Ile kosztuje dobry prywatny pakiet medyczny?

Ile kosztuje dobry prywatny pakiet medyczny?

Pakiet medyczny, który zakupywany jest prywatnie nie musi wiązać się z dużym kosztem, który trudny jest do zaakceptowania w przypadku rodziny. Kluczową kwestią są tu dwie możliwości: dobór abonamentu lekarskiego zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi oraz atrakcyjne pakiety rodzinne. 

Cena pakietów medycznych LUX MED - jako wiodącej marki na rynku prywatnej medycyny - od dawna budzi emocje. Stąd pytania m.in. o to:

 • co zawierają pakiety medyczne w LUX MED,

 • czy wysokość miesięcznego abonamentu można zmieniać,

 • ile kosztuje pakiet medyczny LUX MED dla rodziny?

Innym dylematem, jaki miewają późniejsi klienci bywa to, czy prywatne pakiety medyczne się opłacają. Kwestią czasu jest przekonanie się, że zdecydowanie tak - sprzyjają temu takie czynniki jak:

 • szybkość umówienia wizyty lekarskiej 

 • jakość obsługi oraz opieki nad pacjentem 

 • szerokie możliwości pakietowania badań. 

W efekcie prywatne pakiety medyczne - ceny są tu czynnikiem drugoplanowym - z roku na rok zyskują na popularności. 

Ceny pakietów medycznych LUX MED

Koszt prywatnej opieki lekarskiej nie muszą być wygórowane. Jeśli spojrzeć bowiem na to, jak wygląda oferta zapewniana przez MedicCentre, operatora LUX MED, trudno nie zwrócić uwagi, że np. indywidualny abonament Standard można zamówić już za 49 zł. Dostęp do 10 specjalistów i ponad 40 badań laboratoryjnych to już poziom w pełni wystarczający do spokojnej kontroli własnego zdrowia. 

Ceny pakietów medycznych kosztują miesięcznie: 

 • 49 zł - Standard

 • 79 zł - Optymalny

 • 139 zł - Złoty

 • 159 zł - Platynowy

 • 199 zł - Prestige. 

Można więc zakładać, że ceny prywatnych pakietów lekarskich swobodnie uda się dostosować do bieżących możliwości finansowych potencjalnego pacjenta. Warto pamiętać o tym, że do ogólnej kontroli zdrowia oraz podstawowych zabiegów czy konsultacji w pełni wystarczy jeden z tańszych abonamentów. Najdroższe to już potężne zestawienie narzędzi do kompleksowej ochrony stanu zdrowia oraz jego kontroli. I tak np. pakiet Prestige - przy założeniu, że chodzi o pacjenta do 65 roku życia - przy cenie 199 zł miesięcznie zapewnia nielimitowany dostęp do:

 • 47 specjalistów

 • 450 badań laboratoryjnych

 • 275 badań diagnostycznych

 • ponad 100 testów alergicznych

 • 218 zabiegów w ramach fizjoterapiii. 

Cena prywatnych usług medycznych - poniżej 200 zł - odpowiada więc standardowemu kosztowi jednej lub dwóm konsultacjom lekarskim. 

Warto też zwrócić uwagę, że w przypadku możliwości jakie dają pakiety medyczne dla par, ceny są nieco niższe od jednostkowych - opłacalne jest więc zgłoszenie się w duecie, a nie w układzie dwóch osób pojedynczo. 

Pakiety medyczne dla rodzin - czy warto?

Odrębną kwestią jest oferta pakietów medycznych dla rodzin. W przypadku modelu 2+2 to z założenia diametralnie różne potrzeby i oczekiwania względem ochrony zdrowia. Jeśli jednak przeanalizować ceny pakietu medycznego - idealny do tego jest Złoty dla rodziny, za 389 zł/mc - to przy 24-miesięcznym okresie opieki można liczyć na dostęp nielimitowany do takich specjalistów jak:

 • internista 

 • pediatra

 • ginekolog

 • urolog

 • dermatolog

 • okulista

 • pulmonolog

 • nefrolog

 • laryngolog

 • chirurg ogólny

 • ortopeda

 • neurolog

 • lekarz medycyny rodzinnej. 

Oprócz tego zestawienia oferta obejmuje kilka innych specjalizacji oraz bogaty pakiet zabiegów. Przyjmując, że pakiet ten obejmuje cztery osoby, każda z nich otrzymuje bogate zestawienie świadczeń w cenie poniżej 100 zł miesięcznie - a więc mniej niż przeciętny koszt wizyty lekarskiej. 

 


Sprawdź ceny pakietów medycznych dostępnych przez MedicCentre - bogata oferta rozwiązań pozwala na idealne dostosowanie go do potrzeb własnych lub rodziny. 

 

Najlepsze pakiety zdrowotne

Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Standard
49 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna
Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Złoty
99 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna
Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Prestige
199 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna

Przeczytaj też

Opieka zdrowotna to nie przestrzeń, na której można oszczędzać lub... tracić czas. Jakie są główne korzyści, które niosą za sobą prywatne pakiety lekarskie?
Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobre pakiety prywatnej opieki lekarskiej? Kluczowa jest to ocena stanu zdrowia, ale niemniej istotne okazują się detale, które wpływają na komfort pacjenta.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.
Zamówienie konsultacji lekarskiej w zaciszu mieszkania to wyraźne korzyści dla pacjenta - często wizyty domowe postrzegane są przez pryzmat większego komfortu, bezpieczeństwa czy ograniczenia kontaktu.
Prywatny pakiet medyczny dla rodziny musi połączyć kilka sfer: od zróżnicowanych potrzeb objętych nim osób po uwzględnienie np. typowych chorób cywilizacyjnych. Na co zwrócić uwagę analizując oferty abonamentów np. dla wariantu 2+2?
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Pakiety medyczne dla singli, seniorów, par czy dużych rodzin - niezależnie od tego, jaki wariant wybrać, można zrealizować wszystkie formalności przez internet. Analizując oferty warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych propozycji. Pakiety są idealnie dostosowane do przeciętnych potrzeb każdej z tych grup odbiorców.
Prywatne pakiety medyczne w ciągu kilku ostatnich lat wyszły z cienia - upowszechniły się łącząc potrzeby singli i rodzin, osób młodych oraz seniorów. Jaki pakiet medyczny wybrać, aby idealnie odpowiadał potrzebom płatnika? Oto pięć porad, które warto wziąć pod uwagę analizując oferty z zakresu prywatnej medycyny.
Prywatne pakiety medyczne zapewniają szczególnie szeroki zakres usług lekarskich - to nie ulega wątpliwości. Są jednak specjalizacje, które nawet w ich przypadku to rzadkość. Wynika to wyraźnego deficytu wybranych ekspertów. Jakie są najrzadsze specjalizacje lekarskie w Polsce?
Internista jest specjalista, bez którego trudno wyobrazić sobie dobre prywatne pakiety medyczne. Wszechstronna wiedza, umiejętność wykorzystania wielu dziedzin medycyny oraz wyjątkowo uniwersalne doświadczenie sprawiają, że wizyta u internisty jest pierwszym krokiem jakichkolwiek działań w zakresie diagnostyki czy poprawy stanu zdrowia. 
Prywatne pakiety medyczne dla rodzin uwzględniać muszą potrzeby wszystkich jej członków: zarówno kilkuletnich dzieci jak i rodziców, którzy np. są już sporo po 40. Roku życia. Bywa też tak, że zakres obejmuje też pakiet wsparcia dla seniorów. W tym kontekście warto pamiętać, jak szerokie możliwości diagnostyczne ma lekarz rodzinny – specjalista medycyny rodzinnej.
Pakiety medyczne LUX MED to szczególnie duża rozpiętość ofert dla różnych grup odbiorców. Bardzo często - jak pokazują doświadczenia Medicccente, operatora LUX MED - wybierany jest pakiet standardowy. Jaka opieka medyczna możliwa jest w ramach tego abonamentu? 
Bóle kręgosłupa mogą być wywołane zarówno bieżącym problemem – np. przeciążeniem – jak efektem poważniejszych problemów o bardziej złożonej specyfice. Bardzo ważny w tym kontekście jest właściwy wybór lekarza. U jakiego specjalisty niezbędna jest wizyta jeśli kręgosłup sprawia spore problemy?
Ceny prywatnych pakietów medycznych to podstawowy z parametrów decydujących o ewentualnym wyborze przez potencjalnych pacjentów. Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, czy prywatny abonament medyczny się opłaca. Jak wygląda to w praktyce? Okazuje się, że w relatywnie niewielkiej cenie miesięcznego pakietu można mieć zaskakująco szeroki zakres usług lekarskich.
Szybkość reakcji na potencjalne problemy ze zdrowiem odgrywa w przypadku choroby czy mniejszych schorzeń niebagatelną rolę. Jaki jest obecnie czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Analizy pokazują, że zakres terminów jest wyjątkowo zróżnicowany. Bardzo duże znaczenie ogrywa w tym kontekście to, do jakiego specjalisty chce się udać pacjent. 
Prywatne pakiety medyczne dla firmy często analizowane są przez pryzmat oczekiwań właściciela lub członków zarządu. Tymczasem najważniejsze jest, by zakres działania pakietu wpisywał się w potrzeby pracowników. Jak działają pakiety medyczne dla firm i jak wybrać odpowiedni wariant? Oto pięć punktów, które trzeba wziąć pod uwagę analizując oferty operatorów zapewniających prywatna abonamenty firmowy.