6 wyraźnych powodów, by wybrać prywatne pakiety medyczne

6 wyraźnych powodów, by wybrać prywatne pakiety medyczne

Pakiety medyczne - w pełni dostosowane do potrzeb pacjenta - zyskują na popularności ze względu na korzyści, które trudno zignorować. Szybka i dogłębna ocena aktualnego stanu zdrowia, szeroki dostęp do specjalistów i atrakcyjny cennik to tylko część z zalet, jakie zapewnia prywatna opieka lekarska. 

Polisy zdrowotne podbijają Polskę ze względu na szereg korzyści - szczególnie w kontekście coraz słabszej opieki medycznej świadczonej przez Państwo. Jeśli bowiem przyjąć za wyznacznik wyniki badań OECD z końca 2016 r. - gdy jeszcze, w powszechnej opinii stan służby zdrowia był lepszy niż obecnie - Polska znajdowała się na końcu krajów Unii Europejskiej pod względem wydatków przeznaczonych na publiczną ochronę zdrowia. Widać to m.in. po odsetku - wyjątkowo niewielkim - lekarzy przypadających na tysiąc mieszkańców. Stąd tak ważne stały się pakiety medyczne - zarówno w kontekście pracującego, aktywnego 35-latka jak i 70-letniego seniora. Dlaczego warto wybrać prywatną opiekę medyczną w ramach abonamentu?

Zróżnicowane pakiety zdrowotne

Oferty prywatnej opieki medycznej to dziś kilkadziesiąt zróżnicowanych wariantów - od wizyt u poszczególnych specjalistów po różnorodne ubezpieczenia pakietowe i koncentrujące się na danym zakresie opieki. Zróżnicowanie widać również w kontekście ceny prywatnych pakietów medycznych. Najbardziej rozbudowane to często nawet blisko tysiąca zł miesięcznie, ale dominują zdecydowanie inne - tanie, ogólnodostępne i będące w zasięgu większości odbiorców. 

Szeroki zakres opieki medycznej

pakiety chirurgiczne prywatna opieka medyczna

Nawet najtańsze polisy oraz ubezpieczenia zapewniają prywatne wizyty lekarskie zarówno w wersji podstawowej - np. do lekarza rodzinnego - jak i specjalistów. Obejmują również wszystko co niezbędne do kompleksowego leczenia pacjentów. Morfologia, badania diagnostyczne, prześwietlenia - pakiety medyczne są konsekwentnie rozszerzane przez operatorów. W efekcie często za mniej pacjent otrzymuje - paradoksalnie - więcej. 

Pakiety opracowane według potrzeb

Prywatne kliniki pozwalają dostosować zapotrzebowanie do swoich oczekiwań. Pakiety medyczne są coraz bardziej ścisłe - możesz na określony czas wybrać abonament na wizyty u konkretnego specjalisty. W ten sposób masz pewność, że pieniądze, które przeznaczasz na leczenie rzeczywiście są wydawane prawidłowo, a nie giną w czarnej dziurze - bez efektów dla Twojego samopoczucia, zdrowia, kondycji czy wyników badań. 

Szybka obsługa chorego pacjenta

grypa opieka lekarska

Problem z umówieniem wizyty u lekarza? To, w przypadku prywatnych placówek medycznych niemożliwe. Prywatna opieka medyczna sprawia, że pacjent czuje się komfortowo, a opieka obejmuje wszystkie kompleksowe działania prowadzące do szybkiej poprawy jego stanu zdrowia. To pewność prawidłowej i wysokojakościowej opieki medycznej w trudnych czasach.

Lepsza efektywność leczenia

Kluczowa z punktu widzenia choroby czy innych problemów ze zdrowiem jest szybka reakcja. Natychmiastowa diagnostyka, uruchomienie właściwej terapii, dostęp chorego do lekarza już na początku infekcji - wszystko to sprawia, że leczysz się szybciej i efektywniej. Rejestracja wizyty przez internet czy długie dyżury telefoniczne oraz możliwość dostosowania godziny wizyty do planów pacjenta sprawiają, że robisz pierwszy krok do lepszego stanu zdrowia. Niemniej ważna jest komunikacja z pacjentem. Prywatna wizyta lekarska to dłuższy czas badania, bardziej wnikliwa konsultacja bez presji czasowej. Jako pacjent masz poczucie opieki medycznej najwyższej jakości. 

Szybki przepływ informacji

Zaawansowana technologia oraz połączenia informacyjne pomiędzy specjalistami a gabinetami diagnostycznymi sprawiają, że koordynacja leczenia jest skuteczniejsza. Abonament poszerzony o dodatkowe usługi to szybki monitoring stanu zdrowia czy bieżące analizy potencjalnych problemów - w tym diagnostyka wyprzedzająca i pozwalająca wcześnie wykryć potencjalne poważne problemy ze zdrowiem. 

Sprawdź pakiety medyczne na naszej platformie - wybierz najkorzystniejszy i zamów go online lub skontaktuj się z działem obsługi klienta.

Przeczytaj też

Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobre pakiety prywatnej opieki lekarskiej? Kluczowa jest to ocena stanu zdrowia, ale niemniej istotne okazują się detale, które wpływają na komfort pacjenta.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Pakiety medyczne dla singli, seniorów, par czy dużych rodzin - niezależnie od tego, jaki wariant wybrać, można zrealizować wszystkie formalności przez internet. Analizując oferty warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych propozycji. Pakiety są idealnie dostosowane do przeciętnych potrzeb każdej z tych grup odbiorców.
Prywatne pakiety medyczne w ciągu kilku ostatnich lat wyszły z cienia - upowszechniły się łącząc potrzeby singli i rodzin, osób młodych oraz seniorów. Jaki pakiet medyczny wybrać, aby idealnie odpowiadał potrzebom płatnika? Oto pięć porad, które warto wziąć pod uwagę analizując oferty z zakresu prywatnej medycyny.