Lekarz rodzinny LUX MED: jak działa podstawowa opieka zdrowotna w ramach NFZ?

Lekarz rodzinny LUX MED: jak działa podstawowa opieka zdrowotna w ramach NFZ?

Pakiety medyczne LUX MED stanowić mogą bardzo dobre uzupełnienie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, która może być świadczona również w ramach tej sieci placówek. Na czym polega pomoc lekarza rodzinnego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia?

Lekarz pierwszego kontaktu odgrywa szczególną rolę dla opieki medycznej zarówno dla rodziny, singla czy pary seniorów. Bardzo szeroki zakres usług można w tym kontekście znaleźć w ofercie LUX MED w ramach prywatnych abonamentów medycznych – sprawdź platformę MedicCentre.pl, by poznać szczegóły i ceny poszczególnych wariantów. Jak w tym kontekście wygląda Podstawowa Opieka Zdrowotna w LUX MED i na czym polega?

POZ w LUX MED – lekarz rodzinny i pierwszego kontaktu

Bardzo często bywa tak, że mając mniejsze lub większe problemy ze zdrowiem z założenia kierujemy się do specjalisty. Gdy odczuwamy bóle kręgosłupa naturalnym wyborem będzie konsultacja u ortopedy. W momencie, kiedy na skórze pojawiają się nietypowe wypryski, pierwszym kierunkiem będzie spotkanie z dermatologiem. Tymczasem niemniej ważne są konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu, który niejako centralizuje wszystkie informacje i powinien stanowić pierwsze ogniwo działań przy poprawie zdrowia.

Spotkanie można zorganizować zarówno w ramach pakietów, jakie zapewniają prywatne abonamenty medyczne jak i poprzez system Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Tym przypadku także nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z szerokich możliwości LUX MED.

Jakie są korzyści z POZ w LUX MED?

Grupa wylicza konkretne zalety takiego rozwiązania. To m.in.:

  • wizyty domowe
  • skierowania na dalsze leczenie w ramach NFZ
  • dostęp do konsultacji online i telefonicznych
  • możliwość korzystania z transportu sanitarnego
  • dokumentacja scentralizowana w jednym miejscu.

Jak złożyć deklarację POZ do LUX MED? Można to zrobić przez internet – wystarczy zalogować się do Portalu Pacjenta. Wymagany jest pełen dostęp do konta i uzupełnienie numeru PESEL. Posiadając usługi POZ w LUX Med można korzystać z wszechstronnej pomocy kadry medycznej, pielęgniarek i położnych na wzór pakietów medycznych. Sama rejestracja możliwa jest stacjonarnie, telefonicznie oraz przez internet.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Internista Internista Dostępny w wybranych pakietach
Ginekolog Ginekolog Dostępny w wybranych pakietach
Okulista Okulista Dostępny w wybranych pakietach
Pulmonolog Pulmonolog Dostępny w wybranych pakietach
Androlog Androlog Dostępny w wybranych pakietach
Geriatra Geriatra Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

e-Recepty wprowadziły nieco zamieszania w realia polskiej medycyny. Jak działa system, dzięki któremu wykluczono z obiegu papierowe recepty? Od stycznia 2020 r. jest obowiązkowy, ale sporo osób nadal zastanawia się, co zrobić, by otrzymać elektroniczny odpowiednik.
Prywatne pakiety medyczne często mylone są z równie prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Jakie są właściwości drugiego z tych rozwiązań? To szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku osób, które są skłonne pakietować obie opcje i połączyć dwa mechanizmy. 
Prywatna opieka medyczna budzi nieco wątpliwości w kontekście tego, czy abonament można wliczyć w koszty działalności gospodarczej lub wydatki firmowe?
Pakiety medyczne cieszące się rosnącą popularnością wzbudzają również wątpliwości w kontekście opodatkowania. Jak - i kiedy - należy opodatkować przychód z opieki zdrowotnej?
JDG, czyli jednoosobowa działalność gospodarcza to wyjątkowo często spotykana forma prowadzenia mikro-firmy w Polsce. Jaki pakiet medyczny wybrać w sytuacji, gdy ktoś prowadzi JDG lub po prostu działa biznesowo w niewielkiej skali?
Badania medycyny pracy to jeden z tych elementów, które bezwzględnie powinny zostać przeprowadzone, by potwierdzić, iż dany pracownik może realizować zadania na konkretnym stanowisku. Co wchodzi w skład badań, które coraz częściej dostępne są w ramach pakietów firmowych?
Zmiana wariantu pakietu LUX MED krok po kroku. Jak zastąpić wariant abonamentu medycznego? Zmiana pakietu możliwa jest w dwóch kierunkach – zarówno z tańszego na wyższy jak i z droższego na niższy. Co warto wiedzieć planując zmianę w zakresie działania LUX MED?
Zwolnienie z pracy, czyli powszechnie znane L4 można otrzymać nie tylko bezpośrednio u lekarza, ale również przez internet. Jak dostać zwolnienie online? Oto wszystko, co warto wiedzieć o tym, jak działa L4 online.
Prywatny pakiet medyczny LUX MED to abonament, po który Polacy sięgają coraz chętniej. Wynika to z dużych możliwości, jakie zapewnia oferta LUX MED – największego operatora prywatnej medycyny w Polsce.
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli popularny EKUZ to jedno z tych rozwiązań i dokumentów, które bezwzględnie trzeba mieć planując pobyt za granicą.
Zapisanie się do lekarza rodzinnego to podstawowy krok każdej osoby objętej ubezpieczeniem. Jak można złożyć deklarację i na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto pamiętać, że zapisy do lekarza rodzinnego nie ograniczają się wyłącznie do bezpośredniej wizyty w danej placówce.
POZ, czyli Podstawowa Opieka Zdrowotna to forma pierwszego, fundamentalnego świadczenia na rzecz pacjentów w ramach usług zapewnianych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak działa POZ i na co można liczyć w przypadku pomocy lekarskiej oraz ze strony pielęgniarki?
Oddziały Pomocy Doraźnej LUX MED stanowią nowe rozwiązanie w bardzo szerokiej ofercie tego operatora usług medycznych. Na czym polega OPD i kto może skorzystać z tej propozycji?
Diagnostyka LUX MED to bardzo szeroki zakres badań i analiz obrazujących stan zdrowia pacjenta. Na podstawie wyników badań krwi – i innych – lekarz może ocenić potencjalne i aktualne problemy lub nakreślić optymalną drogę leczenia. Jak sprawdzić wyniki badań w LUX MED?