5 elementów, które musi mieć pakiet medyczny dla rodziny

5 elementów, które musi mieć pakiet medyczny dla rodziny

Pakiet pakietowi nierówny - zastanawiając się, jaki będzie najlepszy trzeba pamiętać o sporych różnicach w zakresie poszczególnych świadczeń. Dlatego - rozważając ceny abonamentów medycznych oraz ich zakres - nie warto się spieszyć. Wybór najlepszego wariantu wymaga nie tylko czasu, ale również weryfikacji aktualnego stanu zdrowia osób, które mają nim zostać objęte. W ten sposób łatwiej będzie dostosować pakiet opieki medycznej do potrzeb rodziny. Oto pięć elementów, które należy potraktować jako kluczowe podczas analizy, jaką prywatną opiekę medyczną wybrać dla dwojga dorosłych i np. dwojga dzieci.

Liczba lekarzy specjalistów - podstawa każdego pakietu

rodzina

Swobodny dostęp do lekarzy-specjalistów to podstawowe kryterium, którym należy kierować się w trakcie analizowania ofert. Przyjąć można prostą zasadę: im lista ta jest szersza i bardziej rozbudowana, tym lepiej dla potencjalnego pacjenta. Oczywiście np. dzieci wymagać będą relatywnie okrojonych potrzeb - głównie kontaktu z lekarzem pediatrą. Niemniej trzeba pamiętać o ewentualnych nagłych problemach z np. alergią czy słuchem - w takiej sytuacji niezbędny okaże się szybki kontakt z właściwym specjalistą.

Warto zauważyć, że nawet pierwszy z pakietów medycznych LUX MED - Optymalny - obejmuje już 15 lekarzy-specjalistów. Nielimitowany dostęp obejmuje takich medyków jak:

 • internista

 • ginekolog

 • dermatolog

 • pulmonolog

 • laryngolog

 • pediatra

 • urolog

 • okulista

 • nefrolog

 • chirurg ogólny

 • ortopeda

 • diabetolog

 • neurolog

 • lekarz medycyny rodzinnej

 • alergolog.

W praktyce więc wypełnia - już w podstawowej wersji - zdecydowaną większość potrzeb pacjentów w zakresie konsultacji. Warto zauważyć, że rozszerzając ten pakiet do poziomu maksymalnego, zakres obejmuje w dużej mierze specjalizacje kluczowe dla np. osób starszych - np. wsparcie kardiologa czy reumatologa.

Szybki dostęp do specjalisty

Analizując pakiety medyczne należy oczywiście zwrócić uwagę na ilość specjalistów, ale i możliwości szybkiej konsultacji. W przypadku pakietów rodzinnych czas ma szczególne znaczenie. Umówienie dziecka do lekarza wymaga bowiem zaangażowania zarówno malucha jak i jednego z rodziców. Wizyta u lekarza w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy innym dużym mieście z założenia musi wiązać się z dłuższym dojazdem i - w praktyce - z rozregulowaniem danego dnia. Stąd tak istotne jest to, by wizyta lekarska była nie tylko skuteczna, ale i szybka, pozbawiona nadmiernych formalności.

Pakiety rodzinne idealnie wpisują się w te założenia. Każdy z wariantów familijnych obejmuje bowiem:

 • szybki dostęp do specjalistów bez skierowania

 • telefoniczna pomoc medyczną w trybie 24-godzinnym

 • konsultacje przez internet.

Dzięki temu w zdecydowanej większości spraw, chorzy mogą liczyć na szybkie wsparcie ze strony lekarza-specjalisty.

Rozbudowana diagnostyka lekarska

To jeden z parametrów, które warto sprawdzić szczególnie drobiazgowo. Zakres i ilość badań diagnostycznych ujętych już w cenie abonamentu powinien być maksymalnie szeroki. Analizując pakiety medyczne w LUX MED warto zauważyć, jak rozbudowany jest wariant Prestige. Obejmując aż 275 badań diagnostycznych spełnia szczegółowe potrzeby w zakresie RTG - od czaszki po jamę brzuszną - ale również np. założenie Holtera, kilkadziesiąt wariantów USG czy rezonanse. W ten sposób zapewnia kompleksową opiekę diagnostyczną zarówno dla osób młodszych jak i seniorów.

Duża liczba placówek lekarskich

Choć telemedycyna odgrywa coraz większe znaczenie, możliwość bezpośredniego spotkania z lekarzem pozostaje dla tysięcy osób priorytetem. Ważne jest więc, by korzystać z sieci, w przypadku której możliwe jest to niezależnie od lokalizacji. Medyczne pakiety rodzinne wykorzystywane są głównie przez rodziny z dziećmi - ich aktywność sprawia, że naturalne stają się wizyty lekarskie na wakacjach czy miastach, gdzie np. mieszkają na codzień dziadkowie. W tym kontekście LUX MED - niezależnie od wariantu rodzinnego - obejmuje aż 812 placówek w całym kraju co zapewnia praktycznie pełną ochronę lekarską dla bliskich.

Dostosowanie usług medycznych do wieku

Pakiety rodzinne “szyte” są na miarę potrzeb członków rodziny. Jeśli to układ 2+2, w którym ochrona obejmuje dwoje rodziców i ich dzieci, oczekiwania są diametralnie inne niż w przypadku, kiedy jeden z duetów tworzą np. seniorzy, dla których wsparcie lekarskie zapewniają ich dzieci. To element, który warto przeanalizować: o ile np. Pakiet Optymalny w LUX MED nie zawiera zabiegów fizjoterapeutycznych tak już opcja Prestige zawiera ich aż 218. To zestawienie zawierające nie tylko standardowe konsultacje, ale też takie usługi jak:

 • fonofreza kręgosłupa, podudzia, ramienia czy uda

 • galwanizacje

 • elektrostymulacje

 • fonoforezy.

W ten sposób pakiet rodzinny idealnie wpisze się w potrzeby dwojga 40-latków oraz ich rodziców.

 

Najlepsze pakiety zdrowotne

Indywidualny
okres opieki 24 miesiące
Optymalny
79 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna
Dla dwojga
okres opieki 24 miesiące
Prestige
398 zł miesięcznie

Operator medyczny

Grupa LUX MED - prywatna opieka medyczna

Przeczytaj też

Rodzinny pakiet medyczny to szczególny format usług - musi bowiem uwzględniać potrzeby nie jednej czy dwóch osób, ale np. czterech, o całkowicie zróżnicowanej specyfice. Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć rozważając dobry pakiet dla rodziny? Wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie jest to rozwiązanie wyłącznie dla osób bogatych.
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.