Jak odebrać wyniki badań diagnostycznych w LUX MED?

Jak odebrać wyniki badań diagnostycznych w LUX MED?

Każdy prywatny pakiet medyczny dla singli, par, rodzin czy seniorów dostępny w ofercie LUX MED zawiera określone świadczenia dotyczące diagnostyki. Nawet najtańsze abonamenty LUX MED zakładają rozbudowane zestawienie analiz, które dodatkowo rośnie wraz z kolejnymi opcjami wyższych pakietów z oferty tego operatora usług medycznych.

Nawet w standardowych opcjach można liczyć na spore zestawienie usług związanych ze stawianiem diagnoz na podstawie materiałów biologicznych.

Np. pakiet złoty LUX MED opracowany pod kątem osób w wieku do 70 roku umożliwia dostęp do wizyt i konsultacji oraz diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej. To m.in.:

  • EKG spoczynkowe
  • RTG (czaszki, jamy brzusznej, klatki piersiowej, oczodołów, twarzoczaszki, podudzi, paców, kręgosłupa, żeber, mostka, żuchwy, tarczycy, piersi, prostaty)
  • rezonans głowy
  • tomografia głowy
  • spirometria
  • sudiometr
  • mammografia
  • próba wysiłkowa

Jak można odbierać wyniki LUX MED?

Odbiór wyników w LUX MED możliwy jest na dwa sposoby. Pierwszy to osobisty stawienie się w punkcie wyznaczonym do wydawania wyników dla pacjentów. Trzeba mieć ze sobą oczywiście dowód tożsamości uprawniający do odebrania dokumentacji i informacji o stanie zdrowia.

LUX MED wprowadził również opcję komunikacji e-mail. Aby z niej skorzystać należy skontaktować się telefonicznie z infolinią. Następnie operator oczekuje podania i potwierdzenia adresu e-mail, na który mają zostać przełane wyniki badań diagnostycznych. Oczywiście cała korespondencja zostaje wysłania z utrzymaniem wszelkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa – dotyczy to danych osobowych oraz medycznych.

LUX MED zastrzega, że nie akceptuje zgłoszeń e-mail, ponieważ takie deklaracje nie stanowią podstawy do wysłania wyników badań.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Internista Internista Dostępny w wybranych pakietach
Pediatra Pediatra Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

e-Recepty wprowadziły nieco zamieszania w realia polskiej medycyny. Jak działa system, dzięki któremu wykluczono z obiegu papierowe recepty? Od stycznia 2020 r. jest obowiązkowy, ale sporo osób nadal zastanawia się, co zrobić, by otrzymać elektroniczny odpowiednik.
Prywatne pakiety medyczne często mylone są z równie prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Jakie są właściwości drugiego z tych rozwiązań? To szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku osób, które są skłonne pakietować obie opcje i połączyć dwa mechanizmy. 
Prywatna opieka medyczna budzi nieco wątpliwości w kontekście tego, czy abonament można wliczyć w koszty działalności gospodarczej lub wydatki firmowe?
Pakiety medyczne cieszące się rosnącą popularnością wzbudzają również wątpliwości w kontekście opodatkowania. Jak - i kiedy - należy opodatkować przychód z opieki zdrowotnej?
JDG, czyli jednoosobowa działalność gospodarcza to wyjątkowo często spotykana forma prowadzenia mikro-firmy w Polsce. Jaki pakiet medyczny wybrać w sytuacji, gdy ktoś prowadzi JDG lub po prostu działa biznesowo w niewielkiej skali?
Badania medycyny pracy to jeden z tych elementów, które bezwzględnie powinny zostać przeprowadzone, by potwierdzić, iż dany pracownik może realizować zadania na konkretnym stanowisku. Co wchodzi w skład badań, które coraz częściej dostępne są w ramach pakietów firmowych?
Pakiety medyczne LUX MED stanowić mogą bardzo dobre uzupełnienie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, która może być świadczona również w ramach tej sieci placówek. Na czym polega pomoc lekarza rodzinnego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia?
Zmiana wariantu pakietu LUX MED krok po kroku. Jak zastąpić wariant abonamentu medycznego? Zmiana pakietu możliwa jest w dwóch kierunkach – zarówno z tańszego na wyższy jak i z droższego na niższy. Co warto wiedzieć planując zmianę w zakresie działania LUX MED?
Zwolnienie z pracy, czyli powszechnie znane L4 można otrzymać nie tylko bezpośrednio u lekarza, ale również przez internet. Jak dostać zwolnienie online? Oto wszystko, co warto wiedzieć o tym, jak działa L4 online.
Prywatny pakiet medyczny LUX MED to abonament, po który Polacy sięgają coraz chętniej. Wynika to z dużych możliwości, jakie zapewnia oferta LUX MED – największego operatora prywatnej medycyny w Polsce.
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli popularny EKUZ to jedno z tych rozwiązań i dokumentów, które bezwzględnie trzeba mieć planując pobyt za granicą.
Zapisanie się do lekarza rodzinnego to podstawowy krok każdej osoby objętej ubezpieczeniem. Jak można złożyć deklarację i na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto pamiętać, że zapisy do lekarza rodzinnego nie ograniczają się wyłącznie do bezpośredniej wizyty w danej placówce.
POZ, czyli Podstawowa Opieka Zdrowotna to forma pierwszego, fundamentalnego świadczenia na rzecz pacjentów w ramach usług zapewnianych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak działa POZ i na co można liczyć w przypadku pomocy lekarskiej oraz ze strony pielęgniarki?
Oddziały Pomocy Doraźnej LUX MED stanowią nowe rozwiązanie w bardzo szerokiej ofercie tego operatora usług medycznych. Na czym polega OPD i kto może skorzystać z tej propozycji?