Jak sprawdzić kolejkę do sanatorium w ramach NFZ?

Jak sprawdzić kolejkę do sanatorium w ramach NFZ?

Ile trzeba czekać na wyjazd do sanatorium? To zależy od kilku czynników – wybranego lub wskazanego miejsca wyjazdu, specyfiki tej placówki czy statusu pacjenta. Warto regularnie sprawdzać, jakie są kolejki ponieważ te mogą się dynamicznie zmieniać ze względu na np. rezygnacje uczestników czy większe lub mniejsze pule do dyspozycji danej placówki.  

Sprawdzenie kolejki do sanatorium przez internet

To, ile osób jest w kolejce do sanatorium można sprawdzić na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia oraz witrynach wojewódzkich oddziałów NFZ. Pod serwisem skierowania.nfz.gov.pl znajduje się uruchomiona przez ten podmiot wyszukiwarka i przeglądarka, dzięki której pacjent może szybko ocenić, jak długo musi czekać na wyjazd do sanatorium. Do skorzystania z narzędzia nie trzeba zaawansowanych umiejętności. Wystarczy do tego wpisanie numeru skierowania, którym dysponuje dana osoba.

Warto w tym kontekście zapamiętać, że cały ten proces jest w pełni bezpłatny. Ministerstwo nie ma nic wspólnego m.in. z serwisami internetowymi, które oferują płatne powiadomienia SMS o statusie skierowania do sanatorium.

Prywatne pakiety medyczne dla osób starszych

W przypadku seniorów warto rozważyć nie tylko wyjazd do sanatorium, ale również stałe abonamenty medyczne dla osób starszych. W przypadku LUX MED są one optymalnie opracowane pod kątem tej grupy wiekowej. Ich zakres obejmuje konsultacje lekarskie – w dużej mierze ze specjalistami koncentrującymi się na zdrowiu seniorów – oraz diagnostykę czy fizjoterapie. Pakiety medyczne dla seniorów można dostosować do konkretnego budżetu jakim dysponuje starsza osoba lub jej rodzina.

Rośnie również znaczenie ubezpieczeń szpitalnych, czyli rozwiązania na wypadek pobytu danej osoby w placówce zdrowotnej. Dzięki takim polisom można skorzystać z wysokiej jakości sieci placówek oferujących zarówno zaawansowane metody leczenia jak i pełen komfort podczas hospitalizacji.

Obie opcje znaleźć można w ofercie MedicCentre.pl – sprawdź ofertę online lub skontaktuj się z biurem obsługi klienta.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Geriatra Geriatra Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Pulsoksymetr to małe urządzenie, które nabrało szczególnego znaczenia wraz z pandemia koronawirusa i potrzeba regularnych badań w przypadku zakażenia. Na co zwrócić uwagę używając pulsoksymetru? 
Badania dla seniorów – osób starszych niezależnie od płci – powinny być realizowane cyklicznie i systematycznie. To zapewni pełną wiedzę o tym, w jakim stanie jest organizm.
Szpitale LUX MED to droga do tego, by kompleksowo zadbać o pacjenta, który wymaga leczenia w placówce. Jak działa prywatna opieka szpitalna i ile kosztuje?
Seniorzy stanowią już teraz sporą część naszego społeczeństwa, a grupa ta z roku na rok będzie coraz większa. Jak można zadbać o zdrowie np. rodziców, będąc ich dzieckiem? Oto, co warto zrobić, by 60- czy 70-latkowie byli w znacznie lepszej formie.
Wyjazd na leczenie do uzdrowiska, czyli popularne sanatorium to często wyczekiwana – szczególnie przez seniorów – możliwość podreperowania swojego stanu zdrowia. Naturalnie podstawowym pytanie, jakie się wtedy pojawia jest czas oczekiwania na wyjazd leczniczy. Jak wygląda procedura przyjęcia do sanatorium i ile czeka się na nie od czasu złożenia wniosku?
Ubezpieczenia zdrowotne dla seniorów stają się w Polsce tym bardziej popularne, im bardziej – nie oszukujmy się – starzeje polskie społeczeństwo. Jak działa sposób prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dla osób starszych?
Badania dla osób starszych wykonywane są - niestety - głównie wtedy, gdy dochodzi do mniejszych lub większych problemów zdrowotnych. Tymczasem trzeba na nie spojrzeć jak na formę profilaktyki, która ogranicza ryzyko większych wyzwań.
Nadciśnienie tętnicze to – bez cienia wątpliwości - powszechny problem zdrowotny, który jest wyzwaniem wręcz cywilizacyjnym. Jak leczyć skutki nadciśnienia? Kluczowe wydaje się tu być coś innego - ograniczanie ryzyka jego powstania.