Pakiet dla seniora - jaki zakres usług wybrać?

Pakiet dla seniora - jaki zakres usług wybrać?

Dobry pakiet medyczny dla seniora nie może ograniczać się wyłącznie do samych konsultacji. W przypadku osób starszych szczególnie ważne jest rozszerzenie zakresu prywatnej opieki medycznej - przekłada się to nie tylko na lepsze efekty zdrowotne, ale i oszczędności. 

Pozwala też uniknąć częstego błędu osób wybierających abonamenty medyczne dla osób starszych - babci, rodziców, bliskiej rodziny z wcześniejszego pokolenia. Ich sytuacja często jest trudna: zdrowie i życie zawodowe poświęcili np. dzieciom lub wnukom, a obecnie borykają się z typowymi problemami państwowej służby zdrowia. Stąd osoby młodsze - często w lepszej sytuacji ekonomicznej - zapewniają bliskim prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Analizując zakres usług lekarskich w ramach abonamentów warto spojrzeć na niego z perspektywy właśnie np. 70-latka - potrzeby seniorów są diametralnie inne od np. tego, co zawierają pakiety medyczne dla młodych singli. Łatwo tu więc o błąd przy wyborze. Na co zwrócić uwagę wybierając dobry, prywatny pakiet dla seniora?

Konsultacje to fundament, ale nie jedyny

senior problemy ze zdrowiem

Prywatne wizyty u lekarza - bez stałego abonamentu, zamawiane w razie problemów ze zdrowiem - to wydatki, które pozwala ograniczyć właśnie ciągła opieka medyczna świadczona przez Grupę LUX MED. W dużej mierze pozwala na to brak limitów w zakresie kontaktu z lekarzami. Np. medyczny pakiet rozszerzony dla seniorów obejmuje nieograniczone konsultacje internisty czy lekarza rodzinnego - w praktyce zapewnia więc ogólną, stałą podstawową ochronę zdrowia dla osoby starszej. Do dyspozycji jest również aż 19 specjalistów - kluczowych z punktu widzenia seniorów. 

Ten sam pakiet rozszerzony to również nielimitowane tele porady - zarówno z internistą jak i pediatrą. Seniorzy mogą więc uzyskać szybkie informacje bezpośrednio przez telefon - co ważne w przypadku osób o ograniczonej mobilności. Również nieograniczone są e-konsultacje; w sytuacji gdy osoby starsze coraz lepiej czują się w środowisku internetowym, sieć okazuje się świetnym kanałem komunikacji z prywatnym lekarzem. 

Biorąc pod uwagę fakt, że nieograniczone w pakiecie seniorskim okazują się również zabiegi pielęgniarskie czy przeglądy profilaktyczne to bardzo szeroki zakres ochrony, który spełni potrzeby osób w wieku emerytalnym. 

Jakie badania są kluczowe w pakiecie dla seniora?

Choć oczywiście prywatne konsultacje lekarskie są kluczowe dla szybkiej oceny zdrowia i ewentualnego leczenia osoby starszej, niemniej ważne okazują się zabiegi czy diagnostyka. I tu szczególnie warto wybrać rozszerzony pakiet medyczny dla osoby starszej: zapewni on bowiem kompleksową ochronę jej zdrowia. Jeśli spojrzeć na warunki, jakie zapewnia w tym zakresie LUX MED, zestawienie zabiegów ambulatoryjnych to aż 45 jednostek - wyjątkowo sporo w kontekście całego roku. W połączeniu z 458 badaniami laboratoryjnymi oraz USG i RTG - w ramach diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej - daje pewność, że senior lub seniorka mogą liczyć zarówno na szybką wizytę lekarską jak i duży zakres usług. Wszystko to w ramach stałego abonamentu. 

Pakiety medyczne dla seniorów to nie tylko badania

dentysta badanie seniora

Analizując zakres usług, jakie mają poszczególne prywatne pakiety dla osób starszych uwaga naturalnie koncentruje się na fundamentach - konsultacjach oraz zabiegach. Tymczasem operatorzy usług medycznych coraz chętniej poszerzają zakres usług o nowe możliwości. W ten sposób zapewniają rozwiązania szczególnie doceniane z punktu widzenia osób starszych - to m.in.:

  • fizjoterapia

  • stomatologia

  • rabaty na bardziej zaawansowane usługi medyczne. 

Różnorodność wariantów sprawia, że w ten sposób łatwo dopasować można konkretny zakres usług do określonego budżetu.

Ceny pakietów lekarskich dla seniorów

Wspomniane zróżnicowanie cen daje duże możliwości wyboru. Pakiety medyczne klasy premium - np. w Grupie LUX MED to poniżej 600 zł miesięcznie - to abonamenty, które zawierają najszersze zestawienie usług na rynku. W praktyce to zestawienie, które obejmuje wszystkie możliwe usługi niezbędne do tego, by zapewnić wysokiej jakości opiekę medyczną, profilaktykę i diagnostykę. Oprócz dostępu do 37 specjalistów czy ponad 800 badań laboratoryjnych - wraz z niespełna 100 zabiegami - pozwala też m.in. na:

  • najszerszy wariant stomatologii - ważnego, a niedocenianego elementu ofert dla seniora
  • nielimitowaną fizjoterapię kluczową dla codziennej mobilności
  • dodatkowe bardziej specjalistyczne usługi medyczne sprofilowane pod kątem seniorów.

Najbardziej rozbudowany pakiet dla seniora to także ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą oraz własny opiekun pacjenta. Mniej rozbudowane abonamenty medyczne dla osób starszych są zredukowane analogicznie do cennika, jednak wszystkie łączy jeden mianownik: dopasowanie do bieżących potrzeb oraz możliwości finansowej rodzin, w których są seniorzy.

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Przeczytaj też

Opieka zdrowotna to nie przestrzeń, na której można oszczędzać lub... tracić czas. Jakie są główne korzyści, które niosą za sobą prywatne pakiety lekarskie?
Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobre pakiety prywatnej opieki lekarskiej? Kluczowa jest to ocena stanu zdrowia, ale niemniej istotne okazują się detale, które wpływają na komfort pacjenta.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.
Zamówienie konsultacji lekarskiej w zaciszu mieszkania to wyraźne korzyści dla pacjenta - często wizyty domowe postrzegane są przez pryzmat większego komfortu, bezpieczeństwa czy ograniczenia kontaktu.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Pakiety medyczne dla singli, seniorów, par czy dużych rodzin - niezależnie od tego, jaki wariant wybrać, można zrealizować wszystkie formalności przez internet. Analizując oferty warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych propozycji. Pakiety są idealnie dostosowane do przeciętnych potrzeb każdej z tych grup odbiorców.
Prywatne pakiety medyczne w ciągu kilku ostatnich lat wyszły z cienia - upowszechniły się łącząc potrzeby singli i rodzin, osób młodych oraz seniorów. Jaki pakiet medyczny wybrać, aby idealnie odpowiadał potrzebom płatnika? Oto pięć porad, które warto wziąć pod uwagę analizując oferty z zakresu prywatnej medycyny.
Pulsoksymetr to małe urządzenie, które nabrało szczególnego znaczenia wraz z pandemia koronawirusa i potrzeba regularnych badań w przypadku zakażenia. Na co zwrócić uwagę używając pulsoksymetru? 
Prywatne pakiety medyczne zapewniają szczególnie szeroki zakres usług lekarskich - to nie ulega wątpliwości. Są jednak specjalizacje, które nawet w ich przypadku to rzadkość. Wynika to wyraźnego deficytu wybranych ekspertów. Jakie są najrzadsze specjalizacje lekarskie w Polsce?
Internista jest specjalista, bez którego trudno wyobrazić sobie dobre prywatne pakiety medyczne. Wszechstronna wiedza, umiejętność wykorzystania wielu dziedzin medycyny oraz wyjątkowo uniwersalne doświadczenie sprawiają, że wizyta u internisty jest pierwszym krokiem jakichkolwiek działań w zakresie diagnostyki czy poprawy stanu zdrowia. 
Prywatne pakiety medyczne dla rodzin uwzględniać muszą potrzeby wszystkich jej członków: zarówno kilkuletnich dzieci jak i rodziców, którzy np. są już sporo po 40. Roku życia. Bywa też tak, że zakres obejmuje też pakiet wsparcia dla seniorów. W tym kontekście warto pamiętać, jak szerokie możliwości diagnostyczne ma lekarz rodzinny – specjalista medycyny rodzinnej.
Pakiety medyczne LUX MED to szczególnie duża rozpiętość ofert dla różnych grup odbiorców. Bardzo często - jak pokazują doświadczenia Medicccente, operatora LUX MED - wybierany jest pakiet standardowy. Jaka opieka medyczna możliwa jest w ramach tego abonamentu? 
Bóle kręgosłupa mogą być wywołane zarówno bieżącym problemem – np. przeciążeniem – jak efektem poważniejszych problemów o bardziej złożonej specyfice. Bardzo ważny w tym kontekście jest właściwy wybór lekarza. U jakiego specjalisty niezbędna jest wizyta jeśli kręgosłup sprawia spore problemy?
Ceny prywatnych pakietów medycznych to podstawowy z parametrów decydujących o ewentualnym wyborze przez potencjalnych pacjentów. Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, czy prywatny abonament medyczny się opłaca. Jak wygląda to w praktyce? Okazuje się, że w relatywnie niewielkiej cenie miesięcznego pakietu można mieć zaskakująco szeroki zakres usług lekarskich.
Szybkość reakcji na potencjalne problemy ze zdrowiem odgrywa w przypadku choroby czy mniejszych schorzeń niebagatelną rolę. Jaki jest obecnie czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Analizy pokazują, że zakres terminów jest wyjątkowo zróżnicowany. Bardzo duże znaczenie ogrywa w tym kontekście to, do jakiego specjalisty chce się udać pacjent. 
Prywatne pakiety medyczne dla firmy często analizowane są przez pryzmat oczekiwań właściciela lub członków zarządu. Tymczasem najważniejsze jest, by zakres działania pakietu wpisywał się w potrzeby pracowników. Jak działają pakiety medyczne dla firm i jak wybrać odpowiedni wariant? Oto pięć punktów, które trzeba wziąć pod uwagę analizując oferty operatorów zapewniających prywatna abonamenty firmowy.