Dentysta we Wrocławiu? LUX MED ma nowe centrum stomatologii

Dentysta we Wrocławiu? LUX MED ma nowe centrum stomatologii

Stomatologia LUX MED Wrocław działać będzie przy ul. Piotra Skargi 3. Anna Rulkiewicz, prezes LUX MED napisała na Twitterze:

Do dyspozycji pacjentów przekazujemy kolejne, nowoczesne i świetnie wyposażone centrum stomatologiczne.

W ten sposób poszerzona jest oferta, jaką LUX MED ma w ramach prywatnych pakietów medycznych we Wrocławiu. Mieszkańcy tego miasta mogą liczyć zarówno na pakiety podstawowe jak i rozszerzone – w wersjach obejmujących zarówno zaawansowaną profilaktykę, diagnostykę jak i wszechstronne usługi stomatologiczne.

Centrum stomatologii LUX MED we Wrocławiu to kolejne, jaką ta marka świadczy w dużych miastach. Wcześniej powstały one m.in. w Centrum Handlowym Wola Park przy ul. Górczewskiej w Warszawie oraz w placówce LUX MED w Gdańsku w budynku Wave.

Stomatologia LUX MED we Wrocławiu

LUX MED zapewnia we Wrocławiu pełną opiekę stomatologiczną, którą regulować można w ramach prywatnych pakietów medycznych. We Wrocławiu – nie tylko w zakresie usług dentystycznych - można liczyć na LUX MED w zakresie:

  • pomocy ambulatoryjnej
  • diagnostyki
  • rehabilitacji
  • pobytu szpitalnego
  • wsparcia długoterminowego.

W skali kraju LUX MED dzięki 8 tys. lekarzy i sieci placówek oraz poradni partnerskich zapewnia zarówno podstawowe jak i bardziej zaawansowane usługi medyczne w ramach prywatnych abonamentów.

W zakresie stomatologii LUX MED realizuje projekty unijne. Pierwszy to „Zęby na lux – program profilaktyki próchnicy”, który realizowany jest w województwach mazowieckim i łódzkim. Drugim programem jest „Goto Dent – profilaktyka próchnicy zębów”. Ta wykonywana jest w porozumieniu z Polskim Towarzystwem Programów Zdrowotnych i obejmuje region Polski południowo-wschodniej. Głównym założeniem projektów jest praca nad edukacją zdrowotną. Dotyczy to m.in. budowania świadomości, jak ważne jest regularne dbanie o zęby i ogólną higienę jamy ustnej.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Przeczytaj też

Czy leczenie kanałowe boli? Czym różni się od zwykłej pracy stomatologa? Na ile leczenie kanałowe jest skuteczne? To tylko część wątpliwości, które dotyczą jednego z najczęstszych problemów stomatologicznych.
Prywatna stomatologia bywa wyjątkowo kosztowna. Sposobem na to, by mieć lepsza kontrolę nad kosztami – a jednocześnie utrzymać wysoki standard usług prowadzących do pięknego uśmiechu – stały się pakiety medyczne.
Koszt dentysty bywa sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Stąd pojawiają się pytania: ile kosztuje wizyta u stomatologa czy też z jakim wydatkiem trzeba się liczyć w razie plombowania lub ekstrakcji zęba.
Jakiego dentystę wybrać w Gdańsku? Oferta gabinetów stomatologicznych poszerza się z miesiąca na miesiąc – co ważne, z coraz większych możliwości można skorzystać w ramach grupy LUX MED. Skład jej grupy w Gdańsku powiększył się o dwie lecznice stomatologiczne Mediss Dental Clinic.
LUX MED to nie tylko kompleksowe pakiety medyczne, które można dostosować zarówno do potrzeb osób młodszych jak i seniorów. Duże znaczenie odgrywa również stomatologia. W Krakowie LUX MED poszerzył swoje możliwości.
Zęby dzieci są szczególnie ważne na każdym etapie rozwoju. Mleczne - pod względem ułożenia - stanowią zawiązkę tego, jak ukształtują się w przyszłości stałe. Stąd tak istotne jest, by zwrócić uwagę na opiekę stomatologiczną od najmłodszych lat. Na co zwrócić uwagę? 
Efektowny uśmiech to efekt dbałości o zęby - ich kształt, biel, trwałość. Jednak warto na to spojrzeć szerzej. Dzięki prywatnym pakietom medycznym oraz wariantom stomatologicznym można kompleksowo zadbać o zaawansowaną higienę jamy ustnej. 
Wada zgryzu dziecka zwykle zaczyna się podobnie: rodzic zauważa, iż układ szczęki lub uzębienia jest nienaturalny i kieruje się do stomatologa. Ignorowanie nieprawidłowości to spory błąd – w tym przypadku zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Na co zwrócić uwagę gdy wsparcie ortodonty jest jednak niezbędne?
Stomatologia i ortodoncja to detale, zabiegi ukierunkowane często na bardzo szczegółowy zakres prac tak, by poprawić komfort pacjenta. Przykładem jest leczenie TMJD. Dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego dobitnie pokazuje, jak bardzo częste – bo obejmująca nawet kilkanaście procent populacji – schorzenie negatywnie wpływa na codzienność, przekłada się na problemy ze snem czy generuje stany zapalne w organizmie.
Dbałość o zęby – czy patrząc szerzej: całą jamę ustną – nie może ograniczać się wyłącznie do konsultacji ze stomatologiem wtedy, gdy dochodzi do bólu czy innych dolegliwości. Bardzo ważna jest profilaktyka i spojrzenie na cały proces od strony swoistej estetyki.
Profilaktyka dentystyczna – np. wizyta u stomatologa, by wykonać regularny przegląd jamy ustnej – to najlepszy sposób na to, by potencjalnym problemom zapobiegać zanim jeszcze powstaną na dobre.
Kwaśny oddech, uczucie nieświeżości w jamie ustnej, wyraźny dyskomfort – tego typu zjawiska niekoniecznie muszą wynikać z niewłaściwej higieny zębów. Aby zrozumieć, jak przeciwdziałać problemom, warto zrozumieć ich genezę.