analogicznie do cennika, jednak wszystkie łączy jeden mianownik: dopasowanie do bieżących potrzeb oraz możliwości finansowej rodzin, w których są seniorzy.

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Reumatolog Reumatolog Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Badania dla osób starszych wykonywane są - niestety - głównie wtedy, gdy dochodzi do mniejszych lub większych problemów zdrowotnych. Tymczasem trzeba na nie spojrzeć jak na formę profilaktyki, która ogranicza ryzyko większych wyzwań.
Ubezpieczenia zdrowotne dla seniorów stają się w Polsce tym bardziej popularne, im bardziej – nie oszukujmy się – starzeje polskie społeczeństwo. Jak działa sposób prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dla osób starszych?
Wyjazd na leczenie do uzdrowiska, czyli popularne sanatorium to często wyczekiwana – szczególnie przez seniorów – możliwość podreperowania swojego stanu zdrowia. Naturalnie podstawowym pytanie, jakie się wtedy pojawia jest czas oczekiwania na wyjazd leczniczy. Jak wygląda procedura przyjęcia do sanatorium i ile czeka się na nie od czasu złożenia wniosku?
Seniorzy stanowią już teraz sporą część naszego społeczeństwa, a grupa ta z roku na rok będzie coraz większa. Jak można zadbać o zdrowie np. rodziców, będąc ich dzieckiem? Oto, co warto zrobić, by 60- czy 70-latkowie byli w znacznie lepszej formie.
Sanatorium to miejsce, które jest szczególnie potrzebne w przypadku starszych osób, dla których kompleksowe zestawienie świadczeń zdrowotnych bywa niezbędne dla prawidłowej rehabilitacji. Często w tym kontekście pojawia się pytanie o to, jak długo czekać trzeba na sanatorium, gdy nie jest ono opłacone prywatnie, ale w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.