5 elementów, które musi mieć pakiet medyczny dla rodziny

5 elementów, które musi mieć pakiet medyczny dla rodziny

Pakiet pakietowi nierówny - zastanawiając się, jaki będzie najlepszy trzeba pamiętać o sporych różnicach w zakresie poszczególnych świadczeń. Dlatego - rozważając ceny abonamentów medycznych oraz ich zakres - nie warto się spieszyć. Wybór najlepszego wariantu wymaga nie tylko czasu, ale również weryfikacji aktualnego stanu zdrowia osób, które mają nim zostać objęte. W ten sposób łatwiej będzie dostosować pakiet opieki medycznej do potrzeb rodziny. Oto pięć elementów, które należy potraktować jako kluczowe podczas analizy, jaką prywatną opiekę medyczną wybrać dla dwojga dorosłych i np. dwojga dzieci.

Liczba lekarzy specjalistów - podstawa każdego pakietu

rodzina

Swobodny dostęp do lekarzy-specjalistów to podstawowe kryterium, którym należy kierować się w trakcie analizowania ofert. Przyjąć można prostą zasadę: im lista ta jest szersza i bardziej rozbudowana, tym lepiej dla potencjalnego pacjenta. Oczywiście np. dzieci wymagać będą relatywnie okrojonych potrzeb - głównie kontaktu z lekarzem pediatrą. Niemniej trzeba pamiętać o ewentualnych nagłych problemach z np. alergią czy słuchem - w takiej sytuacji niezbędny okaże się szybki kontakt z właściwym specjalistą.

Warto zauważyć, że nawet pierwszy z pakietów medycznych LUX MED - Optymalny - obejmuje już 15 lekarzy-specjalistów. Nielimitowany dostęp obejmuje takich medyków jak:

 • internista

 • ginekolog

 • dermatolog

 • pulmonolog

 • laryngolog

 • pediatra

 • urolog

 • okulista

 • nefrolog

 • chirurg ogólny

 • ortopeda

 • diabetolog

 • neurolog

 • lekarz medycyny rodzinnej

 • alergolog.

W praktyce więc wypełnia - już w podstawowej wersji - zdecydowaną większość potrzeb pacjentów w zakresie konsultacji. Warto zauważyć, że rozszerzając ten pakiet do poziomu maksymalnego, zakres obejmuje w dużej mierze specjalizacje kluczowe dla np. osób starszych - np. wsparcie kardiologa czy reumatologa.

Szybki dostęp do specjalisty

Analizując pakiety medyczne należy oczywiście zwrócić uwagę na ilość specjalistów, ale i możliwości szybkiej konsultacji. W przypadku pakietów rodzinnych czas ma szczególne znaczenie. Umówienie dziecka do lekarza wymaga bowiem zaangażowania zarówno malucha jak i jednego z rodziców. Wizyta u lekarza w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy innym dużym mieście z założenia musi wiązać się z dłuższym dojazdem i - w praktyce - z rozregulowaniem danego dnia. Stąd tak istotne jest to, by wizyta lekarska była nie tylko skuteczna, ale i szybka, pozbawiona nadmiernych formalności.

Pakiety rodzinne idealnie wpisują się w te założenia. Każdy z wariantów familijnych obejmuje bowiem:

 • szybki dostęp do specjalistów bez skierowania

 • telefoniczna pomoc medyczną w trybie 24-godzinnym

 • konsultacje przez internet.

Dzięki temu w zdecydowanej większości spraw, chorzy mogą liczyć na szybkie wsparcie ze strony lekarza-specjalisty.

Rozbudowana diagnostyka lekarska

To jeden z parametrów, które warto sprawdzić szczególnie drobiazgowo. Zakres i ilość badań diagnostycznych ujętych już w cenie abonamentu powinien być maksymalnie szeroki. Analizując pakiety medyczne w LUX MED warto zauważyć, jak rozbudowany jest wariant Prestige. Obejmując aż 275 badań diagnostycznych spełnia szczegółowe potrzeby w zakresie RTG - od czaszki po jamę brzuszną - ale również np. założenie Holtera, kilkadziesiąt wariantów USG czy rezonanse. W ten sposób zapewnia kompleksową opiekę diagnostyczną zarówno dla osób młodszych jak i seniorów.

Duża liczba placówek lekarskich

Choć telemedycyna odgrywa coraz większe znaczenie, możliwość bezpośredniego spotkania z lekarzem pozostaje dla tysięcy osób priorytetem. Ważne jest więc, by korzystać z sieci, w przypadku której możliwe jest to niezależnie od lokalizacji. Medyczne pakiety rodzinne wykorzystywane są głównie przez rodziny z dziećmi - ich aktywność sprawia, że naturalne stają się wizyty lekarskie na wakacjach czy miastach, gdzie np. mieszkają na codzień dziadkowie. W tym kontekście LUX MED - niezależnie od wariantu rodzinnego - obejmuje aż 812 placówek w całym kraju co zapewnia praktycznie pełną ochronę lekarską dla bliskich.

Dostosowanie usług medycznych do wieku

Pakiety rodzinne “szyte” są na miarę potrzeb członków rodziny. Jeśli to układ 2+2, w którym ochrona obejmuje dwoje rodziców i ich dzieci, oczekiwania są diametralnie inne niż w przypadku, kiedy jeden z duetów tworzą np. seniorzy, dla których wsparcie lekarskie zapewniają ich dzieci. To element, który warto przeanalizować: o ile np. Pakiet Optymalny w LUX MED nie zawiera zabiegów fizjoterapeutycznych tak już opcja Prestige zawiera ich aż 218. To zestawienie zawierające nie tylko standardowe konsultacje, ale też takie usługi jak:

 • fonofreza kręgosłupa, podudzia, ramienia czy uda

 • galwanizacje

 • elektrostymulacje

 • fonoforezy.

W ten sposób pakiet rodzinny idealnie wpisze się w potrzeby dwojga 40-latków oraz ich rodziców.

 

Najlepsze pakiety zdrowotne

Dowiedz się więcej o tych specjalistach

Internista Internista Dostępny w wybranych pakietach
Ginekolog Ginekolog Dostępny w wybranych pakietach
Okulista Okulista Dostępny w wybranych pakietach
Lekarz medycyny rodzinnej Lekarz medycyny rodzinnej Dostępny w wybranych pakietach

Przeczytaj też

Rodzinny pakiet medyczny to szczególny format usług - musi bowiem uwzględniać potrzeby nie jednej czy dwóch osób, ale np. czterech, o całkowicie zróżnicowanej specyfice. Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć rozważając dobry pakiet dla rodziny? Wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie jest to rozwiązanie wyłącznie dla osób bogatych.
Zwolnienie z wychowania fizycznego od 2022 r. zmieniło się znacząco pod względem zasad przyznawania. Stąd sporo pytań o to, jakie są obecnie regulacje w zakresie zwalniania dzieci z zajęć WF.
Seniorzy stanowią już teraz sporą część naszego społeczeństwa, a grupa ta z roku na rok będzie coraz większa. Jak można zadbać o zdrowie np. rodziców, będąc ich dzieckiem? Oto, co warto zrobić, by 60- czy 70-latkowie byli w znacznie lepszej formie.
Prywatne abonamenty medyczne przez lata wydawały się czymś niedostępnym i drogim. Nic bardziej mylnego.
Prywatne pakiety medyczne to szeroki dostęp do specjalistów, szybka reakcja na problemy ze zdrowiem i wysoka jakość usług medycznych. To tylko część z zalet jakie daje abonament medyczny.
Prywatna medycyna rośnie w siłę, choć formalnie praktycznie każda osoba, która decyduje się na taką opcję może korzystać również z tradycyjnych świadczeń w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Skąd tak duża – i rosnąca – popularność prywatnych abonamentów?
Prywatne pakiety medyczne coraz częściej opracowywane są pod kątem dzieci. Najmłodsi mają szczególne potrzeby w zakresie ochrony zdrowia, profilaktyki czy diagnostyki. Jakie specjalizacje lekarskie powinien obejmować pakiet medyczny opracowany pod kątem dziecka oraz np. matki?
Ubezpieczenie na pobyt w szpitalu to rozwiązanie, które doceniamy zawsze wtedy, gdy dochodzi do nieprzewidzianych problemów ze zdrowiem. Co warto wiedzieć o takiej formule ochrony? Przede wszystkim warto poznać zalety, które niesie za sobą ubezpieczenie szpitalne w ramach LUX MED.