Prywatne pakiety medyczne B2B - jaki dla jednoosobowej działalności gospodarczej?

Prywatne pakiety medyczne B2B - jaki dla jednoosobowej działalności gospodarczej?

Jesteś właścicielem jednoosobowej działalności gospodarczej z minimum dwoma pracownikami? W takiej sytuacji można skorzystać z różnorodnych pakietów opieki medycznej – od podstawowych po kompleksowe zakresy konsultacji, badań diagnostycznych i laboratoryjnych. LUX MED zapewnia dostęp do największej sieci placówek własnych na terenie kraju oraz ponad 1600 placówek współpracujących, rozmieszczonych w dogodnych lokalizacjach.

Zalety pakietów medycznych - nawet dla przedsiębiorców

Podstawową kwestią jest bezpieczeństwo medyczne - pakiety medyczne dla B2B zapewniają kompleksową opiekę medyczną, aby objęte nim osoby mogły cieszyć się zdrowiem i bezpieczeństwem. Ważna jest też szerokość pakietów - zakres ich działania od konsultacji po zabiegi ambulatoryjne. Dodatkowo, w przypadku LUX MED uwagę trzeba też zwrócić na szeroki zakres usług medycznych, włączając w to stomatologię i badania diagnostyczne. Niekwestionowaną zaletą pozostaje rozbudowana sieć placówek, która umożliwia łatwy dostęp do opieki medycznej w dogodnych lokalizacjach.

Powszechnie docenianą kwestią jest elektroniczna dokumentacja - LUX MED umożliwia szybki dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej, dzięki czemu można swobodnie śledzić swoje wyniki badań oraz historię leczenia. Spore możliwości zapewnia też telefoniczna informacja medyczna, dzięki której można otrzymać fachową poradę w każdej sytuacji. Sam proces komunikacji LUX MED opiera na rozwiązaniach cyfrowych - np. SMS-owych przypomnieniach o terminach wizyt, co ułatwia organizację czasu.

Rozliczenie pakiety medycznego w B2B

Wydatki na pakiety zdrowotne dla pracowników oraz współpracowników mogą być rozliczone w kosztach uzyskania przychodów. Takie stanowisko zajęła spółka z branży informatycznej, która zwróciła się do urzędu skarbowego o interpretację w tej sprawie. Firma, zatrudniająca pracowników i współpracowników na zasadach B2B, postanowiła wprowadzić dla całego zespołu nieodpłatny benefit w postaci prywatnej opieki medycznej, a składka na dodatkowe ubezpieczenie miała być elementem wynagrodzenia.

Spółka argumentowała, że wprowadza ten benefit w celu poprawy zdrowia pracowników/współpracowników i zapewnienia im dostępu do specjalistów medycznych. Celem było zmniejszenie absencji oraz podniesienie efektywności pracy zespołu. Te przemyślane argumenty przekonały fiskusa, który uznał, że wydatki związane z ubezpieczeniami zdrowotnymi pracowników oraz współpracowników mogą przyczynić się do poprawy ich zdrowia, a tym samym wpłynąć na wydajność firmy. Fiskus uznał istnienie związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy tymi wydatkami a osiągnięciem przez spółkę przychodów i zachowaniem lub zabezpieczeniem ich źródła.

Ta decyzja fiskusa otwiera przed przedsiębiorcami nowe możliwości, pozwalając im oferować swoim pracownikom opiekę medyczną jako element wynagrodzenia, jednocześnie korzystając z korzyści podatkowych. 

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Internista Internista Dostępny w wybranych pakietach
Pediatra Pediatra Dostępny w wybranych pakietach
Dermatolog Dermatolog Dostępny w wybranych pakietach
Okulista Okulista Dostępny w wybranych pakietach
Laryngolog Laryngolog Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Zamówienie konsultacji lekarskiej w zaciszu mieszkania to wyraźne korzyści dla pacjenta - często wizyty domowe postrzegane są przez pryzmat większego komfortu, bezpieczeństwa czy ograniczenia kontaktu.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Koszt prywatnej wizyty u lekarza może negatywnie zaskoczyć. Ile trzeba obecnie wydać na to, by szybko trafić w ręce specjalisty? Uzależnione jest to oczywiście od danej specjalizacji. Jeśli jednak spojrzeć na informacje Głównego Urzędu Statystycznego, uwagę musi niewątpliwie zwrócić to, jak bardzo zmieniły się ceny usług medycznych. 
Dieta odgrywa kluczową rolę w regulacji kluczowych wskaźników zdrowotnych, w tym poziomów cholesterolu, cukru we krwi, a także innych istotnych parametrów biochemicznych. Oto wszystko, co warto wiedzieć.