Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna

Proktolog

Proktolog to lekarz, który specjalizuje się w profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu chorób powiązanych z jelitem grubym, odbytnicą oraz kanałem odbytu. To ostatni odcinek przewodu pokarmowego. Pomoc proktologa pozwala wyleczyć lub ograniczyć skutki związane m.in. z hemoroidami, nietrzymaniem stolca, zakrzepicą czy kłykcinami oraz ropieniem. Proktolog zapewnia również diagnostykę w kontekście np. podejrzenia nowotworu jelita grubego.

Ten lekarz dostępny jest w pakietach:


Artykuły

Nowości z branży medycznej, analiza rozwoju prywatnej opieki lekarskiej, wskazówki jak dobrze wybrać lekarza specjalistę – to tylko część z tematów, jakie podejmujemy regularnie na blogu MedicCentre. Sprawdź wskazówki dla osób zainteresowanych usługami medycznymi, oceń jakie zalety i korzyści mają poszczególne abonamenty w LUX MED i przeczytaj, co nowego w sektorze prywatnej opieki lekarskiej – zobacz najnowsze artykuły MediCentre.

Zasiłek chorobowy jest niezbędny, gdy pracownik podupada na zdrowiu - ze względu na tymczasową chorobę, stałe schorzenie czy uraz. Ważne jest tu rozróżnienie szczegółów - kiedy i jak doszło do problemów, które wymagają przerwy od pracy. Z perspektywy pracowników kluczowe jest jednak coś innego: to kiedy wypłacane są - i przez kogo - przelewy za chorobowe.
Hormony są niezbędnymi chemicznymi posłańcami w organizmie, które regulują liczne procesy fizjologiczne, od wzrostu i metabolizmu po nastrój i funkcje reprodukcyjne. Produkowane głównie przez gruczoły endokrynne takie jak przysadka mózgowa, tarczyca, trzustka, nadnercza, jajniki i jądra, hormony krążą w krwiobiegu, docierając do różnych tkanek i oddziałując na specyficzne receptory komórkowe.
Badania obrazowe to niezbędne narzędzia w diagnostyce medycznej, które pozwalają lekarzom na dokładne spojrzenie na wewnętrzne struktury ciała bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych zabiegów.
Dieta odgrywa kluczową rolę w regulacji kluczowych wskaźników zdrowotnych, w tym poziomów cholesterolu, cukru we krwi, a także innych istotnych parametrów biochemicznych. Oto wszystko, co warto wiedzieć.