6 wyraźnych powodów, by wybrać prywatne pakiety medyczne

6 wyraźnych powodów, by wybrać prywatne pakiety medyczne

Pakiety medyczne - w pełni dostosowane do potrzeb pacjenta - zyskują na popularności ze względu na korzyści, które trudno zignorować. Szybka i dogłębna ocena aktualnego stanu zdrowia, szeroki dostęp do specjalistów i atrakcyjny cennik to tylko część z zalet, jakie zapewnia prywatna opieka lekarska. 

Polisy zdrowotne podbijają Polskę ze względu na szereg korzyści - szczególnie w kontekście coraz słabszej opieki medycznej świadczonej przez Państwo. Jeśli bowiem przyjąć za wyznacznik wyniki badań OECD z końca 2016 r. - gdy jeszcze, w powszechnej opinii stan służby zdrowia był lepszy niż obecnie - Polska znajdowała się na końcu krajów Unii Europejskiej pod względem wydatków przeznaczonych na publiczną ochronę zdrowia. Widać to m.in. po odsetku - wyjątkowo niewielkim - lekarzy przypadających na tysiąc mieszkańców. Stąd tak ważne stały się pakiety medyczne - zarówno w kontekście pracującego, aktywnego 35-latka jak i 70-letniego seniora. Dlaczego warto wybrać prywatną opiekę medyczną w ramach abonamentu?

Zróżnicowane pakiety zdrowotne

Oferty prywatnej opieki medycznej to dziś kilkadziesiąt zróżnicowanych wariantów - od wizyt u poszczególnych specjalistów po różnorodne ubezpieczenia pakietowe i koncentrujące się na danym zakresie opieki. Zróżnicowanie widać również w kontekście ceny prywatnych pakietów medycznych. Najbardziej rozbudowane to często nawet blisko tysiąca zł miesięcznie, ale dominują zdecydowanie inne - tanie, ogólnodostępne i będące w zasięgu większości odbiorców. 

Szeroki zakres opieki medycznej

pakiety chirurgiczne prywatna opieka medyczna

Nawet najtańsze polisy oraz ubezpieczenia zapewniają prywatne wizyty lekarskie zarówno w wersji podstawowej - np. do lekarza rodzinnego - jak i specjalistów. Obejmują również wszystko co niezbędne do kompleksowego leczenia pacjentów. Morfologia, badania diagnostyczne, prześwietlenia - pakiety medyczne są konsekwentnie rozszerzane przez operatorów. W efekcie często za mniej pacjent otrzymuje - paradoksalnie - więcej. 

Pakiety opracowane według potrzeb

Prywatne kliniki pozwalają dostosować zapotrzebowanie do swoich oczekiwań. Pakiety medyczne są coraz bardziej ścisłe - możesz na określony czas wybrać abonament na wizyty u konkretnego specjalisty. W ten sposób masz pewność, że pieniądze, które przeznaczasz na leczenie rzeczywiście są wydawane prawidłowo, a nie giną w czarnej dziurze - bez efektów dla Twojego samopoczucia, zdrowia, kondycji czy wyników badań. 

Szybka obsługa chorego pacjenta

grypa opieka lekarska

Problem z umówieniem wizyty u lekarza? To, w przypadku prywatnych placówek medycznych niemożliwe. Prywatna opieka medyczna sprawia, że pacjent czuje się komfortowo, a opieka obejmuje wszystkie kompleksowe działania prowadzące do szybkiej poprawy jego stanu zdrowia. To pewność prawidłowej i wysokojakościowej opieki medycznej w trudnych czasach.

Lepsza efektywność leczenia

Kluczowa z punktu widzenia choroby czy innych problemów ze zdrowiem jest szybka reakcja. Natychmiastowa diagnostyka, uruchomienie właściwej terapii, dostęp chorego do lekarza już na początku infekcji - wszystko to sprawia, że leczysz się szybciej i efektywniej. Rejestracja wizyty przez internet czy długie dyżury telefoniczne oraz możliwość dostosowania godziny wizyty do planów pacjenta sprawiają, że robisz pierwszy krok do lepszego stanu zdrowia. Niemniej ważna jest komunikacja z pacjentem. Prywatna wizyta lekarska to dłuższy czas badania, bardziej wnikliwa konsultacja bez presji czasowej. Jako pacjent masz poczucie opieki medycznej najwyższej jakości. 

Szybki przepływ informacji

Zaawansowana technologia oraz połączenia informacyjne pomiędzy specjalistami a gabinetami diagnostycznymi sprawiają, że koordynacja leczenia jest skuteczniejsza. Abonament poszerzony o dodatkowe usługi to szybki monitoring stanu zdrowia czy bieżące analizy potencjalnych problemów - w tym diagnostyka wyprzedzająca i pozwalająca wcześnie wykryć potencjalne poważne problemy ze zdrowiem. 

Sprawdź pakiety medyczne na naszej platformie - wybierz najkorzystniejszy i zamów go online lub skontaktuj się z działem obsługi klienta.

Przeczytaj też

Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobre pakiety prywatnej opieki lekarskiej? Kluczowa jest to ocena stanu zdrowia, ale niemniej istotne okazują się detale, które wpływają na komfort pacjenta.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Pakiety medyczne dla singli, seniorów, par czy dużych rodzin - niezależnie od tego, jaki wariant wybrać, można zrealizować wszystkie formalności przez internet. Analizując oferty warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych propozycji. Pakiety są idealnie dostosowane do przeciętnych potrzeb każdej z tych grup odbiorców.
Prywatne pakiety medyczne w ciągu kilku ostatnich lat wyszły z cienia - upowszechniły się łącząc potrzeby singli i rodzin, osób młodych oraz seniorów. Jaki pakiet medyczny wybrać, aby idealnie odpowiadał potrzebom płatnika? Oto pięć porad, które warto wziąć pod uwagę analizując oferty z zakresu prywatnej medycyny.
Prywatne pakiety medyczne zapewniają szczególnie szeroki zakres usług lekarskich - to nie ulega wątpliwości. Są jednak specjalizacje, które nawet w ich przypadku to rzadkość. Wynika to wyraźnego deficytu wybranych ekspertów. Jakie są najrzadsze specjalizacje lekarskie w Polsce?
Internista jest specjalista, bez którego trudno wyobrazić sobie dobre prywatne pakiety medyczne. Wszechstronna wiedza, umiejętność wykorzystania wielu dziedzin medycyny oraz wyjątkowo uniwersalne doświadczenie sprawiają, że wizyta u internisty jest pierwszym krokiem jakichkolwiek działań w zakresie diagnostyki czy poprawy stanu zdrowia. 
Prywatne pakiety medyczne dla rodzin uwzględniać muszą potrzeby wszystkich jej członków: zarówno kilkuletnich dzieci jak i rodziców, którzy np. są już sporo po 40. Roku życia. Bywa też tak, że zakres obejmuje też pakiet wsparcia dla seniorów. W tym kontekście warto pamiętać, jak szerokie możliwości diagnostyczne ma lekarz rodzinny – specjalista medycyny rodzinnej.
Pakiety medyczne LUX MED to szczególnie duża rozpiętość ofert dla różnych grup odbiorców. Bardzo często - jak pokazują doświadczenia Medicccente, operatora LUX MED - wybierany jest pakiet standardowy. Jaka opieka medyczna możliwa jest w ramach tego abonamentu? 
Bóle kręgosłupa mogą być wywołane zarówno bieżącym problemem – np. przeciążeniem – jak efektem poważniejszych problemów o bardziej złożonej specyfice. Bardzo ważny w tym kontekście jest właściwy wybór lekarza. U jakiego specjalisty niezbędna jest wizyta jeśli kręgosłup sprawia spore problemy?
Ceny prywatnych pakietów medycznych to podstawowy z parametrów decydujących o ewentualnym wyborze przez potencjalnych pacjentów. Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, czy prywatny abonament medyczny się opłaca. Jak wygląda to w praktyce? Okazuje się, że w relatywnie niewielkiej cenie miesięcznego pakietu można mieć zaskakująco szeroki zakres usług lekarskich.
Szybkość reakcji na potencjalne problemy ze zdrowiem odgrywa w przypadku choroby czy mniejszych schorzeń niebagatelną rolę. Jaki jest obecnie czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Analizy pokazują, że zakres terminów jest wyjątkowo zróżnicowany. Bardzo duże znaczenie ogrywa w tym kontekście to, do jakiego specjalisty chce się udać pacjent. 
Prywatne pakiety medyczne dla firmy często analizowane są przez pryzmat oczekiwań właściciela lub członków zarządu. Tymczasem najważniejsze jest, by zakres działania pakietu wpisywał się w potrzeby pracowników. Jak działają pakiety medyczne dla firm i jak wybrać odpowiedni wariant? Oto pięć punktów, które trzeba wziąć pod uwagę analizując oferty operatorów zapewniających prywatna abonamenty firmowy.