Ile kosztuje dentysta? Cennik stomatologiczny: od profilaktyki po wyrwanie

Ile kosztuje dentysta? Cennik stomatologiczny: od profilaktyki po wyrwanie

Oto cennik usług dentystycznych, który pozwala sprawdzić orientacyjnie, ile kosztują poszczególne zabiegi i usługi stomatologiczne.

Wizyta u stomatologa – zarówno profilaktyczna i kontrolna jak i zakładająca konkretny zabieg – możliwa jest m.in. w ramach oferty prywatnych pakietów medycznych. Szczegółowe informacje znajdziesz na Mediccentre.pl. A jak wygląda cennik usług medycznych prywatnie – poza pakietami?

Stomatologia a ceny: tyle kosztuje dentysta w Polsce

Oczywiście duży wpływ na cennik usług dentystycznych ma lokalizacja gabinetu czy stan uzębienia pacjenta oraz zakres prac. Niemniej w wielu przypadkach można założyć pewne wartoścu średnie.

Stomatologia standardowa

 • Przegląd dentystyczny – 150 zł
 • Wypełnienie kompozytowe – 300-350 zł
 • Odbudowa kompozytowa – 400-650 zł
 • Leczenie nadwrażliwości zęba – 100-150 zł

Profilaktyka i zabiegi higieniczne

 • Fluoryzacja – 200 zł
 • Skaling z piaskowaniem – 300-350 zł
 • Usunięcie kamienia nazębnego – 200 zł
 • Piaskowanie – 200 zł

Wybielanie zębów

Duże znaczenie odgrywa metoda wybielalnia. Np. system nakładkowy do wykonania w domu oznacza wykonanie szyn wybielających oraz zakup materiałów do nałożenia wewnątrz – w sumie to ok. 1,2-1,5 tys. zł. Z podobnym kosztem trzeba się liczyć w przypadku wybielania zębów w gabinecie. Bardziej zaawansowane metody mogą zbliżać się do 2 tys. zł.

Chirurgia stomatologiczna

 • Ekstrakcja standardowa – 300-400 zł
 • Usuwanie ósemek górnych - 500-650 zł
 • Usuwanie ósemek dolnych – 600-800 zł
 • Zaawansowane usuwanie z zabiegiem na poziomie zatoki – ok. 1 tys. zł.

Protetyka

 • Licówka kompozytowa – 2000 zł
 • Licówka pełnoceramiczna – 2500-3000 zł
 • Proteza – 2000-4000 zł w zależności od typu (akrylowa, zatrzaskowa).

Najlepsze pakiety zdrowotne

Przeczytaj też

Czy leczenie kanałowe boli? Czym różni się od zwykłej pracy stomatologa? Na ile leczenie kanałowe jest skuteczne? To tylko część wątpliwości, które dotyczą jednego z najczęstszych problemów stomatologicznych.
Prywatna stomatologia bywa wyjątkowo kosztowna. Sposobem na to, by mieć lepsza kontrolę nad kosztami – a jednocześnie utrzymać wysoki standard usług prowadzących do pięknego uśmiechu – stały się pakiety medyczne.
Dobry stomatolog we Wrocławiu bywa na wagę złota. Stolica Dolnego Śląska niezmiennie potrzebuje wysokiej klasy specjalistów zapewniających usługi zarówno podstawowe jak i bardziej zaawansowane. Zastanawiając się, jakiego denstystę we Wrocławiu wybrać, warto rozważyć ofertę, jaką zapewnia w tym mieście nowe centrum stomatologiczne LUX MED.
Jakiego dentystę wybrać w Gdańsku? Oferta gabinetów stomatologicznych poszerza się z miesiąca na miesiąc – co ważne, z coraz większych możliwości można skorzystać w ramach grupy LUX MED. Skład jej grupy w Gdańsku powiększył się o dwie lecznice stomatologiczne Mediss Dental Clinic.
LUX MED to nie tylko kompleksowe pakiety medyczne, które można dostosować zarówno do potrzeb osób młodszych jak i seniorów. Duże znaczenie odgrywa również stomatologia. W Krakowie LUX MED poszerzył swoje możliwości.
Zęby dzieci są szczególnie ważne na każdym etapie rozwoju. Mleczne - pod względem ułożenia - stanowią zawiązkę tego, jak ukształtują się w przyszłości stałe. Stąd tak istotne jest, by zwrócić uwagę na opiekę stomatologiczną od najmłodszych lat. Na co zwrócić uwagę? 
Efektowny uśmiech to efekt dbałości o zęby - ich kształt, biel, trwałość. Jednak warto na to spojrzeć szerzej. Dzięki prywatnym pakietom medycznym oraz wariantom stomatologicznym można kompleksowo zadbać o zaawansowaną higienę jamy ustnej. 
Wada zgryzu dziecka zwykle zaczyna się podobnie: rodzic zauważa, iż układ szczęki lub uzębienia jest nienaturalny i kieruje się do stomatologa. Ignorowanie nieprawidłowości to spory błąd – w tym przypadku zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Na co zwrócić uwagę gdy wsparcie ortodonty jest jednak niezbędne?
Stomatologia i ortodoncja to detale, zabiegi ukierunkowane często na bardzo szczegółowy zakres prac tak, by poprawić komfort pacjenta. Przykładem jest leczenie TMJD. Dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego dobitnie pokazuje, jak bardzo częste – bo obejmująca nawet kilkanaście procent populacji – schorzenie negatywnie wpływa na codzienność, przekłada się na problemy ze snem czy generuje stany zapalne w organizmie.
Dbałość o zęby – czy patrząc szerzej: całą jamę ustną – nie może ograniczać się wyłącznie do konsultacji ze stomatologiem wtedy, gdy dochodzi do bólu czy innych dolegliwości. Bardzo ważna jest profilaktyka i spojrzenie na cały proces od strony swoistej estetyki.
Profilaktyka dentystyczna – np. wizyta u stomatologa, by wykonać regularny przegląd jamy ustnej – to najlepszy sposób na to, by potencjalnym problemom zapobiegać zanim jeszcze powstaną na dobre.
Kwaśny oddech, uczucie nieświeżości w jamie ustnej, wyraźny dyskomfort – tego typu zjawiska niekoniecznie muszą wynikać z niewłaściwej higieny zębów. Aby zrozumieć, jak przeciwdziałać problemom, warto zrozumieć ich genezę.
Higienizacja jamy ustnej to pewien standard – coś, co na stałe powinno znaleźć się w kalendarzu zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Warto pamiętać o tym, że w LUX MED – w przypadku akcji tej marki – można liczyć na tego typu pomoc bezpłatnie.