Tu pojawia się jednak często pytanie o to, ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne, a także to, co właściwie wchodzi w jego skład i na czym polega.
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne, czyli co to właściwie jest?
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to produkt, którego celem jest zapewnienie odpowiedniej ochrony komuś, kto posiada opłacone ubezpieczenie. Dzięki niemu może liczyć na zaawansowane wsparcie w zakresie leczenia skutków chorób chorób. Należy na prywatne ubezpieczenia zdrowotne patrzeć szerzej – pomagają one również we wszystkim, co czeka pacjenta np. po operacji.
Można uznać, że prywatne ubezpieczenia bardzo dobrze korelują z publicznym, czyli państwowym. To, które zapewniane jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia działa w przypadku umowy o prace. Jednocześnie prywatne może stanowić jego uzupełnienie lub – np. dla osób pracujących w ramach umowy-zlecenia – bywać alternatywą.
Czy warto mieć prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Niewątpliwie daje ono sporo korzyści. Przede wszystkim w oczy rzucać się może zdecydowanie szybszy oraz łatwiejszy dostęp do wysokiej klasy specjalistów, gdyż prywatny sektor często jest dla nich podstawowym źródłem zatrudnienia.
Dodatkowo, posiadający prywatne ubezpieczenie zdrowotne można w wielu przypadkach liczyć na zwrot kosztów leczenia. To ważne w przypadku bardzo kosztownych operacji i zabiegów.
Jak działa prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Przede wszystkim osoba posiadająca prywatne ubezpieczenie zdrowotne może mieć swobodny dostęp do setek placówek własnych i współpracujący – tak jest w sieci LUX MED. Duże znaczenie odgrywają również inne benefity takie jak:
- możliwość zaaranżowania wizyty u specjalisty w ramach szybkiej ścieżki i bez skierowania,
- wykorzystanie zaawansowanych badań specjalistycznych
- rehabilitacja,
- stomatologia
- łatwy kontakt w zakresie umówienia wizyty.
Komu opłacają się ubezpieczenia zdrowotne prywatnie?
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne sprawdzi się zarówno w przypadku singla jak i rodziny z dziećmi. W przypadku tych drugich warto zwrócić uwagę na kwestię niższych cen w przypadku pakietów familijnych wobec indywidualnych.
Prywatne ubezpieczenie powinny rozważyć osoby borykające się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi – w ich przypadku szybkość podejmowania działań będzie odgrywać duże znaczenie. Korzystne będą one także dla seniorów. Oni wymagają bieżącego dostępu do lekarzy. Konieczna jest spora liczba badań i zabiegów. Prywatna medycyna znacząco redukuje potencjalne problemy w tym zakresie.
Co wpływa na ceny prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?
Wysokość miesięcznej opłaty obliczana jest przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Wpływ na nią mają takie czynniki jak:
- suma ubezpieczenia,
- zestawienie ubezpieczeń dodatkowych,
- system płatności – np. miesięczny lub roczny,
- cechy osoby chronionej ubezpieczeniem: jej wiek, płeć, stan zdrowia.