Dlaczego warto mieć prywatne ubezpieczenie szpitalne?

Dlaczego warto mieć prywatne ubezpieczenie szpitalne?

Ubezpieczenie szpitalne proponowane w ramach LUX MED to przede wszystkim spokój o rzeczywiście komfortowy oraz wysokiej jakości proces leczenia. Przekłada się bowiem na pełną organizację całego procesu pobytu w szpitalu.

Komercyjne ubezpieczenia medyczne rozwiązują bowiem problem z kolejkami, długim czasem oczekiwania na pomoc lekarską czy innymi bolączkami standardowego systemu opieki. Deficyt specjalistów sprawia, że państwowa służba zdrowia bywa pod tym względem niewydolna; prywatne pakiety medyczne są z kolei w stanie sprostać rosnącym potrzebom pacjentów. Podobnie jest w przypadku ubezpieczeń od leczenia szpitalnego.

LUX MED w ramach ubezpieczenia Pełnia Opieka zapewnia organizację leczenia na każdym etapie. Dzieje się tak zarówno w kontekście diagnostyki jak i ostatnim etapie, czyli poszpitalnej rehabilitacji i nadzorze nad powrotem do zdrowia. Dodatkowo ważnym czynnikiem jest opieka wydelegowanego dla danego pacjenta koordynatora, który odpowiedzialny jest za każdy etap organizacji leczenia oraz wszelkich pozostałych prac związanych z pobytem chorego w placówce.

Czy warto mieć prywatne ubezpieczenie szpitalne?

W przypadku ubezpieczeń – również tych dotyczących zdrowia – można kierować się zasadą, iż lepiej jest problemom przeciwdziałać zanim powstaną. Tak działają polisy zdrowotne.

Dzięki nim pacjent – często osoba w trudnej sytuacji zarówno zdrowotnej jak i np. organizacyjnej  - nie musi koncentrować się nad kwestiami logistycznymi. Dotyczy to szukania właściwego specjalisty, ustalania dogodnego terminu czy organizacji kluczowych dla oceny stanu zdrowia badań diagnostycznych. Jeśli w grę wchodzi niezbędna operacja, również te kwestie można zlecić w ramach ubezpieczenia szpitalnego. Standardem takich rozwiązań jest oczywiście wysoki komfort pobytu w szpitalu oraz wykorzystanie wysokiej klasy sprzętu, co w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem lekarzy daje bardzo dobre perspektywy leczenia.

Ważna jest też szybka ścieżka podejmowania decyzji związanych z leczeniem. Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED działa natychmiast. W praktyce – jak zauważa sieć – wystarcza jeden telefon, by wydelegowany koordynator rozpoczął prace nad koordynacją leczenia i wszystkich kwestii organizacyjnych. Dotyczy to m.in. leczenia w ramach rehabilitacji pooperacyjnej, onkologii czy opieki w ramach innych problemów zdrowotnych wymagających pobytu w szpitalu. / FOT: Rawpixel Freepik

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Internista Internista Dostępny w wybranych pakietach
Pediatra Pediatra Dostępny w wybranych pakietach
Ginekolog Ginekolog Dostępny w wybranych pakietach
Urolog Urolog Dostępny w wybranych pakietach
Dermatolog Dermatolog Dostępny w wybranych pakietach
Okulista Okulista Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Prywatny pakiet medyczny dla rodziny musi połączyć kilka sfer: od zróżnicowanych potrzeb objętych nim osób po uwzględnienie np. typowych chorób cywilizacyjnych. Na co zwrócić uwagę analizując oferty abonamentów np. dla wariantu 2+2?
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Prywatna medycyna rośnie w siłę, choć formalnie praktycznie każda osoba, która decyduje się na taką opcję może korzystać również z tradycyjnych świadczeń w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Skąd tak duża – i rosnąca – popularność prywatnych abonamentów?
Prywatne pakiety medyczne coraz częściej opracowywane są pod kątem dzieci. Najmłodsi mają szczególne potrzeby w zakresie ochrony zdrowia, profilaktyki czy diagnostyki. Jakie specjalizacje lekarskie powinien obejmować pakiet medyczny opracowany pod kątem dziecka oraz np. matki?
Zwolnienie z wychowania fizycznego od 2022 r. zmieniło się znacząco pod względem zasad przyznawania. Stąd sporo pytań o to, jakie są obecnie regulacje w zakresie zwalniania dzieci z zajęć WF.
Seniorzy stanowią już teraz sporą część naszego społeczeństwa, a grupa ta z roku na rok będzie coraz większa. Jak można zadbać o zdrowie np. rodziców, będąc ich dzieckiem? Oto, co warto zrobić, by 60- czy 70-latkowie byli w znacznie lepszej formie.
Abonamenty medyczne dla rodzin z roku na rok zyskują na popularności, a zarazem – zapewniają coraz szersze możliwości w zakresie ochrony zdrowia. Badania branżowe pokazują, że dla Polaków ważna jest szybkość pomocy lekarskiej, ale też inna zaleta pakietów rodzinnych – dopasowanie ich do potrzeb praktycznie każdej grupy docelowej.
Dobry lekarz rodzinny to często swoisty powiernik rodziny – wie wszystko o chorobach domowników. Bardzo ważne jest, by był dostępny nie tylko podczas wizyty, ale też wtedy, gdy dzieje się coś problematycznego. Oto, na co zwrócić uwagę zastanawiając się, jakiego lekarza rodzinnego wybrać.