Dobry pakiet medyczny dla firmy? Oto pięć cech, które musi on spełnić

Dobry pakiet medyczny dla firmy? Oto pięć cech, które musi on spełnić

Pakiety medyczne zapewniane przez pracodawców dla pracowników niewątpliwie zyskują na coraz większej popularności. W dużych przedsiębiorstwach stały się standardem, bez którego trudno wyobrazić sobie oferty rekrutacyjne. Obecnie już nawet w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw uważa się że prywatna opieka medyczna zapewniana przez pracodawcę to jeden z kluczowych i najbardziej atrakcyjnych benefitów zapewnianych do wynagrodzenia.

Jak wynika z analiz specjalistów, częstym błędem jest wybór prywatnego pakietu medycznego dla pracowników bez szerszej analizy. W praktyce proces ten sprowadza się do sytuacji, w której właściciel lub osoba zarządzająca spółką wybiera konkretną opcję - nie analizując rzeczywistych potrzeb i oczekiwań swojego zespołu. Tymczasem - o czym warto pamiętać - prywatne pakiety medyczne dla firmy mają być benefitem i wartością dodaną przede wszystkim dla samych pracowników. I to oni powinni mieć realny wpływ na możliwości wyboru.

Oto najważniejsze cechy jaki powinien spełnić dobry prywatny abonament medycyny firmowej.

Zakres opieki medycznej

Pakiety świadczeń realizowanych w ramach prywatnych pakietów medycznych dla firmy mogą się nim znacząco różnić. Wybierane najczęściej tani wariant to standardowa i podstawowa opieka medyczna zapewniająca dostęp na przykład do lekarza rodzinnego, pediatry oraz kilku innych specjalistów. Obejmuje również najbardziej popularne zabiegi medyczne i diagnostyczne. Ponieważ różnice cenowe między najtańszymi abonamentami a pakietami średniej klasy są relatywnie niewielkie, warto rozważyć opcję poszerzenia opieki na nieco wyższy standard.

Dostosowanie świadczeń do potrzeb

Patrząc na prywatne pakiety medyczne dla firm, z perspektywy osoby zarządzającej firmą łatwo wpaść w swoistą pułapkę niewiedzy. Nie znając do końca specyfiki zadań jakie realizują na przykład pracownicy fizyczni, trudno o idealne dobranie pakietu. Warto zwrócić uwagę na to, że w bardziej rozbudowanych wariantach istnieje możliwość skorzystania z takich opcji jak fizjoterapia czy bardziej zaawansowana diagnostyka. Tego typu rozwiązania są ważne nie tylko dla kadry zarządzającej, ale również właśnie pracowników fizycznych regularnie narażonych na problemy z kręgosłupem czy innego rodzaju urazy.

Rozszerzenie pracowniczych pakietów na rodzinę

Niektóre prywatne pakiety medyczne dla pracowników umożliwiają za niewielką dopłatą poszerzenie zakresu ich działania. W ten sposób pracownik ma możliwość objęcia niejako swoim świadczeniem również najbliższych. To olbrzymia wartość dodana, ponieważ standard i jakość usług w ramach abonamentów od lat jest bardzo wysoko ceniona. W efekcie firmowy abonament medyczny staje się ważnym argumentem w kontekście lojalności danego pracownika. Mając przeświadczenie, że jest pod dobrą opieką lekarską nie tylko on sam, ale też rodzina, zdecydowanie bardziej doceni danego pracodawcę.

Szybkość reakcji w razie problemów

Prywatne pakiety medyczne dla firm zabezpieczają pracowników, ale też o czym warto pamiętać samego pracodawcę. Możliwość konsultacji online, szybki dostęp do specjalistów, łatwość zamówienia wizyty domowej - wszystko to powoduje, że prywatna pomoc lekarska dla danego pracownika nastąpi wyjątkowo szybko. W praktyce przekłada się to również na jego zdecydowanie szybszy powrót do aktywności zawodowej. Efektem jest lepsza efektywność całego przedsiębiorstwa. Można bowiem założyć, że firmy które korzystają z prywatnych pakietów medycznych zdecydowanie lepiej i szybciej reagują na problemy zdrowotne członków zespołu. Jest to szczególnie ważne w przypadku np. okresów jesienno-zimowych, gdy zdecydowanie łatwiej jest o całe grupy pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich.

Rozległa sieć placówek lekarskich

Analizując prywatne pakiety medyczne dla firm należy również sprawdzić, jak duża jest sieć placówek, w których realizowane są usługi. Nie należy na zdrowie pracowników patrzeć w sposób stacjonarny. Zachorować mogą również w podróży biznesowej i podczas innych aktywności służbowych. Kwestia zasięgu placówek medycznych jest również ważna w kontekście firm o rozproszonej strukturze i działających na przykład w trybie wielooddziałowym. W tej sytuacji pewność, że równie wysoki standard opieki medycznej będzie zapewniony w Warszawie jak i na Podkarpaciu czy woj. zachodniopomorskim jest szczególnie istotna.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Santander
okres opieki 24 miesiące
Pakiet medyczny dla firm
25 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna

Przeczytaj też

Opieka zdrowotna to nie przestrzeń, na której można oszczędzać lub... tracić czas. Jakie są główne korzyści, które niosą za sobą prywatne pakiety lekarskie?
Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobre pakiety prywatnej opieki lekarskiej? Kluczowa jest to ocena stanu zdrowia, ale niemniej istotne okazują się detale, które wpływają na komfort pacjenta.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Pakiety medyczne dla singli, seniorów, par czy dużych rodzin - niezależnie od tego, jaki wariant wybrać, można zrealizować wszystkie formalności przez internet. Analizując oferty warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych propozycji. Pakiety są idealnie dostosowane do przeciętnych potrzeb każdej z tych grup odbiorców.
Prywatne pakiety medyczne w ciągu kilku ostatnich lat wyszły z cienia - upowszechniły się łącząc potrzeby singli i rodzin, osób młodych oraz seniorów. Jaki pakiet medyczny wybrać, aby idealnie odpowiadał potrzebom płatnika? Oto pięć porad, które warto wziąć pod uwagę analizując oferty z zakresu prywatnej medycyny.
Prywatne pakiety medyczne zapewniają szczególnie szeroki zakres usług lekarskich - to nie ulega wątpliwości. Są jednak specjalizacje, które nawet w ich przypadku to rzadkość. Wynika to wyraźnego deficytu wybranych ekspertów. Jakie są najrzadsze specjalizacje lekarskie w Polsce?
Internista jest specjalista, bez którego trudno wyobrazić sobie dobre prywatne pakiety medyczne. Wszechstronna wiedza, umiejętność wykorzystania wielu dziedzin medycyny oraz wyjątkowo uniwersalne doświadczenie sprawiają, że wizyta u internisty jest pierwszym krokiem jakichkolwiek działań w zakresie diagnostyki czy poprawy stanu zdrowia. 
Prywatne pakiety medyczne dla rodzin uwzględniać muszą potrzeby wszystkich jej członków: zarówno kilkuletnich dzieci jak i rodziców, którzy np. są już sporo po 40. Roku życia. Bywa też tak, że zakres obejmuje też pakiet wsparcia dla seniorów. W tym kontekście warto pamiętać, jak szerokie możliwości diagnostyczne ma lekarz rodzinny – specjalista medycyny rodzinnej.
Pakiety medyczne LUX MED to szczególnie duża rozpiętość ofert dla różnych grup odbiorców. Bardzo często - jak pokazują doświadczenia Medicccente, operatora LUX MED - wybierany jest pakiet standardowy. Jaka opieka medyczna możliwa jest w ramach tego abonamentu? 
Bóle kręgosłupa mogą być wywołane zarówno bieżącym problemem – np. przeciążeniem – jak efektem poważniejszych problemów o bardziej złożonej specyfice. Bardzo ważny w tym kontekście jest właściwy wybór lekarza. U jakiego specjalisty niezbędna jest wizyta jeśli kręgosłup sprawia spore problemy?
Ceny prywatnych pakietów medycznych to podstawowy z parametrów decydujących o ewentualnym wyborze przez potencjalnych pacjentów. Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, czy prywatny abonament medyczny się opłaca. Jak wygląda to w praktyce? Okazuje się, że w relatywnie niewielkiej cenie miesięcznego pakietu można mieć zaskakująco szeroki zakres usług lekarskich.
Szybkość reakcji na potencjalne problemy ze zdrowiem odgrywa w przypadku choroby czy mniejszych schorzeń niebagatelną rolę. Jaki jest obecnie czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Analizy pokazują, że zakres terminów jest wyjątkowo zróżnicowany. Bardzo duże znaczenie ogrywa w tym kontekście to, do jakiego specjalisty chce się udać pacjent.