5 porad, jak wybrać dobry pakiet medyczny dla siebie lub rodziny

5 porad, jak wybrać dobry pakiet medyczny dla siebie lub rodziny

Abonamenty medyczne - nie należy ich mylić z prywatnym ubezpieczeniem - wykorzystywane są obecnie przez ok. 2 mln Polaków. Takie wyniki przytaczają branżowe periodyki bazujące na informacjach własnych oraz pozyskanych od operatorów. To już teraz bardzo duża grupa odbiorców. Co jednak ważne - w szerszej perspektywie będzie regularnie rosła i się zwiększała. Prywatne pakiety medyczne łączą bowiem to, czego szczególnie potrzebują ich klienci - pacjenci: szybkość i jakość usługi. Jaki pakiety medyczny wybrać i pod jakim kątem analizować propozycje abonamentów medycznych?

Dopasuj pakiet medyczny do swoich realnych potrzeb

Żyjesz sam lub sama? Zwróć uwagę, że bez problemu możesz zamówić pakiet medyczny dla singla. Mimo, że w świadomości tysięcy osób pokutuje przeświadczenie, że prywatna medycyna to propozycja wyłącznie dla rodzin, abonamenty są doskonale opracowane pod potrzeby jednostek. Nawet unikając dość popularnego określenia “szycia oferty na miarę”, trudno nie mieć wrażenia, że pakiety dla singli uwzględniają ich wszelkie oczekiwania i konkretne badania czy konsultacje. 

Podobnie jest w przypadku innych wariantów. Pakiety dla rodzin 2+2, oferty opracowane pod kątem seniorów, abonamenty dla duetów - to tylko część z wariantów, z których można korzystać. 

Przeanalizuj, co jest Ci obecnie potrzebne

Sprawdzając oferty operatorów prywatnych lecznic trudno nie być pod wrażeniem tego, jak szeroka i rozbudowana jest oferta ich usług. Obejmuje zarówno konsultacje lekarskie w ramach pierwszego kontaktu jak i zaawansowanymi specjalistami. Wzbogacona zostaje o pakiety badań diagnostycznych i laboratoryjnych. W efekcie pakiety medyczne są niczym labirynt, w którym stosunkowo łatwo stracić orientację. 

Warto więc wcześniej zastanowić się, jakie usługi są priorytetowe na podstawie dotychczasowych badań czy problemów ze zdrowiem. Osoby otyłe i mają skłonność do cukrzycy muszą uwzględnić np. dietetyka i diabetologa. Pacjenci regularnie korzystający z morfologii mogą przemyśleć szersze zestawienie badań diagnostycznych. Osoby mające specyficzne urazy np. z przeszłości powinny sprawdzić, czy dany pakiet medyczny obejmuje dostęp do konkretnego specjalisty. 

Porównaj ceny abonamentów medycznych

Mogą się one zmieniać; mogą też znacząco różnić się w zależności od konkretnej oferty. Stąd tak ważne jest sprawne i szybkie porównanie prywatnych pakietów medycznych przez internet. Nie wychodząc z domu - poprzez kilka kliknięć - można sprawdzić, jakie są ceny abonamentów lekarskich i na tej podstawie zastanowić się, jaki pakiet medyczny wybrać. 

Sprawdź zakres działania placówki

Mieszkasz w Warszawie? Nie myśl wyłącznie kategoriami stołecznymi. Choroba lub kontuzja równie dobrze może zdarzyć się podczas wizyty u bliskich na Podlasiu, w trakcie nart w woj. dolnośląskim czy spontanicznego wypadu nad morze do Trójmiasta. Stąd tak ważne jest, by prywatny abonament medyczny działał w skali ogólnopolskiej - wszędzie i w bardzo szerokim zakresie placówek gotowych do otoczenia pacjenta opieką. 

Porównaj koszt abonamentów wobec wizyt

Myślisz, że stały i comiesięczny koszt abonamentu medycznego to duży wydatek? W przypadku większości ofert są zaskakująco niskie kwoty wobec zakresu usług jaki oferują. Pakiety medyczne klasy premium - rozszerzone o dodatkowe propozycje - są zdecydowanie droższe, ale też zawierają bardzo duży zakres ochrony. Warto sprawdzić, ile kosztuje prywatna wizyta u lekarza-specjalisty oraz np. pakiet badań diagnostycznych, by zwrócić uwagę na wyraźne różnice kosztów. Kilka wizyt lekarskich prywatnie odpowiada rocznemu budżetowi na pakiety medyczne, które zawierają przecież dziesiątki dodatkowych propozycji dla pacjentów.

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Diabetolog Diabetolog Dostępny w wybranych pakietach
Dietetyk Dietetyk Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Na co warto zwrócić uwagę wybierając dobre pakiety prywatnej opieki lekarskiej? Kluczowa jest to ocena stanu zdrowia, ale niemniej istotne okazują się detale, które wpływają na komfort pacjenta.
Opieka zdrowotna to nie przestrzeń, na której można oszczędzać lub... tracić czas. Jakie są główne korzyści, które niosą za sobą prywatne pakiety lekarskie?
Umówienie wizyty lekarskiej w LUX MED - szczególnie w sytuacji wprowadzonych ograniczeń w służbie zdrowia - coraz częściej wywołuje pytanie o to, jakie są aktualne formy konsultacji lekarskich.
Osoby starsze wymagają szczególnej opieki, którą zapewniają prywatne pakiety medyczne dla seniorów. Co zawierają i dlaczego warto wybrać rozszerzone warianty ochrony?
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Prywatne ubezpieczenie medyczne w 2020 r. jest popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Specjaliści określają to zjawisko jako efekt pandemii i problemów z opieką lekarską, jaką odczuwają pacjenci wymagający leczenia czy precyzyjnej, szybkiej diagnozy.
Abonamenty medyczne stają się coraz popularniejsze ze względu na starzenie się społeczeństwa, kolejne choroby cywilizacyjne i rosnącą potrzebę szybkiego dostępu do lekarzy-specjalistów.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Pakiety medyczne dla singli, seniorów, par czy dużych rodzin - niezależnie od tego, jaki wariant wybrać, można zrealizować wszystkie formalności przez internet. Analizując oferty warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych propozycji. Pakiety są idealnie dostosowane do przeciętnych potrzeb każdej z tych grup odbiorców.
Prywatne pakiety medyczne zapewniają szczególnie szeroki zakres usług lekarskich - to nie ulega wątpliwości. Są jednak specjalizacje, które nawet w ich przypadku to rzadkość. Wynika to wyraźnego deficytu wybranych ekspertów. Jakie są najrzadsze specjalizacje lekarskie w Polsce?
Internista jest specjalista, bez którego trudno wyobrazić sobie dobre prywatne pakiety medyczne. Wszechstronna wiedza, umiejętność wykorzystania wielu dziedzin medycyny oraz wyjątkowo uniwersalne doświadczenie sprawiają, że wizyta u internisty jest pierwszym krokiem jakichkolwiek działań w zakresie diagnostyki czy poprawy stanu zdrowia. 
Prywatne pakiety medyczne dla rodzin uwzględniać muszą potrzeby wszystkich jej członków: zarówno kilkuletnich dzieci jak i rodziców, którzy np. są już sporo po 40. Roku życia. Bywa też tak, że zakres obejmuje też pakiet wsparcia dla seniorów. W tym kontekście warto pamiętać, jak szerokie możliwości diagnostyczne ma lekarz rodzinny – specjalista medycyny rodzinnej.
Pakiety medyczne LUX MED to szczególnie duża rozpiętość ofert dla różnych grup odbiorców. Bardzo często - jak pokazują doświadczenia Medicccente, operatora LUX MED - wybierany jest pakiet standardowy. Jaka opieka medyczna możliwa jest w ramach tego abonamentu? 
Bóle kręgosłupa mogą być wywołane zarówno bieżącym problemem – np. przeciążeniem – jak efektem poważniejszych problemów o bardziej złożonej specyfice. Bardzo ważny w tym kontekście jest właściwy wybór lekarza. U jakiego specjalisty niezbędna jest wizyta jeśli kręgosłup sprawia spore problemy?
Ceny prywatnych pakietów medycznych to podstawowy z parametrów decydujących o ewentualnym wyborze przez potencjalnych pacjentów. Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, czy prywatny abonament medyczny się opłaca. Jak wygląda to w praktyce? Okazuje się, że w relatywnie niewielkiej cenie miesięcznego pakietu można mieć zaskakująco szeroki zakres usług lekarskich.
Szybkość reakcji na potencjalne problemy ze zdrowiem odgrywa w przypadku choroby czy mniejszych schorzeń niebagatelną rolę. Jaki jest obecnie czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Analizy pokazują, że zakres terminów jest wyjątkowo zróżnicowany. Bardzo duże znaczenie ogrywa w tym kontekście to, do jakiego specjalisty chce się udać pacjent. 
Prywatne pakiety medyczne dla firmy często analizowane są przez pryzmat oczekiwań właściciela lub członków zarządu. Tymczasem najważniejsze jest, by zakres działania pakietu wpisywał się w potrzeby pracowników. Jak działają pakiety medyczne dla firm i jak wybrać odpowiedni wariant? Oto pięć punktów, które trzeba wziąć pod uwagę analizując oferty operatorów zapewniających prywatna abonamenty firmowy.
Cena wizyty u lekarza rośnie z miesiąca na miesiąc. Ile trzeba obecnie zapłacić za konsultacje medyczne? Sporo i właśnie dlatego coraz większe jest też zainteresowanie możliwościami jakie dają prywatne pakiety medyczne.
Koszt prywatnej wizyty u lekarza może negatywnie zaskoczyć. Ile trzeba obecnie wydać na to, by szybko trafić w ręce specjalisty? Uzależnione jest to oczywiście od danej specjalizacji. Jeśli jednak spojrzeć na informacje Głównego Urzędu Statystycznego, uwagę musi niewątpliwie zwrócić to, jak bardzo zmieniły się ceny usług medycznych. 
Omikron to wariant koronawirusa budzący szczególne obawy. Rozprzestrzenia się zdecydowanie szybciej niż poprzednie mutacje, co już na przełomie roku 2021 i 2022 zmusiło niektóre rządy do wprowadzenia lockdownów. Co ważne, należy pamiętać, że kolejne warianty koronawirusa dają nieco inne symptomy. O ile w przypadku wcześniejszych odnotowywane były najczęściej utrata węchu, smaku i gorączka połączona z kaszlem, Omikron charakteryzuje się nieco innym zestawieniem. Jak rozpoznać koronawirus Omikron i jakie są najważniejsze objawy zakażenia?
Prywatna opieka medyczna to niewątpliwie idealne rozwiązanie dla osób, które - nawet niewielkim kosztem - z własnych środków finansować chcą wysokiej jakości usługi lekarskie. Na czym polega model, w którym świadczenia zapewniane są nie przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale w ramach w pełni prywatnego abonamentu?
Prywatna medycyna rośnie w siłę, choć formalnie praktycznie każda osoba, która decyduje się na taką opcję może korzystać również z tradycyjnych świadczeń w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Skąd tak duża – i rosnąca – popularność prywatnych abonamentów?
JDG, czyli jednoosobowa działalność gospodarcza to wyjątkowo często spotykana forma prowadzenia mikro-firmy w Polsce. Jaki pakiet medyczny wybrać w sytuacji, gdy ktoś prowadzi JDG lub po prostu działa biznesowo w niewielkiej skali?
Prywatne pakiety medyczne – choć raczej te z zestawienia prestige - w Polsce mogą być arcyciekawym sposobem na to, by w razie poważnych problemów ze zdrowiem liczyć na relatywnie tańszą opiekę lekarską. W porównaniu z krajowymi cenami, usługi medyczne poza granicami mogą zaskoczyć swoimi rozmiarami.
Rozszerzony pakiet LUX MED uznawany jest za ten, który cieszy się największą popularnością wśród potencjalnych pacjentów. Skąd takie zainteresowanie akurat tą opcją?
Abonamenty medyczne, pakiety lekarskie, systemy ubezpieczeń zdrowotnych – rozwiązań, dzięki którym można prywatnie zadbać o swoje zdrowie jest coraz więcej. Coraz częściej pacjenci zastanawiają się, co wybrać. Tymczasem na wszystkie te produkty warto patrzeć szeroko i kompleksowo, a nie ograniczać się do wąskiego wybory jednego z nich.