Dobre prywatne pakiety medyczne niejako z założenia zawierają możliwość konsultacji z kardiologiem oraz rozbudowywane – w zależności od wykupionego abonamentu – usługi diagnostyczne. Dlaczego są one tak ważne? Prawidłowy puls jest ważny dla zdrowia samego w sobie, ale należy na niego patrzeć również jako wyznacznik ogólnej kondycji organizmu.
Puls określany również jako tętno to nic innego jak regularne ruchy ścian tętnicy, które generowane są podczas skurczy mięśnia sercowego. Nie jest on oczywiście wartością stałą. Podwyższony puls wielu przypadkach jest procesem całkowicie naturalnym, który wynikać może podwyższonego wysiłku fizycznego lub na przykład czynników stresowych. Problemem jest jednak podwyższony puls bez jakichkolwiek czynników zewnętrznych i utrzymujący się dłuższej perspektywy czasowej. to sygnał niezbędna jest ocena stanu zdrowia przez kardiologa oraz wykonanie bardziej szczegółowych badań.
Jaki jest prawidłowy puls?
Za standardowy puls przypadku osób dorosłych uznaje się dość szeroki przedział pomiędzy 60 a stoma urzędu uderzeniami serca na minutę. Wartość ta oczywiście może jednak zależeć od różnych okoliczności. To na przykład kwestia wysiłku. wystarczy badanie pulsu odbywało się na piętrze, na które trzeba dostać się schodami a pomiar wykonywane natychmiast i bez chwili odpoczynku będzie zawyżony nieprawidłowy.
Dobry puls u osób dorosłych to około 70 uderzeń na minutę. Nieco wyższy czyli 85 uderzeń zakładany jest w przypadku młodzieży. Najszybszy puls mają niemowlęta oraz małe dzieci. to odpowiednio 130 uderzeń na minutę. W przypadku osób starszych kardiolog nie będzie zaskoczony tym że puls wynosi. Tylko około 60 uderzeń na minutę.
Należy pamiętać że wyniki pulsu są również pochodną ogólnego stanu organizmu, kondycji fizycznej i regularnej aktywności. Osoby które systematycznie uprawiają sport lub po prostu spędzają na przykład dużo czasu w ogrodzie podczas prac będą charakteryzowały się niższym poziomem pulsu niż ich rówieśnicy, którzy większość czasu spędzają siedząc przed telewizory.
O czym świadczy podwyższony puls
Niewątpliwie wysoki puls po zdecydowanej większości przypadków efekt podwyższonego wysiłku fizycznego. Generuje on szybszą akcję serca, a idzie za tym wyraźny wzrost ciśnienia. Wysoki puls to również efekt emocji. Stres, podniecenie, wszelkie inne sytuacje, które wywołują zastrzyk adrenaliny powodują, że częstotliwość skurczowa jest wyższa od standardowej.
Innym czynnikiem który wpływa na podwyższenie tętna są używki. Wysoki puls najczęściej kojarzony jest z dużą ilością spożywanej kawy. Ma ona oczywiście wpływ na ciśnienie, ale nie jest jednostkowym przypadkiem. Wpływ na puls może mieć również regularne picie alkoholu lub nałóg nikotynowy.
Choć wysoki puls można ograniczać farmaceutycznie, jest to problem, którego nie wolno zlekceważyć. wskazywać może bowiem na, niewydolność serca co w połączeniu z na przykład cukrzycą lub otyłością jest szczególnie ryzykowne. Innymi chorobami, które lekarze obowiązują z nadciśnieniem tętniczym są anemia, niedocukrzenie, nadczynność tarczycy.
Stąd tak ważne jest wy regularnie sprawdzać ciśnienie krwi, ale co nadzwyczaj ważne z uwzględnieniem tego, robić to w warunkach spokoju i bez wysiłku fizycznego.
Jaki lekarz zajmie się nadciśnieniem
W przypadku wszelkich anomalii związanych z pulsem pierwszym krokiem ze strony chorego powinny być konsultacje u lekarza rodzinnego. On podczas rozmowy pozna między innymi inne dolegliwości pacjenta i będzie mógł skierować chorego do konkretnego specjalisty w dużej mierze będzie nim kardiolog. Lekarz rodzinny zleci z pewnością standardowe badania diagnostyczne. Warto zauważyć że dobre prywatne pakiety medyczne zawierają już w pakiecie zarówno konsultacje z lekarzem rodzinnym, wspomnianym kardiologiem jak i kompleksowe badania diagnostyczne.
Najlepsze pakiety zdrowotne
Operator medyczny

Operator medyczny

Operator medyczny
