Ile kosztuje prywatny pakiet medyczny dla rodziny?

Ile kosztuje prywatny pakiet medyczny dla rodziny?

Sprzyja temu różnorodność pakietów i rosnące możliwości dostosowania ich do określonych potrzeb odbiorców. Analizując pakiety medyczne dla rodzin należy zwrócić na trzy podstawowe cechy takich ofert - to od nich zależy ogólny standard usługi i satysfakcja pacjentów. 

Zakres usług medycznych

Jeszcze przed złożeniem podpisu pod umową z operatorem należy bardzo wnikliwie przeanalizować to, co zawierają dane pakiety medyczne. Zakres usług powinien bardzo precyzyjnie charakteryzować zarówno ilość konsultacji lekarskich jak i świadczeń dodatkowych. Warto też zwrócić uwagę na to, jakie badania diagnostyczne oraz pozostałe zabiegi wchodzą automatycznie w skład danego pakietu. Ponieważ może dojść do sytuacji, w której określona usługa nie będzie ujmowana w zestawieniu, wymagać może dodatkowej opłaty. W takim przypadku warto z wyprzedzeniem wiedzieć, z jakim kosztem trzeba się liczyć. W efekcie całą kwestię zakresu usług medycznych można sprowadzić do sytuacji, w której pacjent - przyszły, dopiero zamawiający prywatny pakiet - ma pełną świadomość tego, co zapewni mu operator medyczny. 

Dostępność konsultacji

W przypadku rodzin każdy z domowników może mieć diametralnie różne potrzeby medyczne. Dzieci - co naturalne - na co dzień wymagać będą spotkań z pediatrami oraz specjalistami np. od ortopedii. Ich rodzice regularnie konsultować powinni się z lekarzem rodzinnym, ale też - w miarę upływu wieku - z konkretnymi ekspertami odpowiedzialnymi za ginekologię czy choroby wewnętrzne. Duże znaczenie ma też wiek samych rodziców. O ile to np. 40-latkowie, w większości przypadków wymagają dostępu do podstawowych specjalistów. Bywa jednak też tak, że prywatny pakiet medyczny dla rodziny nabywany jest dla osób, które mają małe dzieci, ale np. zbliżają się do 50 roku życia. W takim przypadku ich oczekiwania będą inne. Jeśli więc w założeniach potrzebnych jest np. kontakt z endokrynologiem, ginekologiem czy pulmonologiem, należy to uwzględnić z wyprzedzeniem podczas analiz ofert. 

Dodatkowe usługi medyczne

Warto pamiętać, że prywatne pakiety medyczne dla rodzin uwzględniają nie tylko same konsultacje, ale także inne usługi medyczne, które są niezbędne z perspektywy rodziców i dzieci. Z jednej strony to np. kompleksowe szczepienia i badania diagnostyczne, które warto wykonywać regularnie - pod kątem porównania wyników morfologii. Z drugiej - w niektórych przypadkach można liczyć także na ciekawe propozycje dla rodzin w zakresie stomatologii czy usługi rehabilitacyjnych. Choć dodatkowe elementy pakietów bywają traktowane drugoplanowo, mogą okazać się niemniej ważne jak te bazowe. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę analizując pakiety dla rodzin|?

To przede wszystkim deklarowany czas oczekiwania na wizytę. Konsultacje lekarskie są skuteczne wtedy, gdy rzeczywiście można je zrealizować możliwie szybko - długi czas oczekiwania nie ma sensu. Do większości specjalistów dostęp jest zapewniony w możliwie najszybszym tempie, ale w przypadku bardziej nietypowych - niezbędne jest oczekiwanie np. przez ok. tydzień od daty zgłoszenia. 

Ważną kwestią jest też mapa placówek zapewniających określone usługi. Istotne jest, aby była ona możliwie szeroka. Dzięki temu chory może liczyć na pomoc zdrowotną również wtedy, gdy przebywa np. na wakacjach w górach lub nad morzem. Stąd tak istotne jest, by umowa zakładała bardzo szeroki dostęp do usług lekarskich.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Optymalny
79 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna
Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Złoty + Pakiet Stomatologiczny
99 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna

Przeczytaj też

Prywatny pakiet medyczny dla rodziny musi połączyć kilka sfer: od zróżnicowanych potrzeb objętych nim osób po uwzględnienie np. typowych chorób cywilizacyjnych. Na co zwrócić uwagę analizując oferty abonamentów np. dla wariantu 2+2?