Usługi stomatologiczne w abonamencie medycznym. Dlaczego warto je mieć?

Usługi stomatologiczne w abonamencie medycznym. Dlaczego warto je mieć?

W ramach abonamentów można zamówić pakiety dentystyczne, które idealnie sprawdzają się w przypadku osób, które chcą regularnie dbać o higienę jamy ustnej.

Kompleksowe leczenie stomatologiczne musi uwzględniać wiele sfer. Z jednej strony to profilaktyka – wszystko, co prowadzi do regularnej i cyklicznej dbałości o środowisko jamy ustnej. Ważne są szybkie reakcje na bieżące problemy – usunięcia zębów, plombowanie czy pozostałe usługi prowadzące do sprawnego naprawienia powstałego problemu. Rośnie też znaczenie estetyki – piękny uśmiech to dziś swoista wizytówka człowieka, więc coraz bardziej zależy nam na tym, by uzębienie wyglądało jak najlepiej.

Jednocześnie, coraz mniej czasu wolnego sprawia, że chcemy łączyć wszystkie te usługi najlepiej w czasie jednej wizyty u stomatologa. Oczywiście nie wszystko można w ten sposób pogodzić, ale niewątpliwie duży nacisk kładziony jest na to, by pakiety usług stomatologicznych były jak najszersze.

Usługi stomatologiczne – szeroki zakres ochrony

Warto zauważyć, jak wiele jest sfer i tematycznych zakresów ogólnie rozumianej stomatologii. Uwzględniać ona musi m.in. takie usługi jak:

 • leczenie zębów – kanałowe, pod narkozą, przy znieczuleniu miejscowym
 • implanty
 • periodentologia
 • ortodoncja
 • protetyka
 • fizjoterapia stomatologiczna
 • stomatologia estetyczna.

Widać tu szerokość i zróżnicowanie prac – dobre pakiety dentystyczne powinny uwzględniać jak najwięcej zapisów z tego zestawienia.

Jak wygląda leczenie zębów w ramach prywatnych pakietów medycznych? Posiadając taki abonament stomatologiczny można umówić się na pierwszą wizytę, która stanowi swoistą kontrolę stanu jamy ustnej. Lekarz szczegółowo sprawdza stan uzębienia i ocenia, jakie są pilne potrzeby w zakresie leczenia, a co można zaplanować pod kątem przyszłości. To również czas na to, by powiedzieć stomatologowi o swoich oczekiwaniach – np. korekcie zgryzu, chęcie skalowania czy wybielania zębów czy innych uwagach.

W praktyce ścieżkę prac prowadzących do idealnego i iście hollywoodzkiego uśmiechu sprowadzić można do planu, w którym kolejno następują po sobie:

 • ogólny przegląd stomatologiczny
 • analizy stanu uzębienia w ramach oprogramowania 3D czy wykonania RTG
 • konsultacji
 • wykonania dokumentacji
 • opracowania planu leczenia.

Dlaczego warto wybrać prywatne pakiety stomatologiczne?

Cena pakietów stomatologicznych to niewątpliwie jedna z kluczowych zalet takiego programu. Miesięczny abonament kosztuje tyle, ile jedna wizyta – w przypadku osób, które na bieżąco sprawdzają stan uzębienia i angażują sie w np. medycynę estetyczną, będzie to odgrywać szczególne znaczenie.

Ważne jest również to, że większość prac wykonuje ten sam lekarz lub ta sama placówka – sprzyja to bardzo ważnej kompleksowości prac. Łatwiej jest również o uzyskanie precyzyjnych informacji i uporządkowanie działań – szczególnie w razie dużych problemów, które wymagają regularnych analiz RTG czy opracowania kolejności leczenia według priorytetów.

Pakiety stomatologiczne zakładają nie tylko samo leczenie, ale też duży zakres prac związanych z higieną jamy ustnej. To przede wszystkim skaling oraz piaskowanie. Nie prowadzą one jedynie do lepszej estetyki uśmiechu; stanowią ważny element profilaktyki pod kątem zwalczania próchnicy w przyszłości. Na skaling i piaskowanie nie należy więc patrzeć jak na usługę jednorazową pod kątem wyłącznie samego wyglądu uśmiechu. Prace higieniczne w jamie ustnej ograniczają możliwość stanów zaplanych, usuwają kamień i oczyszczają powierzchnię zębów z innych osadów. Stą ważne jest, by wykonywać te zabiegi przynajmniej raz do roku – posiadajac pakiet stomatologiczny w ramach medycznego, będzie to z pewnością korzystniejsze finansowo.  

Najlepsze pakiety zdrowotne

Przeczytaj też

Czy leczenie kanałowe boli? Czym różni się od zwykłej pracy stomatologa? Na ile leczenie kanałowe jest skuteczne? To tylko część wątpliwości, które dotyczą jednego z najczęstszych problemów stomatologicznych.