Czy prywatny pakiet medyczny zapewnia wizyty domowe?

Czy prywatny pakiet medyczny zapewnia wizyty domowe?

Zamówienie konsultacji lekarskiej w zaciszu mieszkania to wyraźne korzyści dla pacjenta - często wizyty domowe postrzegane są przez pryzmat większego komfortu, bezpieczeństwa czy ograniczenia ryzyka kontaktu z osobami chorymi. W dużej mierze wynikają również z potrzeb samych pacjentów - np. osób starszych i korzystających z możliwości, jakie dają pakiety lekarskie dla seniorów. Jak kwestia konsultacji w domu regulowana jest w LUX MED?

Choć tego typu rozwiązanie jak wizyta lekarska w domu pacjenta kojarzy się głównie z osobami w podeszłym wieku - np. niezdolnymi do samodzielnego poruszania się do placówki medycznej - zakres usługi jest znacznie szerszy. Warto zauważyć, że konsultacje domowe będą przydatne również np.

 • w razie urazu, kontuzji, problemów z poruszaniem się np. na skutek wypadku

 • wobec znaczących i nagłych problemów ze zdrowiem - np. długotrwałej gorączki

 • w ramach opieki pediatrycznej i przyjazdy lekarza do małego dziecka.

Na wizyty domowe warto więc patrzeć zdecydowanie szerzej - to rozwiązanie, które w skali roku może okazać się przydatną opcją w przypadku praktycznie każdego pacjenta, który decyduje się na prywatne pakiety opieki lekarskiej.

Wizyty domowe w ramach pakietu medycznego

wizyta lekarska w domu

Możliwość prywatnych wizyt lekarskich stanowi ważny element oferty LUX MED. Sieć dysponuje systemem wyjazdowej pomocy doraźnej udzielanej pacjentom, którzy wykorzystują prywatne pakiety medyczne.

Interwencyjny Zespół wyjazdowy obsługuje pacjentów przez całą dobę w trybie 24/7. Przekłada się na to pełną gotowość w przypadku zamówienia prywatnej wizyty lekarskiej.

Zespół zapewniany przez LUX MED zapewnia w ten sposób:

 • udzielanie doraźnej pomocy lekarskiej

 • opiekę medyczną na zasadzie interwencji w przypadku problemów

 • realizację planowanych i ustalonych wizyt domowych

 • transport medyczny pacjenta np. do placówki LUX MED lub szpitala.

Interwencyjny Zespół Wyjazdowy LUX MED tworzy przeszkolony pod kątem wizyt domowych personel. Transport medyczny obejmuje prywatne wizyty lekarskie w Warszawie oraz przewóz pacjenta w kraju oraz z państwa zagranicznych. Możliwy jest transport pacjenta w obecności pielęgniarza jak i dodatkowo lekarza. Przewóz pacjentów wykonywany jest własną flotą samochodów transportu sanitarnego - wśród nich znajdują się specjalistyczne karetki reanimacyjne.

Wizyty domowe sprawdzają się w przypadku np. gdy przyjazd pacjenta do LUX MED nie jest możliwy. Przyczyny mogą obejmować m.in.:

 • nagłe infekcje

 • wysoką gorączkę

 • bóle brzucha

 • urazy i kontuzje

 • dolegliwości przewlekłe.

Do dyspozycji pacjentów wykorzystujących prywatne pakiety medyczne są lekarze interniści oraz pediatrzy - dojeżdżają pod adresy domowe lub inne wskazane przez pacjentów.

Wizyty domowe w ramach pakiety medycznego obejmują trzy konsultacje w cenie w ciągu całego roku. Kolejne zamówienie wizyty lekarskiej do domu jest dodatkowo płatne.

Możliwości, jakie dają teleporady medyczne

W sytuacji, gdy pacjent nie jest w stanie dotrzeć do placówki medycznej LUX MED, a - z różnych powodów - nie może lub nie chce wykorzystać wizyty domowej, rozwiązaniem są coraz popularniejsze teleporady medyczne. LUX MED umożliwia szybki kontakt z lekarzem w trzech formatach:

 • czatu tekstowego

 • rozmowy telefonicznej

 • wideopołączenia.

W ten sposób podczas konsultacji można nie tylko ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta, ale również ustalić formy leczenia czy też wystawić e-Receptę lub zwolnienie lekarskie.

Wizyta domowa lekarza czy Pogotowie Ratunkowe?

Należy zwrócić szczególną uwagę na rozróżnienie obu kwestii. Prywatne wizyty domowe i realizowane w ten sposób konsultacje lekarskie nie powinny być traktowane jako zamiennik Pogotowia Ratunkowego. Nie zastępują go w przypadkach zagrożenia życia. LUX MED zalicza do nich:

 • urazy

 • wypadki

 • oparzenia

 • utraty przytomności

 • bóle w klatce piersiowej.

W przypadku takich dolegliwości, kontuzji czy nagłych wydarzeń bezwzględnie należy skontaktować się z Pogotowiem Ratunkowym pod nr tel. 112.

 

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Internista Internista Dostępny w wybranych pakietach
Pediatra Pediatra Dostępny w wybranych pakietach
Lekarz medycyny rodzinnej Lekarz medycyny rodzinnej Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Wyraźnie widać, że Polacy – szczególnie młodsze pokolenie – docenia nowe rozwiązania, jakie zapewnia prywatna medycyna. E-recepty i teleporady zyskują na popularności, a spodziewać się można jeszcze większych zmian.
Prywatne pakiety medyczne idą z duchem czasu – uwzględniają coraz więcej nowoczesnych technologii, głównie w zakresie kontaktu, które stanowią wyraźną wartość dodaną dla pacjentów. LUX MED kładzie nacisk m.in. na to, by ułatwić szybką informację i dostęp do danych na linii – lekarze-pacjenci.  
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.
Zamówienie wizyty lekarskiej do domu lub mieszkania pacjenta to wyjątkowe ułatwienie w sytuacji, gdy ten nie może się swobodnie poruszać, obawia się o zdrowie lub chce - np. ze względu na koronawirus - ograniczyć kontakty.
Lekarz, który porady udziela nie w przychodni czy placówce zdrowotnej, ale w domu pacjenta to szczególnie wygodne rozwiązanie. Nie oznacza - często trudnej dla chorych - podróży. Bywa też, że pacjent po prostu ze względu na stan zdrowia nie jest w stanie dotrzeć do punktu spotkania. W takiej sytuacji zamówienie wizyty lekarskiej do domu jest naturalne. Jaki jest koszt takiej usługi jeśli jest ona prywatna?
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Koszt prywatnej wizyty u lekarza może negatywnie zaskoczyć. Ile trzeba obecnie wydać na to, by szybko trafić w ręce specjalisty? Uzależnione jest to oczywiście od danej specjalizacji. Jeśli jednak spojrzeć na informacje Głównego Urzędu Statystycznego, uwagę musi niewątpliwie zwrócić to, jak bardzo zmieniły się ceny usług medycznych. 
Pakiety zdrowotne dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych zyskują na popularności wraz z tendencją do pracy na kontraktach i samozatrudnieniu. Czy prowadząc B2B można liczyć na prywatny pakiet medyczny? Tak działają pakiety LUX MED dla B2B.
Dieta odgrywa kluczową rolę w regulacji kluczowych wskaźników zdrowotnych, w tym poziomów cholesterolu, cukru we krwi, a także innych istotnych parametrów biochemicznych. Oto wszystko, co warto wiedzieć. 
Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Prywatna medycyna rośnie w siłę, choć formalnie praktycznie każda osoba, która decyduje się na taką opcję może korzystać również z tradycyjnych świadczeń w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Skąd tak duża – i rosnąca – popularność prywatnych abonamentów?