Ile kosztuje wizyta u lekarza specjalisty? Cennik usług lekarskich może zaskoczyć

Ile kosztuje wizyta u lekarza specjalisty? Cennik usług lekarskich może zaskoczyć

Prywatne abonamenty medyczne – pełne zestawienie sprawdzisz na www.mediccentre.pl - zyskały na popularności, mimo że w przypadku również w ich przypadku ceny rok do roku wzrosły. Niemniej jednak są one niezmiennie najlepszym rozwiązaniem sytuacji, gdy chodzi o kompleksową ochronę zdrowia i zróżnicowane pakiety medyczne.

Polacy wydają więcej na prywatną opiekę zdrowotną

Ten trend jest już w pełni widoczny. Według danych jakie przytacza Eurostat, średnio na jednego obywatela przypada około 700 zł – to kwota wydana w ramach prywatnych konsultacji lekarskich. Z kolei Główny Urząd Statystyczny wskazuje, że na prywatną medycynę w ubiegłym roku wydano ponad 40 miliardów złotych, co jest zdecydowanie największą kwotą odkąd GUS analizuje się ten sektor. Wynika to ze wzrostu cen za prywatne wizyty lekarskie dla singla czy rodzin. Pacjent bez abonamentu medycznego, który wybierał się na konsultacje prywatne bez abonamentu medycznego obecnie przeciętnie musi zapłacić ponad 126 zł. Jeszcze przed rokiem ceny wizyt lekarskich były wyraźnie niższy i kosztowały średnio 112 zł.

W efekcie rosną również ceny abonamentów medycznych. Warto jednak zauważyć że one są nadal nieporównywalnie bardziej opłacalne niż jednorazowe konsultacje medyczne zamawiane wyrazie bieżących problemów. Przyjmując, że najdroższy prywatny pakiet medyczny to koszt powyżej 450 zł, stanowi on w praktyce kilku konsultacji. Tymczasem w ramach takiego pakietu można liczyć na szereg medycznych usług dodatkowych. To między innymi badania diagnostyczne i laboratoryjne oraz rozbudowane zestawienie konsultacji stomatologicznych.

 prywatna medycyna popularna jak nigdy wcześniej

 Abonamenty medyczne opłacane prywatnie lub przez firmy stały się już standardem. Trudno bez nich wyobrazić sobie codzienność. Już około 50% Polaków stawia zarówno na prywatną medycynę jak ich świadczenia państwowe. 10% społeczeństwa wybiera dziś medycyną prywatną. Wynika to z wysokiej jakości tych usług. Pacjenci cenią sobie szybki kontakt z lekarzem, termin konsultacji oraz większą dostępność.

Ważna w tym kontekście jest również profilowana oferta pakiety medyczne. Z zaawansowanych pakietów medycznych często korzystają pacjenci, którzy – zdając sobie sprawę z potencjalnych problemów ze zdrowiem – z założenia wybierają abonamenty umożliwiające szybkie konsultacje z konkretnym specjalistą. Podobnie jest w przypadku usług diagnostycznych i laboratoryjnych. Możliwości, które zapewnia dany operator i placówka sprawiają, że już na etapie planowania można dopasować dany pakiet do indywidualnych oczekiwań. To szczególnie cenne w przypadku abonamentów rodzinnych uwzględniających zarówno rodziców jak i dzieci.

Przyjmując, że wizyta u lekarza specjalisty to koszt od 150 do 250 zł w zależności od specjalizacji, nawet wydatek 400 zł na miesięczny abonament okazuje się być zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem. Potwierdzają to m.in. doświadczenia osób, które – co warto zrobić – regularnie odnotowują, ile kosztują poszczególne wizyty u lekarzy oraz specjalistyczne zabiegi. W skali miesiąca – wyciągając średnią z rocznej kwoty – zazwyczaj bywa to wydatek większy niż średniej klasy prywatne pakiety medyczne. Tymczasem one z założenia zapewniają zdecydowanie większe możliwości niż tylko 2-3 jednostkowe konsultacje w miesiącu. / FOT Unsplash CC Patty Britto.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Standard
49 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna
Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Prestige
199 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna
Dla dwojga
okres opieki 24 miesiące
Złoty
179 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna

Przeczytaj też

Opieka zdrowotna to nie przestrzeń, na której można oszczędzać lub... tracić czas. Jakie są główne korzyści, które niosą za sobą prywatne pakiety lekarskie?
Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobre pakiety prywatnej opieki lekarskiej? Kluczowa jest to ocena stanu zdrowia, ale niemniej istotne okazują się detale, które wpływają na komfort pacjenta.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Pakiety medyczne dla singli, seniorów, par czy dużych rodzin - niezależnie od tego, jaki wariant wybrać, można zrealizować wszystkie formalności przez internet. Analizując oferty warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych propozycji. Pakiety są idealnie dostosowane do przeciętnych potrzeb każdej z tych grup odbiorców.
Prywatne pakiety medyczne w ciągu kilku ostatnich lat wyszły z cienia - upowszechniły się łącząc potrzeby singli i rodzin, osób młodych oraz seniorów. Jaki pakiet medyczny wybrać, aby idealnie odpowiadał potrzebom płatnika? Oto pięć porad, które warto wziąć pod uwagę analizując oferty z zakresu prywatnej medycyny.
Prywatne pakiety medyczne zapewniają szczególnie szeroki zakres usług lekarskich - to nie ulega wątpliwości. Są jednak specjalizacje, które nawet w ich przypadku to rzadkość. Wynika to wyraźnego deficytu wybranych ekspertów. Jakie są najrzadsze specjalizacje lekarskie w Polsce?
Internista jest specjalista, bez którego trudno wyobrazić sobie dobre prywatne pakiety medyczne. Wszechstronna wiedza, umiejętność wykorzystania wielu dziedzin medycyny oraz wyjątkowo uniwersalne doświadczenie sprawiają, że wizyta u internisty jest pierwszym krokiem jakichkolwiek działań w zakresie diagnostyki czy poprawy stanu zdrowia. 
Prywatne pakiety medyczne dla rodzin uwzględniać muszą potrzeby wszystkich jej członków: zarówno kilkuletnich dzieci jak i rodziców, którzy np. są już sporo po 40. Roku życia. Bywa też tak, że zakres obejmuje też pakiet wsparcia dla seniorów. W tym kontekście warto pamiętać, jak szerokie możliwości diagnostyczne ma lekarz rodzinny – specjalista medycyny rodzinnej.
Pakiety medyczne LUX MED to szczególnie duża rozpiętość ofert dla różnych grup odbiorców. Bardzo często - jak pokazują doświadczenia Medicccente, operatora LUX MED - wybierany jest pakiet standardowy. Jaka opieka medyczna możliwa jest w ramach tego abonamentu? 
Bóle kręgosłupa mogą być wywołane zarówno bieżącym problemem – np. przeciążeniem – jak efektem poważniejszych problemów o bardziej złożonej specyfice. Bardzo ważny w tym kontekście jest właściwy wybór lekarza. U jakiego specjalisty niezbędna jest wizyta jeśli kręgosłup sprawia spore problemy?
Ceny prywatnych pakietów medycznych to podstawowy z parametrów decydujących o ewentualnym wyborze przez potencjalnych pacjentów. Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, czy prywatny abonament medyczny się opłaca. Jak wygląda to w praktyce? Okazuje się, że w relatywnie niewielkiej cenie miesięcznego pakietu można mieć zaskakująco szeroki zakres usług lekarskich.
Szybkość reakcji na potencjalne problemy ze zdrowiem odgrywa w przypadku choroby czy mniejszych schorzeń niebagatelną rolę. Jaki jest obecnie czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Analizy pokazują, że zakres terminów jest wyjątkowo zróżnicowany. Bardzo duże znaczenie ogrywa w tym kontekście to, do jakiego specjalisty chce się udać pacjent. 
Prywatne pakiety medyczne dla firmy często analizowane są przez pryzmat oczekiwań właściciela lub członków zarządu. Tymczasem najważniejsze jest, by zakres działania pakietu wpisywał się w potrzeby pracowników. Jak działają pakiety medyczne dla firm i jak wybrać odpowiedni wariant? Oto pięć punktów, które trzeba wziąć pod uwagę analizując oferty operatorów zapewniających prywatna abonamenty firmowy.