Pakiet medyczny krok po kroku - co powinien zrobić pacjent?

Pakiet medyczny krok po kroku - co powinien zrobić pacjent?

Zamówienie pakietu usług lekarskich - choć jest coraz popularniejsze - bywa źródłem wątpliwości i pytań. Nie o sens - bo ten jest niepodważalny; na zdrowiu oszczędzać nie można - ale o procedury i to, jak przejść przez procedury krok po kroku. Choć paradoksalnie prywatne pakiety medyczne to ułatwienie dostępu do lekarza i minimalizacja formalności bywa tak, że to co nieznane budzi niepewność. Niepotrzebnie. 

Porównanie prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych - cen, jakości usług, dostępności lekarzy - pozwala przede wszystkim na idealny wybór wariantu lub abonamentu dostosowanego do pacjenta. Nie chodzi tu o swoiste “szycie na miarę” - tworzenie planu ochrony zdrowia pod klienta. Siłą dużych placówek - takich jak Grupa LUX MED - jest tak ciekawe rozbudowanie pakietów medycznych, że te niejako samoczynnie obejmują właściwie każdego. W ten sposób inny profil prywatnej opieki medycznej może mieć 25-letni singiel, inny - zabiegana rodzina z trójką dzieci, a jeszcze odmienny - nestor rodu, który chętnie skorzysta z możliwości jakie daje pakiet medyczny dla seniorów. Jak prawidłowo wybrać pakiet prywatnych usług medycznych?

Krok pierwszy: analiza potrzeb i możliwości

Decyzja zapadła - czas na opiekę lekarską taką, jakiej potrzebujesz. Szybką, sprawną, kompleksową, pełną badań i diagnostyki - po prostu ukierunkowaną na potrzeby pacjenta. Wybór optymalnego pakietu medycznego to przede wszystkim ocena stanu zdrowia. Nie musi odbywać się to samodzielnie - lekarz-internista zapewni pełne doradztwo i pomoże przeanalizowaniu badań, ogólnego stanu organizmu. To ważne ze względu na optymalizację kosztów. W sytuacji, gdy ciało wymaga regularnych konsultacji konkretnych specjalistów lub zabiegów niezbędne jest ukierunkowanie abonamentu właśnie w tym kierunku. Jeśli jednak kluczowa jest profilaktyka i po prostu szybkie, prywatne leczenie u wysokiej klasy specjalistów - można dobrać inny pakiet medyczny. 

Krok drugi: ceny pakietów zdrowotnych

Główną zaletą, jaka charakteryzuje prywatne pakiety medyczne jest różnorodność. To zarówno tanie warianty jak i zestawienia klasy premium - pełne, obejmujące najbardziej drobiazgowe badania czy terapie. Wystarczy więc oszacować, jaką kwotę możesz przeznaczyć na prywatną ochronę swojego zdrowia - a wystarczy do tego mniej niż myślisz - by znaleźć dobry abonament medyczny w prywatnej lecznicy. I tu wsparcie zapewnia obsługa placówki LUX MED, która wskaże najkorzystniejsze rozwiązanie dla klienta. Warto pamiętać o tym, że abonamenty prywatne można zmieniać, a bardzo ciekawym rozwiązaniem są pakiety usług lekarskich. Planujesz dwa abonamenty medyczne dla siebie i małżonka? Sprawdź warianty dla duetów - w ten sposób można często poszerzyć zakres ochrony i usług lekarskich, a jednocześnie zaoszczędzić na comiesięcznych stałych opłatach.

Przeczytaj też

Opieka zdrowotna to nie przestrzeń, na której można oszczędzać lub... tracić czas. Jakie są główne korzyści, które niosą za sobą prywatne pakiety lekarskie?
Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Pakiety medyczne dla singli, seniorów, par czy dużych rodzin - niezależnie od tego, jaki wariant wybrać, można zrealizować wszystkie formalności przez internet. Analizując oferty warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych propozycji. Pakiety są idealnie dostosowane do przeciętnych potrzeb każdej z tych grup odbiorców.
Prywatne pakiety medyczne w ciągu kilku ostatnich lat wyszły z cienia - upowszechniły się łącząc potrzeby singli i rodzin, osób młodych oraz seniorów. Jaki pakiet medyczny wybrać, aby idealnie odpowiadał potrzebom płatnika? Oto pięć porad, które warto wziąć pod uwagę analizując oferty z zakresu prywatnej medycyny.