Stomatologia LUX MED w Gdańsku powiększona o dwie kolejne lecznice

Stomatologia LUX MED w Gdańsku powiększona o dwie kolejne lecznice

Oferta stomatologiczna LUX MED stanowi jeden z fundamentów prywatnych pakietów medycznych w Gdańsku. Pacjenci korzystający z abonamentów mogą skorzystać zarówno z ponadprzeciętnych warunków zapewnianych przez prywatne kliniki specjalistyczne, jak i sięgnąć po wiedzę i doświadczenie pracujących tam lekarzy oraz personelu specjalistycznego.

Grupa LUX MED poszerza stomatologię w Gdańsku o dwie placówki

Do grupy LUX MED w Gdańsku dołączyły lecznice stomatologiczne Mediss Dental Clinic. Działają one w dwóch dzielnicach tej części Trójmiasta – na Morenie oraz we Wrzeszczu.

Na co mogą w ramach tych zmian liczyć pacjenci? Mediss Dental Clinic zapewniają pełne zestawienie diagnostyki i leczenia – w tym szerokiego wykorzystania stomatologii cyfrowej. Wśród propozycji jest m.in. wszczepianie implantów.

W gabinetach Mediss Dental Clinic pracuje ponad 20 specjalistów. Zapewniają – jak informuje marka – pełną gamę leczenia przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań cyfrowych. W rezultacie pacjenci LUX MED mogą sięgnąć po takie zabiegi jak:

  • Chirurgia stomatologiczna
  • Leczenie endodontyczne
  • Protetyka
  • Wszczepianie implantów
  • Stomatologia zachowawcza
  • Higienizacja.

Specjaliści Mediss Dental Clinic kładą duży nacisk na nie tylko sam proces leczenia, ale i profilaktykę oraz kwestie estetyki.

Programy profilaktyczne LUX MED w zakresie stomatologii

Od ponad roku Grupa LUX MED realizuje dwa projekty stomatologiczne, które dofinansowane są z Funduszy Europejskich. Pierwszym jest akcja „Zęby na lux – program profilaktyki próchniczy”, który odbywa się we współpracy z Polskim Towarzystwem Higienicznym. Centrum działania akcji jest województwo mazowieckie oraz łódzkie.

Drugim z programów jest „Go to Dent – profilaktyka próchnicy zębów”. W tym układzie partnerem grupy LUX MED jest Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych. Stomatologia LUX MED w tym zakresie działa w makoregionie południowo-wschodnim, który obejmuje województwa podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie.

Celem obu akcji jest przede wszystkim akcja zdrowotna. LUX MED dba m.in. o budowanie świadomości, jak ważna jest dbałość o zęby i zdrowia jamy ustnej.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Przeczytaj też

Czy leczenie kanałowe boli? Czym różni się od zwykłej pracy stomatologa? Na ile leczenie kanałowe jest skuteczne? To tylko część wątpliwości, które dotyczą jednego z najczęstszych problemów stomatologicznych.
Prywatna stomatologia bywa wyjątkowo kosztowna. Sposobem na to, by mieć lepsza kontrolę nad kosztami – a jednocześnie utrzymać wysoki standard usług prowadzących do pięknego uśmiechu – stały się pakiety medyczne.
Koszt dentysty bywa sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Stąd pojawiają się pytania: ile kosztuje wizyta u stomatologa czy też z jakim wydatkiem trzeba się liczyć w razie plombowania lub ekstrakcji zęba.
Dobry stomatolog we Wrocławiu bywa na wagę złota. Stolica Dolnego Śląska niezmiennie potrzebuje wysokiej klasy specjalistów zapewniających usługi zarówno podstawowe jak i bardziej zaawansowane. Zastanawiając się, jakiego denstystę we Wrocławiu wybrać, warto rozważyć ofertę, jaką zapewnia w tym mieście nowe centrum stomatologiczne LUX MED.
LUX MED to nie tylko kompleksowe pakiety medyczne, które można dostosować zarówno do potrzeb osób młodszych jak i seniorów. Duże znaczenie odgrywa również stomatologia. W Krakowie LUX MED poszerzył swoje możliwości.
Zęby dzieci są szczególnie ważne na każdym etapie rozwoju. Mleczne - pod względem ułożenia - stanowią zawiązkę tego, jak ukształtują się w przyszłości stałe. Stąd tak istotne jest, by zwrócić uwagę na opiekę stomatologiczną od najmłodszych lat. Na co zwrócić uwagę? 
Efektowny uśmiech to efekt dbałości o zęby - ich kształt, biel, trwałość. Jednak warto na to spojrzeć szerzej. Dzięki prywatnym pakietom medycznym oraz wariantom stomatologicznym można kompleksowo zadbać o zaawansowaną higienę jamy ustnej. 
Wada zgryzu dziecka zwykle zaczyna się podobnie: rodzic zauważa, iż układ szczęki lub uzębienia jest nienaturalny i kieruje się do stomatologa. Ignorowanie nieprawidłowości to spory błąd – w tym przypadku zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Na co zwrócić uwagę gdy wsparcie ortodonty jest jednak niezbędne?
Stomatologia i ortodoncja to detale, zabiegi ukierunkowane często na bardzo szczegółowy zakres prac tak, by poprawić komfort pacjenta. Przykładem jest leczenie TMJD. Dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego dobitnie pokazuje, jak bardzo częste – bo obejmująca nawet kilkanaście procent populacji – schorzenie negatywnie wpływa na codzienność, przekłada się na problemy ze snem czy generuje stany zapalne w organizmie.
Dbałość o zęby – czy patrząc szerzej: całą jamę ustną – nie może ograniczać się wyłącznie do konsultacji ze stomatologiem wtedy, gdy dochodzi do bólu czy innych dolegliwości. Bardzo ważna jest profilaktyka i spojrzenie na cały proces od strony swoistej estetyki.
Profilaktyka dentystyczna – np. wizyta u stomatologa, by wykonać regularny przegląd jamy ustnej – to najlepszy sposób na to, by potencjalnym problemom zapobiegać zanim jeszcze powstaną na dobre.
Kwaśny oddech, uczucie nieświeżości w jamie ustnej, wyraźny dyskomfort – tego typu zjawiska niekoniecznie muszą wynikać z niewłaściwej higieny zębów. Aby zrozumieć, jak przeciwdziałać problemom, warto zrozumieć ich genezę.
Higienizacja jamy ustnej to pewien standard – coś, co na stałe powinno znaleźć się w kalendarzu zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Warto pamiętać o tym, że w LUX MED – w przypadku akcji tej marki – można liczyć na tego typu pomoc bezpłatnie.