Stomatologia LUX MED poszerzona o kilkanaście gabinetów w Krakowie

Stomatologia LUX MED poszerzona o kilkanaście gabinetów w Krakowie

Nowością otwartą jesienią 2022 r. jest nowe centrum stomatologiczne. Powstało ono przy ul. Pokoju 5. W ten sposób pakiety medyczne w Krakowie powiększyły się o nowe możliwości. Uruchomione przez LUX MED centrum stomatologiczne złożone jest z aż 14 gabinetów.

Nowa krakowska przychodnia LUX MED będzie największym tego typu centrum w Polsce. Oprócz wspomnianych 14 gabinetów dentystycznych ma również pracownię RTG. Uruchomiona jesienią placówka zapewnia kompleksową opiekę na każdym etapie: od usług profilaktycznych przez leczenie zachowawcze po specjalistyczne. Uwagę zwraca szerokie spektrum możliwych zadań. To m.in. implantologia, protetyka czy ortodoncja. W przypadku tej ostatniej, centrum zapewnia zarówno wykorzystywanie tradycyjnych aparatów jak i nowoczesnych rozwiązań – nakładek stomatologicznych.

Nie jest to pierwszy etap ekspansji LUX MED na mapie krakowskich usług stomatologicznych. Wcześniej sieć przejęła krakowską klinikę DENTestetica, która koncentrowała się głównie na wysokiej jakości usługach stomatologicznych głównie dla obcokrajowców.

Prywatna medycyna LUX MED – zakres usług

Grupa LUX MED oferuje opiekę na kilku płaszczyznach – od ambulatoryjnej przez diagnostyczną, rehabilitacje, szpitale. W sumie szacuje się, że z usług LUX MED korzysta ok. 2,6 mln pacjentów. Do dyspozycji jest 270 tys. Centrów medycznych i innego rodzaju placówek – ambulatoryjnych, diagnostycznych i szpitali oraz poradni partnerskich. W sumie Grupa LUX MED zatrudnia niespełna 20 tys. osób. 8 tys. to lekarze; z kolei 5 tys. to tzw. wspierający personel medyczny. / FOT: senivpetro Freepik.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Przeczytaj też

Czy leczenie kanałowe boli? Czym różni się od zwykłej pracy stomatologa? Na ile leczenie kanałowe jest skuteczne? To tylko część wątpliwości, które dotyczą jednego z najczęstszych problemów stomatologicznych.
Prywatna stomatologia bywa wyjątkowo kosztowna. Sposobem na to, by mieć lepsza kontrolę nad kosztami – a jednocześnie utrzymać wysoki standard usług prowadzących do pięknego uśmiechu – stały się pakiety medyczne.
Koszt dentysty bywa sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Stąd pojawiają się pytania: ile kosztuje wizyta u stomatologa czy też z jakim wydatkiem trzeba się liczyć w razie plombowania lub ekstrakcji zęba.
Dobry stomatolog we Wrocławiu bywa na wagę złota. Stolica Dolnego Śląska niezmiennie potrzebuje wysokiej klasy specjalistów zapewniających usługi zarówno podstawowe jak i bardziej zaawansowane. Zastanawiając się, jakiego denstystę we Wrocławiu wybrać, warto rozważyć ofertę, jaką zapewnia w tym mieście nowe centrum stomatologiczne LUX MED.
Jakiego dentystę wybrać w Gdańsku? Oferta gabinetów stomatologicznych poszerza się z miesiąca na miesiąc – co ważne, z coraz większych możliwości można skorzystać w ramach grupy LUX MED. Skład jej grupy w Gdańsku powiększył się o dwie lecznice stomatologiczne Mediss Dental Clinic.
Zęby dzieci są szczególnie ważne na każdym etapie rozwoju. Mleczne - pod względem ułożenia - stanowią zawiązkę tego, jak ukształtują się w przyszłości stałe. Stąd tak istotne jest, by zwrócić uwagę na opiekę stomatologiczną od najmłodszych lat. Na co zwrócić uwagę? 
Efektowny uśmiech to efekt dbałości o zęby - ich kształt, biel, trwałość. Jednak warto na to spojrzeć szerzej. Dzięki prywatnym pakietom medycznym oraz wariantom stomatologicznym można kompleksowo zadbać o zaawansowaną higienę jamy ustnej. 
Wada zgryzu dziecka zwykle zaczyna się podobnie: rodzic zauważa, iż układ szczęki lub uzębienia jest nienaturalny i kieruje się do stomatologa. Ignorowanie nieprawidłowości to spory błąd – w tym przypadku zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Na co zwrócić uwagę gdy wsparcie ortodonty jest jednak niezbędne?
Stomatologia i ortodoncja to detale, zabiegi ukierunkowane często na bardzo szczegółowy zakres prac tak, by poprawić komfort pacjenta. Przykładem jest leczenie TMJD. Dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego dobitnie pokazuje, jak bardzo częste – bo obejmująca nawet kilkanaście procent populacji – schorzenie negatywnie wpływa na codzienność, przekłada się na problemy ze snem czy generuje stany zapalne w organizmie.
Dbałość o zęby – czy patrząc szerzej: całą jamę ustną – nie może ograniczać się wyłącznie do konsultacji ze stomatologiem wtedy, gdy dochodzi do bólu czy innych dolegliwości. Bardzo ważna jest profilaktyka i spojrzenie na cały proces od strony swoistej estetyki.
Profilaktyka dentystyczna – np. wizyta u stomatologa, by wykonać regularny przegląd jamy ustnej – to najlepszy sposób na to, by potencjalnym problemom zapobiegać zanim jeszcze powstaną na dobre.
Kwaśny oddech, uczucie nieświeżości w jamie ustnej, wyraźny dyskomfort – tego typu zjawiska niekoniecznie muszą wynikać z niewłaściwej higieny zębów. Aby zrozumieć, jak przeciwdziałać problemom, warto zrozumieć ich genezę.
Higienizacja jamy ustnej to pewien standard – coś, co na stałe powinno znaleźć się w kalendarzu zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Warto pamiętać o tym, że w LUX MED – w przypadku akcji tej marki – można liczyć na tego typu pomoc bezpłatnie.