Często wahają się zwracając uwagę, że to zobowiązanie w sytuacji, gdy są np. ubezpieczone w NFZ i mogą liczyć na usługi zdrowotne w ramach POZ. Jakie są zalety prywatnych pakietów medycznych i dlaczego warto je wykupić?
Na decyzję o zamówieniu prywatnych pakietów medycznych trzeba spojrzeć uwzględniając indywidualną sytuację i preferencję. Ważne są nie tylko np. potencjalne choroby danej osoby, ale też jej tryb życia, możliwości finansowe czy oczekiwania wobec służby zdrowia.
Jak wygląda to praktyce? Spójrzmy na to z perspektywy chorego.
Jeśli posiadasz choroby przewlekłe lub masz duże ryzyko zachorowania, prywatny pakiet medyczny może być korzystnym rozwiązaniem. Dzięki niemu będziesz miał szybszy i łatwiejszy dostęp do opieki medycznej, a także lepszą kontrolę nad swoim stanem zdrowia.
Z drugiej strony pojawia się kwestia administracyjna - nie wszyscy mają możliwość wykorzystywania ubezpieczenia w ramach ZUS. Wtedy prywatny pakiet medyczny może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą lub nie mogą korzystać z usług publicznej służby zdrowia. Prywatna opieka medyczna może być jednak bardziej komfortowa, ze względu na brak długich kolejek i – jak postrzewgają to pacjenci - inną jakość usług.
Z drugiej strony pojawia się oczywiście kwestia ceny. Trzeba jednak pamiętać, że prywatne pakiety medyczne są kosztowne, a niektóre procedury medyczne mogą wymagać dodatkowych opłat. Przed podjęciem decyzji o wykupieniu prywatnego pakietu medycznego należy dokładnie przeanalizować koszty i korzyści. Świetnie sprawdzi się w tym platforma Mediccentre.pl, dzięki której można przeanalizować oferty i wybrać te najlepiej odpowiadające potrzebom.
Jakie są zalety prywatnych pakietów medycznych
Podstawową korzyścią jest oczywiście zdecydowanie szybszy dostęp do opieki zdrowotnej. Posiadając prywatny abonament medyczny można liczyć na szybszy dostęp do specjalistów i diagnostyki, a to czynniki determinujące w wielu przypadkach skuteczność leczenia.
Badania branżowe wskazują, że dla klientów wybierających prywatne pakiety medyczne ważne są również po prostu zdecydowanie mniejsze kolejki. Posiadając prywatny abonament medyczny w większości przypadków można zakładać, że termin wizyty będzie relatywnie krótki. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy niezbędne jest podjęcie szybkich decyzji.
Rośnie też znaczenie tego, jak można umówić wizytę lekarską. Internet sprawił, że można to zrobić poprzez aplikację – a więc bez telefonów czy bezpośredniej wizyty przy okienku rejestracji.
Dodatkowo, dla wielu osób ważny jest większy wybór specjalistów. W sytuacji, gdy np. dany pacjent chce wybrać, jaki endokrynolog zajmie się stanem jego hormonów, może przeanalizować opinie o specjalistach i wybrać lekarza z większego grona.
Warto spojrzeć na prywatne pakiety medyczne przez pryzmat pieniędzy – wizyty lekarskie poza systemem abonamentów zazwyczaj okazują się być droższe niż tego rodzaju stały pakiet.
Ile kosztuje prywatna wizyta lekarska w porównaniu do pakietu medycznego?
To czynnik, który w szczególny sposób przemawia do wyobraźni. Oczywiście koszt prywatnej wizyty lekarskiej w Polsce zależy od wielu czynników, takich jak specjalizacja lekarza, miejsce i poziom świadczenia medycznego, a także od ilości badań diagnostycznych, które mogą być przeprowadzone podczas wizyty.
Można jednak przyjąć, że prywatna wizyta np. u kardiologa lub endokrynologa w Polsce może kosztować od około 150 do 500 złotych – wpływ na cenę będzie miała specjalizacja lekarza oraz miejsce świadczenia usług. Tak czy inaczej – to koszty porównywalne do ceny abonamentów, które dodatkowo zapewniają szerokie spektrum innych usług i świadczeń medycznych.
Najlepsze pakiety zdrowotne
Operator medyczny

Operator medyczny

Operator medyczny
