Pandemia wpływa na popularność prywatnych pakietów medycznych

Pandemia wpływa na popularność prywatnych pakietów medycznych

W sytuacji, gdy dostęp do publicznej służby zdrowia staje się ograniczony, prywatne pakiety lekarskie stają się naturalnym wyborem Polaków.

Czy rywatna medycyna warta jest swojej ceny? - to naturalne pytanie, jakie pojawia się w przypadku osób analizujących to, ile kosztują indywidualne pakiety lekarskie. Tu warto sięgnąć po wyniki analiz Fundacji Watch Health Care, która sprawdziła, że w 2019 r. przeciętny wynik oczekiwania na wqizytę u specjalisty w ramach tradycyjnych świadczeń sięgał 3,8 miesiąca. Jeśli jednak spojrzeć na to przez pryzmat umówienia wizyty u endokrynologa, czas to ponad...11 miesięcy. Szybkość umówienia takiej konsultacji w ramach prywatnych pakietów medycznych sprawia, że oferta LUX MED staje się naturalnym pierwszym wyborem Polaków. Czas oczekiwania na wizyty lekarskie w roku 2020 będzie bowiem nieporównywalnie dłuższy w 2020 r. niż w przypadku 2019.

Pacjenci wybierają prywatne pakiety lekarskie

Według analiz Głównego Urzędu Statystycznego, ponad 60 proc. osób objętych badaniem ich preferencji uważa, że prywatne usługi medcyzne są najkorzystniejszym wariantem. Wśród powodów, dla których wybierają pakiety medyczne opłacane z własnej kieszeni są:

  • szybszy i łatwiejszy dostęp do lekarzy-specjalistów

  • pewność terminów planowych zabiegów

  • fachowość lekarzy.

Efektem są wyraźne zmiany na rynku analizowane przez specjalistów z rynku ubezpieczeń medycznych. Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, pakiety medyczne wykorzystywane są już przez ok. 3 mln Polaków. Nie ta liczba robi jednak wrażenie, ale dynamika wzrostu. Prywatne polisy lekarskie - pakiety i abonamenty - wybrało ponad 13 proc. osób więcej niż rok wcześniej. Co szczególnie ważne, dane te nie uwzględniają potężnej grupy odbiorców, którzy pakiety medyczne mają w ramach świadczeń zapewnianych przez pracodawców.

Abonamenty medyczne zapewniane są przez prywatne zakłady opieki medycznej. Opłaca się je zwykle poprzez ryczałt z ewentualną dopłatą, jeśli wymaga tego dana sytuacja. Abonamenty medyczne mogą zostać zakupione przez pracodawcę dla pracowników, co jest coraz bardziej oczekiwaną formą świadczeń i benefitów o charakterze pozapłacowym. Innym wariantem jest ich opłacenie przez indywidualną jednostkę na rzecz jednej osoby; drugą opcją jest pakiet dla całej rodziny.

W tym kontekście należy wyodrebnić samo ubezpieczenie zdrowotne. Ono oferowane jest przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Stanowi formę usługi finansowej, której fundamentem jest możliwość pokrycia przez towarzystwo kompleksowych kosztów usług medycznych. Dzieje się tak w sytuacji, kiedy dojdzie do zdarzenia objętego ubezpieczeniem.

Pandemia sprawiła, że prywatna medycyna jest w cenie

Zainteresowanie, jakie budzą prywatne pakiety lekarskie to w dużej mierze efekt epidemii. Dla Polaków szczególnie istotne stały się:

  • szybka i skuteczna opieka lekarska oraz precyzyjna diagnoza

  • pewność wysokiej jakości usług medycznych

  • terminowość zabiegów i badań.

Zainteresowaniu sprzyjają też zabiegi placówek, które umiejętnie dostosowują się do możliwości jakie daje intrernet. Teleporady, obsługa klientów online, rosnący zakres usług świadczonych w nowoczesny, cyfrowy sposób przy jednoczesnym atrakcyjnym cenniku pakietów sprawiają, że prywatna medycyna staje się w pełni dostępna - także przy założeniach, że odbiorcy mają ograniczone możliwości budżetowe.

 

Najlepsze pakiety zdrowotne

Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Standard
49 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna
Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Złoty + Pakiet Stomatologiczny
99 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Przeczytaj też

Opieka zdrowotna to nie przestrzeń, na której można oszczędzać lub... tracić czas. Jakie są główne korzyści, które niosą za sobą prywatne pakiety lekarskie?
Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobre pakiety prywatnej opieki lekarskiej? Kluczowa jest to ocena stanu zdrowia, ale niemniej istotne okazują się detale, które wpływają na komfort pacjenta.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.
Zamówienie konsultacji lekarskiej w zaciszu mieszkania to wyraźne korzyści dla pacjenta - często wizyty domowe postrzegane są przez pryzmat większego komfortu, bezpieczeństwa czy ograniczenia kontaktu.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Pakiety medyczne dla singli, seniorów, par czy dużych rodzin - niezależnie od tego, jaki wariant wybrać, można zrealizować wszystkie formalności przez internet. Analizując oferty warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych propozycji. Pakiety są idealnie dostosowane do przeciętnych potrzeb każdej z tych grup odbiorców.
Prywatne pakiety medyczne w ciągu kilku ostatnich lat wyszły z cienia - upowszechniły się łącząc potrzeby singli i rodzin, osób młodych oraz seniorów. Jaki pakiet medyczny wybrać, aby idealnie odpowiadał potrzebom płatnika? Oto pięć porad, które warto wziąć pod uwagę analizując oferty z zakresu prywatnej medycyny.